2,921

Odp: Rzepak

Zostawialiście kiedyś może rzepak z poplonu na drugi rok?Korci mnie kawałeczek zostawić.

2,922

Odp: Rzepak

Osobiście nie. Ale zrobili tak ... w  roku gdzie rzepak sypał w okolicy 3.5-4 tony tamten dał 1.5.

Siły na zamiary zmierz....

2,923

Odp: Rzepak

Hmm pierwszy raz od  hmmm kiedy uprawiamy  rzepak .  Jest tragedia  z 17ha  już 5 jest zaorane , a kawałek 12ha rzepaku zostało  3 ha w kępach ...  zjadło go wszystko co tylko można sobie wymarzyć ... a u tych co rzepak został  to już zimą kupili go sami u siebie ...  byli  z samym opryskiwaczem  od 5 do 10 razy .

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,924 Ostatnio edytowany przez androl (2020-10-27 01:33:35)

Odp: Rzepak

szs napisał/a:

Pogoda dopisała czy jakiś specjalnie go pędziłes na wiosnę?

Zima mu nie dokuczyła, wiosna łagodna, robiłem wszystko książkowo no i wyrósł.
Aha, rok był na tyle dogodny że z samosiewu kosili po 3 t.

2,925 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2020-10-27 02:06:35)

Odp: Rzepak

wojtas napisał/a:

Hmm pierwszy raz od  hmmm kiedy uprawiamy  rzepak .  Jest tragedia  z 17ha  już 5 jest zaorane , a kawałek 12ha rzepaku zostało  3 ha w kępach ...  zjadło go wszystko co tylko można sobie wymarzyć ... a u tych co rzepak został  to już zimą kupili go sami u siebie ...  byli  z samym opryskiwaczem  od 5 do 10 razy .

Ja opryskalem od chwasta. Dostał odżywki raz. Zrobiłem tebukonazolem. Rzuciłem saletry 100kg. Był beznadziejny. Jest taki sobie. Patrząc na to jakiw mają naokolo to u mnie nędza. Ale pole prawie zakrywa. Ubezpieczony na zimę jest. Mam nadzieję,  że coś z niego będzie.
https://drive.google.com/file/d/1KOeYkp … p=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/1KMQw4g … p=drivesdk

Siły na zamiary zmierz....

2,926

Odp: Rzepak

Wojas nie ty jedyny... Jutro zakładam grubera i likwiduje rzepak. Same kępy nie powschodzil... I jeszcze za usługę siewu zapłaciłem bo poznaniakiem swoim starym nie chciałem siać...

2,927

Odp: Rzepak

A czemu nie powschodzil? Na brak deszczu chyba nie można było narzekać?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,928

Odp: Rzepak

Wszamały go myszy śmietka  i inne owady ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,929

Odp: Rzepak

Nie mam zielonego pojecia... Dopiero 2 rok sieje rzepak, być może za głęboko zasiany czy co.... Na poprzeczkach powschodzil ładnie to też wnioskuje że ziemia była już ubitą i nie poszedł tak głęboko... Innego wytłumaczenia nie widze, warunki siewu bardzo dobre po deszczach ziemia wilgotna, następnego dnia czy za dwa dni lekki deszczyk warunki wydawało by się znakomite. Jakby zjadły go szkodniki to chociaż ślad by po nim został a tak w ogóle nie wyszedł z ziemi

2,930

Odp: Rzepak

Z 5 czy 6 cm głębokości wychodź bez problemu. W takich sytuacjach trzeba grzebać i szukać .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,931

Odp: Rzepak

Miałem kasować, ale w końcu zostawiłem na próbę z czystej ciekawości.  ok1.8ha rzepaku jako samosiew. Wygląda ładnie nie jest mocno wybujany. Obok pole z zasianym po pszenicy ,to szału nie robi, czerwony i mały. Zobaczę sam jestem ciekaw.

2,932

Odp: Rzepak

W takim razie kiedy był siany? 😁 tzn kiedy to kosiles/zrywałes sciernisko?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,933

Odp: Rzepak

Ja w tym roku siałem 23 sierpnia ,24 do 26 tak w niego wlało ziemia ubita jak na boisku wygląda nie ciekawie ale walczymy 28 sietpnia sialem obok na działce i jeat dobrze równe wschody dosyć wyrośnięty pole zakryte wyglada nieźle , siany 7 września mieszanką to co zostalo plus swój z pod kombajnu w ilosci 4 kg na ha też wygląda dosyć fajnie  tak wiec mysle że umnie nawalił deszcz nawalny który ulkepal ziemie i ta roslina sie meczy  ale unas takie są praktycznie wszystkie na okolicy te siane przed deszczem

2,934 Ostatnio edytowany przez szs (2020-10-28 03:20:14)

Odp: Rzepak

Jestem bardziej ciekaw tych śmiałków co zostawili samosiejki, tu np Grzegorz. Czy zostawili wszystko co powschodzilo bezpośrednio po kombajnie? Czy po wykoszeniu rzepaku sciernisko przelecieli talerzowką/gruber i co powschodzilo to zostało zostawione? I jaki termin wschodow/"siewu", czy to jiz byl sierpien? Co z NPK i chwaściorami?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,935

Odp: Rzepak

MIała być pszenica i poszło npk po wierzchu  7-20-30 ok 300kg. Talerzowałem po koszeniu ok3 tygodnie. Zawsze czekam,żeby jak najwięcej samo powschodziło. Mam tylko 6ha a teraz jeszcze to spróbuję. Może ubezpieczę jeszcze jak się da . Jak wymarznie będzie jara pszenica.

2,936

Odp: Rzepak

Nie wiem jak u was, u sąsiadów ładne rzepaki u mnie lichy 60% nie powschodzila, rzadki taki że nie chce się mówić, 3ha do  likwidacji

2,937

Odp: Rzepak

Mi sarny opierdzieliły na 17 ha rzepaku liście. Stożki w większości są zielone, zobaczymy jak się będzie się regenerował.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

2,938

Odp: Rzepak

Dziwnie rzepak się zachowuje. Było ciepło to siedział przy ziemi. Dziś śnieg stopniał i widzę, że wybił bardzo do góry. Temperatura spadła, i śnieg a rzepa wystrzelił jak w maju. 3dni różnicy.

2,939

Odp: Rzepak

Czym w tym roku będziecie regulować rzepak? Na jesieni poszedł toprex i ładnie zadziałało, ale zastanawiam się czym teraz zrobić. Zawsze robiłem samym tebukonazolem.

2,940

Odp: Rzepak

U mnie nie bardzo zalecają skracać w tym roku, bardziej chronić. Tebukonazol
+ triazol dobra opcja. Ja już po zabiegu zupą z 5 składników.