1

Temat: Rzepak

Witajcie koledzy , pierwszy raz w swojej karierze chcę zasiać rzepak i w związku z  tym prośba, poradzcie jaką odmianę wybrać żeby było gites , dodam że jestem z centralnej Polski .Wszystkie rady mile widziane , z góry dzięki za rady .  :pa:

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

2

Odp: Rzepak

Witaj mnie odmiana kalifornia jeszcze nie zawiodła w tym roku miłem jeszcze Giger pózniej troche kwitnie jak by go nie nie przypaliło toby było gites dodam e mamy klasy 4 i 5 to tak 3t z hektara nie jest to rekord ale na ten rok to dobrze wiekszosc tez tak miała ,jeden magazynier mówil mi o jakis nowej serii f1 cos takiego podobno super bez porównania ale to bym musiał sie przekonac na własnej skórze ziarno na 3 h-700zł miał taki zasiany musze mu podebrac  pare ziarenek hehe wybór nalezy dła ciebie

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

3

Odp: Rzepak

Siejcie siejcie a za darmo oddacie.

4

Odp: Rzepak

Dokładnie, mój dziadek w tym roku miał coś około  100 ton i oddawał na bieżąco i wyszedł z ledwością na czysto, a gdzie jeszcze zysk z tego;/

A też miał tą całą Kalifornie tylko że nie ta standardowa tylko jakaś inna niby miała być lepsza.
Ale już i tak będzie mniej siał bo i kombajny po du*** dostały;/
A szkoda trochę Claasa i JD.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

5

Odp: Rzepak

a co sie dzisiaj opłaci zyto250zl/t  sieje tylko 5h rzepaku zeby miec pole w dobrej kulturze a słucaj damianborek ilee w wrocławiu wyciagaja z hektara przenicy?? wy tam macie super ziemie

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

6

Odp: Rzepak

pod Wrocławiem to Niemcy nawozili czarnoziem z Ukrainy....
Wracając do rzepaku - na lepsze stanowiska sieję Californię, na stanowiska o słabszym pH - Lisek. Ale nie wybór odmiany jest najważniejszy - ważna jest cała technologia produkcji. Od uprawy przedsiewnej po sam zbiór. Ja przy intensywnym nawożenie i pełnej ochronie nigdy mniej niż 30q z ha nie zebrałem. Jeśli chodzi o opłacalność, to przy takiej technologi to koszty zamykają się (przynajmniej w tym roku) w 20-22 q rzepaku - wszystko co ponadto to zysk + dopłaty smile. W tym roku sieję 10 ha - jakoś nie mam obaw co do opłacalności...

7

Odp: Rzepak

Ja nie narzekam na ziemie mam różnie ale klasy najwięcej 2 i 3.
A pszenicy z hektara to tak średnio 6 - 7 ton.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

8

Odp: Rzepak

panowie ja mieszkam prawie  w centrum dolnego śląska(na południe od wrocławia 35km)  i jak wyjde za dom to w około mam gospodarstwa obszarników z całego świata np. amerykanie(znane frytki) holender(brukselka) niemcy (znana firma nasienna) holender (słynne szparagi) itp. wiadomo I, II, III klasa ziemi wiedzieli gdzie nabywać lub dzierżawić pola od AWRSP...!!! A wracając do tematu to w tym roku California dała mi średnio 3.6 z ha a Digger 4.4 z ha a na ten rok zakup nasion Diggera i nowy Poznaniak F1,

9

Odp: Rzepak

Mi California sypneła jakieś 4.5 z ha.
Ale to za mało.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

10

Odp: Rzepak

na takih zemiach az chce sie uprawiac nie to co moje piaski ..ttfuu

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

11

Odp: Rzepak

Coś napiszę o piaskach znajomy ma 150ha piasków i robi tak sieje byle co najlepiej żyto nie daje oprysków ani nawozu jak do żniw to talerzówka i żyje z dopłaty i to nieźle.

12

Odp: Rzepak

nie sypniesz to nie urosnie a bez oprysku nie ma szans zacisnie zboze masakrcznie nie moge miec samego zyta bo mam chodowle swin na samym zycie nie ujade

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

13

Odp: Rzepak

Niezle z dopłat żyć;D

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

14

Odp: Rzepak

fajnie jak ma 150h ja mam tylko30

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

15

Odp: Rzepak

Na 30 ha to się opłaca uprawiać jedynie konopie indyjską i mak afgański, reszty się nie opłaca wcale wink

16

Odp: Rzepak

Tak prawdę mówiąc to chyba każdy żyje z dopłat

17

Odp: Rzepak

Może mów za Siebie, hehe ja nie tylko z dopłat.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

18

Odp: Rzepak

30 i na wiecej sie nie zanosi wszystkie pola połapane:(

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

19

Odp: Rzepak

A racja ciebie jeszcze Damianie rodzice utrzymują bo młody jesteś .przy dzisiejszych cenach zboża to kto wie czy bez  tych dopłat to ktokolwieg by przeżył a raczej czy by mu starczyło tak więc jest jak jest raczej nie ciekawie ale niech ci będzie może u ciebie jest inaczej

20

Odp: Rzepak

kupiłem na ten rok rzepak odmiany FORZA i GALILEO. Ma ktoś z nimi doświadczenie?? Może jakieś wskazówki technologiczne??