2,881

Odp: Rzepak

I być może wyjdzie im to na dobre. Mój posiany 29.08. Siałem do północy i zgonił mnie deszcz. Tydzień czasu lało na zmianę ze słońcem - ziemia się zasklepiła. W sobotę przeszła taka ulewa (jak z wiadra) - jeszcze nie byłem w polu zobaczyć efektów. Sąsiad w tym tygodniu ma siać - zobaczymy efekty.

gg 5118068

2,882

Odp: Rzepak

No nie wiem, coś natura się śpieszy. Sąsiad zasiał gorczycę na poplon coś przed 10-tym VIII. Ziemia niezła w kulturze a gorczyca nie wyrosła i już zaczyna kwitnąć.

2,883

Odp: Rzepak

jak rzepaki ? zaraz będzie miesiąc od wysiewu i niestety ale ulewy swoje zrobiły bo tydzień lania jak z wiadra i od tego czasu upały zasklepiły ziemię - skorupa. Sąsiad siał 14.09, kuzyn 18.09 i mają piękne wschody - rzepak większy jak u mnie. Jeszcze nie robiłem żadnego zabiegu co by w razie czego jakieś zboże posiać.

gg 5118068

2,884

Odp: Rzepak

Mój siany Mzuri po deszczach w mokrą ziemię leży i czeka na deszcz. Na lżejszej ziemi ładnie wyszedł  . Na 13 ha może 5 zostanie

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,885

Odp: Rzepak

U mnie skany 25 sierpnia. Obsada jest Ale ma 2 -4 liście i stoi jakby goncos trzymało. Z daleka puste pole. A nie pada od 24 sierpnia. Normalnie beton

Siły na zamiary zmierz....

2,886

Odp: Rzepak

Mój siany 18.VIII na orce jest mniejszy i słabiej powschodził (aczkolwiek obsada wystarczająca), Siany 24-go po gruberze bezorkowym i na kurzaku ziemi już prawie nie widać i ma 5-7 liści w poniedziałek będę go skracał.

2,887

Odp: Rzepak

Mój siany 24 sierpnia ma już 6 liście. Parę dni temu dostał 1 litr Caryxu. Za kilka dni dostanie bor i inne odżywki. Dodam, że pomimo że był naprawiony Cruiserem to w połowie września jechałem z muchozolem. Pchełka ma się dobrze.

2,888

Odp: Rzepak

androl napisał/a:

Mój siany 18.VIII na orce jest mniejszy i słabiej powschodził (aczkolwiek obsada wystarczająca), Siany 24-go po gruberze bezorkowym i na kurzaku ziemi już prawie nie widać i ma 5-7 liści w poniedziałek będę go skracał.

Kurzak go goni

2,889

Odp: Rzepak

No właśnie lepiej było go przyorać, zdjęcie z piątku. Dziś to aż się boję iść na pole. 2 lata temu na kurzaku też  po gruberze tak nie szalał.  https://imgur.com/mciiA7V

2,890

Odp: Rzepak

Piękny a ostatnio nie było sucho ???

2,891 Ostatnio edytowany przez androl (2020-10-04 14:50:41)

Odp: Rzepak

Niby w czasie siewu zbóż szybko przesuszało ziemię, jednak i one po 6-ciu dniach zieleniły się. W rzepaku jak skrobnąć butem było od razu widać wilgotną ziemię. Od wczorajszego popołudnia mam 36 l/m2 wody.

2,892

Odp: Rzepak

U mnie nie wiem ile bo trąciłem agregatem kubek i już pękł. Ale dosyć ładnie i równo naprzemiennie kropi i pada od północy.

Siły na zamiary zmierz....

2,893

Odp: Rzepak

W dwa dni 36 l

2,894

Odp: Rzepak

androl napisał/a:

No właśnie lepiej było go przyorać, zdjęcie z piątku. Dziś to aż się boję iść na pole. 2 lata temu na kurzaku też  po gruberze tak nie szalał.  https://imgur.com/mciiA7V

Andrzeju skracałeś rzepak? Mój przez te deszcze ta wybujał, że odbity jest kilka cm od szyjki. Opryski leżały pogoda nie pozwoliła a wcześniej wydawało mi się zbyt wcześnie.

2,895 Ostatnio edytowany przez androl (2020-10-04 16:14:04)

Odp: Rzepak

W poniedziałek, ten na kurzaku dostał 0,9 l caryxu za parę dni pewnie trzeba będzie czymś poprawić. Orkowy na polifosce dostał orius+mepik ogarnął się ale nie szaleje.
Zlustrowałem dokładnie, liście potężne, ale trzyma go przy ziemi.

2,896

Odp: Rzepak

Wszystko ok ale.  Qrewski tasznik zostal! Czym go. Zwalczyc?ma ktos. Jeszcze salse na stanie?

2,897

Odp: Rzepak

Korvetto na wiosne, albo teraz Belkar, czy ogólnie coś co zawiera halauksyfen metylu. Nie stosowalem, więc nie wiem jak że skutecznością, ale wg etykiety powinien to wziąć..
A czym opryskales, że został?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,898

Odp: Rzepak

Haluksylen nie da rady pytalem przedstawiciela cortevy.zostalo po butisan+navigator

2,899

Odp: Rzepak

Mam nadzieję że na ten rok manewry z rzepakiem zakończyłem, tzn. dziś ubezpieczyłem.

2,900

Odp: Rzepak

Mój na średniej i lżejszej glebie pierwszy raz skracany. Na glinach średnio to wygląda, skończyłem siewy 7-8 września.