101

Odp: Kupno Poradźcie!

Myślę  tak samo  jak Tomek .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

102

Odp: Kupno Poradźcie!

Prawdę mówiąc nie wiem jaki sens jest kupować na 10ha ornej ziemi jeszcze jeden ciągnik?

103

Odp: Kupno Poradźcie!

Kolega miał tylko C-360 i nim obrabiał całe gospodarstwo które cały czas powiększał, kupił pronara 1221a dopiero gdy przekroczył 40 ha.

104

Odp: Kupno Poradźcie!

Nie mówię nie, ale czy jest sens? Maszyny też trzeba dokupić, znowu koszt. Chyba, ze faktycznie trzeba mocy do prasy.

105

Odp: Kupno Poradźcie!

Ja miałem 323 na 5ha i nie narzekałem ale to też inna historia bo zaczynałem praktycznie od niczego a dobry 323 kosztował tyle co licha C360 więc wybór nie był trudny a że w miarę jedzenia apetyt rośnie to teraz mam 3 traktory na ten sam areał z tym że 323 zastąpił MF 2680 który jest do sprzedania bo chcę wstawic na jego miejsce coś z serii 3... lub 4.... oczywiście też MF ale jak mówię zaczynałem od zera bo jak bym miał 330 i 360 to pewnie bym nic nie szukał tym bardziej że znam takich co obrabiają po 30ha T25 i dopiero w tym roku zakupili coś o nazwie TYM ale też w graniach 60KM.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

106

Odp: Kupno Poradźcie!

Podepnę się tutaj.
Po wątku z filtrami który pokazuje, że trzeba dobrze poszukać zanim się kupi przedstawię ostatnie moje poszukiwania simmeringów do piast talerzówki:
40x65x10 najtańsze na allegro to 3,00 PLN znalazłem za 1,32
80x100x10 allegro po 7,00 kupiłem za 2,90
potrzebuję i trochę więcej wiec oszczędności są spore, poniżej link do strony z uszczelnieniami, zamówiłem i na drugi dzień miałem przesyłkę
http://www.tge.com.pl/strona-glowna,72.html

107

Odp: Kupno Poradźcie!

Fajna stronka ,trzeba by to przenieść do przydatnych linków .

108 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-01-29 20:52:49)

Odp: Kupno Poradźcie!

Marek a jak z jakością?
Bo mozna kupić simernig z gumy i z sadzy .....
Tu kupuje łożyska no chyba że sprawa gardłowa to jade po okolicy szukać...

109

Odp: Kupno Poradźcie!

test długodystansowy będzie po sezonie, ładnie wyglądają guma miękka i sprężysta. Myślę, że są OK.

110

Odp: Kupno Poradźcie!

Dobra znów temat wrócił teraz na dobre
Bo w sobotę Case jedzie do nowego własciciela i musze coś mieć
JCB z racji ze kilka oglądałem  porażka totalna  do 60 tys wszystko  prawie do roboty
wchodzą w grę  nielubiany JD  minimum 6600  Renault najchętniej 155.54. Jakiś case ale jaki ??
NH nie wiem w co patrzeć

Pomocy opinie potrzebne co najciekawszego 
Pneumatyka to podstawa klima mile widziana . i najchętniej miękka oś  albo  kabina super amortyzowana ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

111

Odp: Kupno Poradźcie!

Wojtas jeśli to nie tajemnica to ile dostałeś za Case?

112

Odp: Kupno Poradźcie!

myślę że case 5150 pro spełni oczekiwania kto ma te serie sam dopowie u mnie ma kolega już 4 lata i ciska w polu az miło mysle że dobry ciagnik jak zdabany to posłuży wiele palą proporcjonalnie do wykonywanej roboty

Nie ma to jak FORTSCHRITT

113

Odp: Kupno Poradźcie!

No właśnie Case 5150 wytrzymałe ciągniczki tylko trzeba pilnować elektryki no i patrzeć czy pompa hydrauliczna jest ok bo do tanich nie należy. Jak chcesz to może MF 81xx ? jeśli do 60 tyś może coś byś znalazł. Poszukaj może DF Agrostar 6.61 ? NH to może popatrz w stronę takiego co Ma Pietia ? Jeśli jeszcze coś z Case to tylko Magnum chyba że MX... A jaka kwota ? do 60 tyś?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

114

Odp: Kupno Poradźcie!

Wojtas widzę wybredny i jeszcze skąpy smile  . Za komfort się niestety płaci . DF na pewno odradzam  . MF ma twardą skrzynie ale elektro hydraulika  świruje od starości . Jak u każdego staruszka wink .  I te gwinty nietypowe  . Nie wiem jak  jest w Case i fordzie .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

115

Odp: Kupno Poradźcie!

Case został wystawiony za 40  we wtorek .. wczoraj gość przyjechał zabrałem go na budowę  pokazałem   obszedł wkoło  wsiadł do środka ruszył przód tył po 3 m i powiedział że zabiera .... zadatek i już ....  brak targowania

co do 5150 nie dziękuję  przeraża mnie ta ilość kabli i innych pierdół ... za dużo się nasłuchałem  o remontach skrzyń tych sprzętów i problemów z półbiegami ...
MFów u nas nie ma prawie wcale prócz 255 ale to zabawka

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

116

Odp: Kupno Poradźcie!

no własnie pytałem  ciebie wczesniej, ale to chyba tak jest ze jak sie nie chce sprzedac to kupiec sie szybko znajdzie

mdw

117

Odp: Kupno Poradźcie!

A czemu nie JD 7700?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

118

Odp: Kupno Poradźcie!

nic nie moge znależć blisko ...
znalazłem Renault ares 710
http://olx.pl/oferta/renault-ares-710-C … 52f8654672

ciekawe co to warte ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

119

Odp: Kupno Poradźcie!

Co do Case 5150 to ja polecam mam 3 lata i odpukać śmiga. I kabelków nie jest wcale tak wiele. Te renaulty nie mają najlepszej opinii. Te starsze to były super maszyny.

120

Odp: Kupno Poradźcie!

http://allegro.pl/renault-180-94-turbo- … 74183.html