2,941

Odp: Rzepak

ja swój robilem dobre dwa tygodnie temu i daje sam tebukonazol , teraz czekam az snieg zejdzie smile

mdw

2,942

Odp: Rzepak

Wypowiedz się Andrzeju co dawałeś? Tebukonazol sam jest triazolem to co jeszcze dołożyłeś?

2,943 Ostatnio edytowany przez androl (2021-04-16 17:04:02)

Odp: Rzepak

Chochlik z tym triazolem, chodziło mi o protiokonazol, acz też z triazoli wink

2,944

Odp: Rzepak

Na płatek dałem Yamato i tak się zastanawiam, czy dołożyć coś na zielonego paka?

2,945

Odp: Rzepak

To co najpierw kwitł a teraz ma zielone pąki???!!się pytam CO TO ZA RZEPAK

2,946 Ostatnio edytowany przez szs (2021-05-31 02:56:39)

Odp: Rzepak

Chiba na łuszczynę...? 😉

Może azoksystrobinę?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,947

Odp: Rzepak

na pewno trzeba dać coś na robale i ewentualnie dołożyć trochę tebu

2,948 Ostatnio edytowany przez androl (2021-05-31 22:14:42)

Odp: Rzepak

Na azoksystrobinę nie jest troszkę już za późno ? żeby czasem nadmiernie nie wydłużyła wegetacji ? "bzu" big_smile
Z tym bzem o to chodzi jeżeli ktoś się zastanawiał co ja bredzę wink https://www.youtube.com/watch?v=L1AQmc7rGB0

2,949

Odp: Rzepak

U mnie wegetacja odwrotna big_smile . Miałem na myśli oczywiście łuszczynę, ale głowa coś zaszwankowała. Łapie mnie jakaś prezydencka choroba...

2,950

Odp: Rzepak

Panowie ze względu na opóźnione żniwa i deszcze jak zapatrujecie się na sianie rzepaku do 5 września? Nie za późno będzie, ewentualnie może zwiększyć normę wysiewu?

2,951

Odp: Rzepak

W moich stronach północne Mazowsze, siane po 1 września dają połowę plonu. W okolicy dziś ostatni sieją, mój zaczyna wschodzić.

2,952

Odp: Rzepak

Mam chęć zasiać, ale jeszcze nawet nie zebrałem.... Za dużo póżniej będę miał zboża, a nawet w pole nie da się wjechać.

2,953

Odp: Rzepak

Mój najlepszy rzepak w tym roku siany był 2.09. Do 5 posiać i zaraz dać 100kg saletry albo saletrosanu.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

2,954

Odp: Rzepak

Tak jak przedmówca mówi. Zasiej i od razu zasil azotem. W zeszłym roku siałem na koniec sierpnia i wyszedł porównywalnie jak ludziom w okolicy (3.3t). Po 5 września się bym już w to nie pchał. Raz miałem to daĺ 1.6 tony. ...

Siły na zamiary zmierz....

2,955

Odp: Rzepak

Dolnośląskie praktykowane , rzepak siany 20 września   dał 3 tony  mój jeszcze nie posiany ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,956

Odp: Rzepak

U nas co posiali to nic nie wyszło. Leży ziarno w mokrej zbitej prycie. Ja nie posiałem a chciałbym codzień pada. Pszenica rośnie w kłosach. Wczoraj byłem 50km ode mnie w stronę ukrainy to inna Polska. Sucho ludzie sieja rzepak,żniwa skończone.

2,957

Odp: Rzepak

Was zalewa A nas suszyło. Dopiero
Sobota-niedziela dało razem 40 litrów. Orki pod rzepak to jakaś masakra była. Ponad 20l/ha taki beton .

Siły na zamiary zmierz....

2,958

Odp: Rzepak

Ci co posiali wczoraj kasowali.

2,959

Odp: Rzepak

Grzegorz89 napisał/a:

Ci co posiali wczoraj kasowali.

No ale słabe wschody przy ulewach to problem słabych gleb. Też mam 2,5 rzadkiego, na drugi dzień po siewie poszło 20 l w 40 min. Na mocniejszej znalazł  sobie drogę żeby wyjść między grudkami, tam gdzie uklepało na płasko, rzadki. Znajomy 1,5 ha przesiał, ja nie panikuję, jeżeli utrzyma się ten co wszedł to nie będzie źle.

2,960

Odp: Rzepak

Uwierz mi, że tam był beton taki że nie było szans. u nas ziemie 3-4klasa. Na piochach to tylko w dołkach gdzie spłynęło to do przesiania. Posiałem ładnie 6,5 reszta jak skończę żniwa.