141

Odp: Kupno Poradźcie!

marcin napisał/a:

Dzis ogladałem to na ogladaniu koniec 69 do oddania http://www.j-m-s.pl/rolnictwo/uzywane-m … mpion-150/

ogladałem kiedys 2 takie i rozmawiałem z mechanikami. jak to było nowe to super maszyna, ale niestety, z czasem siada elektryka i skrzynia, a ona jest ciezka i droga do roboty

Rolnik z powołania:-)

142

Odp: Kupno Poradźcie!

Dobra Na dzień dzisiejszy mam  dalej Traktor i Zaliczkę ... i zero telefonu ... hmmm

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

143

Odp: Kupno Poradźcie!

duzo zaliczki zostawil?

mdw

144

Odp: Kupno Poradźcie!

Nic straconego, w mojej gminie był taki przypadek że babka wygrała w radiu 400000 tyś ( jakoś październik lub listopad) ,wpłaci znajomemu zadatek 80000 tyś na dom za który chciał 300000 tyś ,umowę spisali u notariusz że transakcja zostanie sfinalizowana w ciągu 30 dni. Przyszli w ostatni dzień i mu powiedzieli że nie kupują bo kasa się rozeszła ( 400000 w ciągu ok trzech miesięcy) ,on im ze zadatek  przepada a oni że  nic nie szkodzi i poszli do domu, znam jednych i drugich na co dzień normalni ludzie w wieku ok.50 lat. Kończąc ,rożne cyrki się dzieją na świecie.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

145

Odp: Kupno Poradźcie!

Co do Aresa to mam czasem tę przyjemność nim pracować. Fajna maszyna prawie wszystko na miękko oprócz rewersu, który trochę szwankuje mianowicie nie zawsze wchodzi i wyskakuje. Czasem trzeba próbować kilka razy. Ostatnio popsuł się sterownik i przestał włączać się WOM, praktycznie nie do naprawy (zrobiliśmy obejście na krótko). Obsługa podnośnika trochę dziwna, a to się blokuje i trzeba poczekać, albo się przestawia na funkcje siłowe, ogólnie trudno bez instrukcji obsługi. Maszyna nie jest używana na co dzień, pracuje może 30 godzin w roku więc nie mogę nic powiedzieć na temat trwałości.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

146

Odp: Kupno Poradźcie!

Kurde  tak w razie czego szukam co za model  maszynki wybrać i wypadło ze najlepszą opcją i najlepsza opinią Cieszą się Case MX od 100 do 170 koni ... lecz  ceny  zawrotne   do tego ile mtg taki ciągnik wytrzyma ?? sa co maja po 5 tys i sa co mają 11 a wyglądają tak samo smile jak to sprawdzić co jest prawdą a co nie ??
Mpopis na co patrzeć w tym modelu ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

147

Odp: Kupno Poradźcie!

Wojtas bo obydwa mają podobny przebieg tak min. 15 tyś tylko jeden ze sprzedających bardziej zaszalał. Na giełdzie niedawno oglądałem okulara dokładnie takiego jak mój 153 tyś na liczniku, ubawiłem się.

148

Odp: Kupno Poradźcie!

nie no popularny przebieg  to od 170 do 190 tys ,,,, cofają wszyscy tylko w nie wszystkich ciągnikach się to udaje ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

149

Odp: Kupno Poradźcie!

Wojtas taki powiedzmy MX bez większych oporów wytrzyma 25 tyś, wiem bo takiego maja we wsi na firmie, każdy chyba nim tam jeździł i co jeden to bardziej mu wstawia. Teraz ma już ponad 30 tyś i podobno "już" skrzynia zaczęła odmawiać posłuszeństwa. Ale jak to sąsiad mówi to nie ma lepszego traktora od starych Magnumów, sam przez kupę lat jeździł na 7250, zrobił też ponad 20 tyś mth, kiedyś jak siał rzepak to około południa spalił mu się kosz od zakresu polowego to do wieczora skrzynia rozebrana, rano części i około południa traktor znów w polu. No mówi że to tak prosty traktor że niemożliwe.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

