2,841

Odp: Rzepak

Albo jestem noga nie pszczelarz, albo inaczej się nie da. w sezonie zaglądam co tydzień i ramka po ramce przeglądam gniazda. Jest to pracochłonne jeśli się ma dużo rodzin. Do tego leczenie, jeśli apiwarolem to przy 100 rodzinach to nie widzę tego
tak miodarka jest już napędzana silnikiem. ale chcąc legalnie sprzedawać miód to trzeba mieć nierdzewną.

Rolnik z powołania:-)

2,842

Odp: Rzepak

No a teraz wracamy do rzepaku, a pszczelarze sio do właściwego wątku.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,843

Odp: Rzepak

U mnie już posiany pt264, siałem so drugi lejek siewnik mnie w ciula zrobił i 5 sztuk na metrze więcej wysiał...

2,844

Odp: Rzepak

Co dzień pada rzepak w workach dopiero 10 ha posiane jeszcze 16 ha ,czy to nie za późno

2,845

Odp: Rzepak

Ja posiałem i już na wierzchu, ale nie wiem czy to ;epiej czy gorzej. mnóstwo ludzi nie posiało, a w tym roku lepsze były siane we wrześniu. Ciekawe co przyniesie pogoda, na szczęście powoli odchodzę od rzepaku.

2,846

Odp: Rzepak

Ja zasiałem w tym roku w dwóch terminach 10 i 4 dni temu. Prędzej odejdę od kukurydzy.

2,847

Odp: Rzepak

Zmęczyłem sprzęt siebie i posiałem  rzepaki opryskałem.  Zostaje czekać na deszcz bo popiół na palach.

Leszek   dla kolegów'

2,848

Odp: Rzepak

Oprysk może nie zadziałać na tej suchej ziemi.

2,849

Odp: Rzepak

zadziała pod warunkiem ze dawki zachowane i nie z pod lady........

mdw

2,850

Odp: Rzepak

Ja dopiero zasialem.

Siły na zamiary zmierz....

2,851

Odp: Rzepak

Mój rzepak jeszcze w worku. W tamtym roku siałem 1.09 i dał 3,9 z hektara na jednej działce, inne były trochę słabsze ale średnia wyszła 3,3. Miałem dzisiaj siać ale popadało 5mm z rana i trzeba czekać aż obeschnie.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

2,852

Odp: Rzepak

A ja dopiero słomę zwoże.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,853

Odp: Rzepak

A ja zasiać nie mogę bo ciągle pada... Zrobił mnie w ch... ze strip tillem. 50 ha do siania, teraz te gliny nie chcą schnąć...

2,854

Odp: Rzepak

mój juz na wierzchu

mdw

2,855

Odp: Rzepak

Pawel21990 napisał/a:

A ja zasiać nie mogę bo ciągle pada... Zrobił mnie w ch... ze strip tillem. 50 ha do siania, teraz te gliny nie chcą schnąć...

Jawor ?

2,856

Odp: Rzepak

Wczoraj opryskałem. W miarę poszło.  Oby teraz wilgoć była bo jak zdechnie to na skałę

Siły na zamiary zmierz....

2,857

Odp: Rzepak

androl napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:

A ja zasiać nie mogę bo ciągle pada... Zrobił mnie w ch... ze strip tillem. 50 ha do siania, teraz te gliny nie chcą schnąć...

Jawor ?

Nie, Jawor to powiedział, że co ja Ci będę obiecywał, przyjadę nie wcześniej niż we wrześniu.

2,858

Odp: Rzepak

ledwo rzepak zszedł a już ślimak wpierdziela

mdw

2,859

Odp: Rzepak

U mnie też zauważyłem, od miedzy. Był taki rok, żeśmy na potęgę przesiewali.

2,860

Odp: Rzepak

Moj w worku czeka na mzuri. Zdecydowałem sie w tym roku  na pasówkę

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38