1

Temat: Widełki w skrzyni Biegów

Powitać farmerów!

Mam problem z widełkami w skrzyni biegów w E512. W minione żniwa pękły wiec pospawałem, włożyłem znowu pękły, kupiłem nowe też pękły, jakoś to znowu pospawałem i wytrzymało do dziś i znowu pękły. Od razu włożyłem nowe. Na razie chodzi.

Od pierwszej awarii czasami bardzo ciężko włączyć bieg, wiec na siłę i nic dziwnego że pękają.
Co może być tego przyczyną? Jak to naprawić?

2

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Sprzęgło albo prowadnice.

3

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

ja to samo miałem w  osiemdziesiątce ale to tyle że nie były widełki w skrzyni biegów tylko do łożyska oporowego przy sprzęgle co wypychają te łożysko by wysprzęglic potroafiłem 5 sztuk widełek  wymienic w ciągu roku   (5 razy rozpoławiac ciągnik)    okazało się że wałek  był minimalnie przekrzywiony i jakos źle dociskało przez co pękały   zobacz i ty może masz coś krzywego lub coś ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Mam pytanie w związku z pękającymi widełkami:
Czy biegi były lub są przełączane ze zgrzytem? Jeśli tak jest to możliwe że nie masz sprawnego układu do wyhamowywania kół w skrzyni. (tzw. hamulec kół-zatrzymuje koła w czasie przełączania biegów) W ten sposób przez dziewięć sezonów rozwaliłem sobie dwa wodziki.

5

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Panowie czy skrzynia biegów w 514 jest taka sama jak w sieczkarni (przełożenia, tryby)?

6

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

z zewnątrz i wewnątrz jest taka sama przynajmniej jak w 512. Ja od znajomego kupiłem skrzynię z sieczkarni. O ile dobrze pamiętam to pomiędzy 512 a 514 jest różnica w hamulcach. tak na 99% skrzynia jest taka sama ale niech ktoś jeszcze potwierdzi kto ma 514.

7

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Dzięki Pawlon, a ta różnica w kombajnach to chyba chodzi o to, że w 514 są dodatkowo dwa bębny hamulcowe przy zwolnicach. Jeszcze jedno pytanie, czy skrzynie w forszajach "wyją"? Bo moja na trójce wyje jak stara k... wink

8

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Mi też wyła, ale dolałem oleju i przestała.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

9

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Moja ma ponad stan i nie chce przestać wyć wink

10 Ostatnio edytowany przez pawlon (2011-09-10 20:10:57)

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

moja nie wyje
faktycznie w 514 są dodatkowe bębny hamulcowe.

11

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Napisze w tym temacie: potrzebuje pomocy w sprawie skrzyni biegów w moim E512. Wyskakują mi biegi i nie wiem co jest tego powodem. Nadchodzi sezon zniw i chciałbym sie z tym jak najszybciej uporać. Ktoś miał podobny problem i wie co może być powodem wyskakujących biegów ?

12

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Kolega pobił ginesa dzisiaj! Pękł mu wodzik w skrzyni a konkretnie widełki. Zamiast je wymienić to je pospawał i to krzywo. Jutro jedzie kosić. Żeby było ciekawie w tamtym roku mowa o 14-tce pękł mu odrzutnik w trzech miejscach talerz. Pojechał po elektrody do żeliwa i spawarką 230v pogilał. Wyciął jeszcze na usługach 30ha a jak poluzował pas młócarni to talerz odrzutnika sam się rozleciał i spadł na ziemię bez dotykowo. Kozak jest dobry!

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Czy widełki muszą być koniecznie mocowane na tym kołku,czy mogą być na śrubie?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

14

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Zrób śrubę stożkową i odpowiedni gwint i będzie trzymać tak jest w ruskich ciągnikach Jelczach itp, a działa. Tylko śrubę na klej.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

15

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Darson napisał/a:

Powitać farmerów!

Mam problem z widełkami w skrzyni biegów w E512. W minione żniwa pękły wiec pospawałem, włożyłem znowu pękły, kupiłem nowe też pękły, jakoś to znowu pospawałem i wytrzymało do dziś i znowu pękły. Od razu włożyłem nowe. Na razie chodzi.

Od pierwszej awarii czasami bardzo ciężko włączyć bieg, wiec na siłę i nic dziwnego że pękają.
Co może być tego przyczyną? Jak to naprawić?

mam podobnie. W ostatni dzień zniw mi pękły widełki. Kolega mi skończył. dziś po wymianie na nowe wyjechałem w grykę po kilku zmianach biegów znów pękły załozyłem znów nowe i po jednej zmianie biegu pekły po raz kolejny. Ma może ktoś oryginalne, albo powód dlaczego tak pekają? co prawda biegi wchodza z oporem, ale bez przesady

Rolnik z powołania:-)

16

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Mogę Ci całą skrzynie sprzedać zieloną smile od 95 leży wyjęta z kombajnu  więc przepracowane ma tyle co nic

Siły na zamiary zmierz....

17

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

ile za nią chcesz? w komplecie ze sprzęgłem?

Rolnik z powołania:-)

18

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Sprzęgło było założone do naszego. Ale samo koło pasowe kompletne do niej jest. Słuchaj,  jak będziesz poważnie zainteresowany to porozmawiamy o funduszach.

Siły na zamiary zmierz....

19

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

ale co z nia nie halo że nie używana leżała? Ja wolałbym ze sprzęgłem, bo jak u mnie biegi ciężko wchodzą to winne może byc sprzęgło

Rolnik z powołania:-)

20 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2020-10-23 23:28:33)

Odp: Widełki w skrzyni Biegów

Szczerze ?  W 95 tata pojechał do niemcowni po kombajn. A jak kupił kombajn ( ktory jechał na kołach 700km ) to wykręcali co było z innych kombajnów. Drugi kombajn w częściach leżał w hederze ,  na sitach, Na wytzrąsaczach, w zbiorniku zboża i w starym passacie jego kolegi.  Bo kto w 95 miał w Polsce części do fortschritta tongue i tak sobie stoi skrzynia pod stołem w warsztacie. Nie bądź taki podejrzliwy.
Sprzęgło było wyjęte bo był nowszy typ.

Siły na zamiary zmierz....