150

Odp: Kupno Poradźcie!

sprawdzić skrzynię, jak zmienia półbiegi, po kolei, czy nie ślizga na którymś, rewers -jak płynnie zmienia. Dobrze by było podpiąć manometr pod hydraulikę, i jeśli można to najlepiej wyciągnąć filtr siatkowy ze skrzyni i zobaczyć co na nim jest ( niestety wiąże się to ze spuszczeniem całego oleju, ale kupując za taką kasę warto o tym pomyśleć). Dodatkowo sprawdzić klimę czy działa - lubi się ślizgać pojedyńczy pasek. Kody błędów wyświetlają się po prawej stronie pod klapką obok pokręteł regulacji podnośnika.

151

Odp: Kupno Poradźcie!

Zarówno w MX jak i poprzedniku sprawdź ręczny czy działa. Mechanizm jest w skrzyni biegów i jak już starte tarcze to trze metal o metal a to generuje opiłki których hydraulika nie lubi.

152

Odp: Kupno Poradźcie!

No własnie znalazłem  kilka sztuk

http://olx.pl/oferta/case-mx-120-CID757-IDbB2Pt.html
klima nie działa . do tego hamulce znikły ?? dziwne  reszta  niby ok   rok 97

http://olx.pl/oferta/case-mx-110-w-oryg … cAqGj.html
ten niby wszystko ładnie pięknie

http://olx.pl/oferta/case-mx-100-jak-mx … eeRRl.html
cały sprawny na chodzie  w tym momęcie gośc nim nawozy rozsiewa .... mówi że ok

http://olx.pl/oferta/case-mx-120-110-13 … d1dRd.html
Wszystko ok klima też  zaczepy są  możliwość sprawdzenia z paszoozem lub rozrzutnikiem do gnoju gośc nim  mówi że już 100 godzin zrobił i wszystko działa

Zaden nie posiada pneumatyki 
Wszystkie sprowadzone
patrze na te modele bo to wszystko tam identyczne jedynie moc chyba dawkami paliwa się rózni
hmmm  i te mtg rozrzut jak w CKM

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

153

Odp: Kupno Poradźcie!

Pierwszy na pewno kibel. Wybrakowany, brak nawet elementów wnętrza. Drugi przebieg nierealny patrząc po nim i za tani. Trzeci malowany. Czwarty patrząc po przodzie i tyle kombinowany i bielony a środek hmmm. Musisz pojechać bo inaczej jest w realu.

154

Odp: Kupno Poradźcie!

Nie było Kiedy napisać  Stary case 1255 pojechał w góry  a nowy własnie chwile temu przyjechał ... Case MX 110 z 2000r

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

155

Odp: Kupno Poradźcie!

zdj. prosimy i szczegóły

156

Odp: Kupno Poradźcie!

jaki przebieg? rok opon zgadza się z rocznikiem ciągnika?
gratulacje zakupu!!

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

157

Odp: Kupno Poradźcie!

wojtas napisał/a:

Nie było Kiedy napisać  Stary case 1255 pojechał w góry  a nowy własnie chwile temu przyjechał ... Case MX 110 z 2000r

No to GAZ-GAZ ciskaj do dechy gaz:walka::walka::walka
Gratulacje!!!!!!!!!

158

Odp: Kupno Poradźcie!

Co do 5150 o którym wcześniej pisałem to poszły dwa zęby od podwójnego tryba dającego napęd na przednią oś. Nowy taki tryb 9 tyś. A zmielone oba zęby załatwiły pompę, regeneracja 3 tyś. Od opiłków poszedł  też uszczelniacz na jednym koszu od półbiegów ale to już mały koszt

E 516 na części
Telefon 695 076 269

159

Odp: Kupno Poradźcie!

Leszek a nie wiesz gdzie pompę regenerowali ??

160

Odp: Kupno Poradźcie!

pojechali z nią do tucholi ale tam nie podjęli się naprawy i wysłali gdzieś do Łodzi

E 516 na części
Telefon 695 076 269