21

Odp: Rzepak

No to sie mylisz Marcin, bo mnie utrzymuje mama, z mamą  mieszkam u dziadków i tutaj gospodaruje.
A rodzice sie rozwiedli, i u mnie na gospodarce jest inaczej, bo żadnych dopłat.
W sezonie handel warzywami ziemniakami owocami i jakoś się żyje.
Jeszcze hodowla buraków zbóż;D

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

22

Odp: Rzepak

Czy ktoś z Was dawał RSM na rzepak na wiosne ? Lub nawozów z tej firmy? tu link http://www.allegro.pl/item797576595_naw … stawa.html

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

23

Odp: Rzepak

węgierska .............
ciekawe co to jest ???????? bo cena konkurencyjna. Ja teraz kupiłem puławską po 750 zł/tona

24

Odp: Rzepak

Ja  stosuje RSM ,a co chciałeś wiedzieć.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

25 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2009-11-10 18:33:07)

Odp: Rzepak

ojanusz napisał/a:

Ja  stosuje RSM ,a co chciałeś wiedzieć.

Chciałem się dowiedzieć jaką dawke i kiedy zastosować wiosną RSM na rzepak żeby go nie "zniszczyć" ?

ok dzięki wojtas:beer:  a co z tym węgirskim nawozem ? ktoś może już go używał  ? bo cena atrakcyjna. Czy może sie w to nie pchać i kupić coś swojskiego  sprawdzonego.....

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

26

Odp: Rzepak

nawuz sypki to wiadomo siejesz jak tylko da sie wjechac w pole zeby się nie utopic big_smile (marzec)   bo wiadomo nie za wcześnmie żeby pogoda nie zrobiła psikusa  i rzepak za szybko nie ruszył bo puźniej bylejaki przymrozek i dupa blada
z tym RSM-em to  troszke puźniej   jak już wiadomo ze przymrozków nie będize za mocnych i w polu  juz posiane będa nawozy sypkie  bo RSM duzo szybciej działa niż sypki nawóz i moim zdaniem duzo bardziej wygodniejszy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

27

Odp: Rzepak

Nie wiem jak jak wy ale ja daje pełną dawkę azotu jak tylko mogę w pole wjechać czyli koło 20 marca stosuje saletrzak.

28

Odp: Rzepak

co znaczy "pełna dawka azotu"?? Nie dzielisz na dwa razy tylko dajesz wszystko na jeden rzut????
Ja robię tak:
1 - dawka - 200 kg siarczanu amonu + 200 kg saletry
2 - dawka - w zależności od stanu rzepaku, stanowiska i kondycji - od 150 do 250 kg saletry (po około dwóch - trzech tygodniach po pierwszej dawce)

29

Odp: Rzepak

siarczan lepiej  wsypac do opryskiwacza  podczas wykonywania zabiegu  lepiej jest przysfajalny niż sypany  przynajmniej  na szkoleniach tak mówią

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

30

Odp: Rzepak

200 kg rozpuścisz w 500-litrowym opryskiwaczu ?? Przecież to będzie już zawiesina albo jakaś melasa ........ Chyba szybko zatka dysze????? Stosujesz tak siarczan amonu ??

31 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2009-11-10 22:45:32)

Odp: Rzepak

Wojtas chyba miał na myśli siarczan magnezu?Ja RSM stosuje w takich samych terminach dawkach jak saletrę. RSM 32% bez dodatku wody ,dysze siedmio otworkowe . Tylko trzeba uważać z ciężarem bo 100litrów RSM waży 132 kilogramy(c-330+opryskiwacz400litrów do pełna RSM I przód dęba  staje )         .http://nawozyplynne.pl/ tu się dowiecie dużo więcej, u niego kupuję .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

32

Odp: Rzepak

siarczan magnezu dokladnie sorki  źle sformuowałem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

33

Odp: Rzepak

Tak wyglądał kilka dni temu najładniejszy u mnie w okolicy rzepak
http://img218.imageshack.us/img218/6317/img0004hq.jpg

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

34

Odp: Rzepak

Mógłbyś dać lepsze zdjęcie, bo widzę raczej ziemię niż chwasty.

35

Odp: Rzepak

Cena rzepaku w tym roku będzie pewnie zabójczo duża....... Byle byłoby po co wyjeżdzać  w pole o ile nie przyorze się go na wiosne. Nasz również jest daleki od ideału jak i każdy w  naszej okolicy

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

36

Odp: Rzepak

O Bożeno ale pola smile

37

Odp: Rzepak

U nas do przesiania mamy ok 8 ha rzepaku a w okolicy prawie każdy nie nadaje się .

38

Odp: Rzepak

w dziszejszym tygodniku piszą o jarym plon od 30 - 50 % mniej ponoć nadaje się na prześiewki siał ktoś ?

39

Odp: Rzepak

U nas w tamtym roku miał go to młócił w połowie września i dał niecało 500 kg. To już lepiej zasiać jęczmień.

40

Odp: Rzepak

jak jest dobrze popryskane posiewnie to sobie możesz posiać jęczmień, powodzenia.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia