41

Odp: Rzepak

Co do jarego to nie polecam max wydajność to 1,5tony i jest poważny problem z owadami nie idzie ich zwalczyć bo wtedy są gorączki i opryski nie działają.

42

Odp: Rzepak

MAREKPE napisał/a:

jak jest dobrze popryskane posiewnie to sobie możesz posiać jęczmień, powodzenia.

I I I  NASTĘPSTWO ROŚLIN
W  przypadku konieczności zlikwidowania plantacji  rzepaku  ozimego  po  wykonaniu  orki  na
tym  sanlym  polu można uprawiać wiosną: bobik,  bób, cukinię, dynię,  groch, fasolę ,  kapustę,
kukurydzę, ogórki, pomidor z  rozsady, słonecznik ,  soję, rzepak j a ry, zboża j a r e,  (z wyjątkiem
jęczmienia j a r ego),  ziemniaki  łub tyt0l1.  W  przypadku koniecznośc i  zlikwidowania  plantacji
cukini,  dyni,  grochu,  łubinu białego, łubinu żółtego,  ogórków,  zi emni aków,  rzepaku j a r ego
lub tytoniu  na  tym  samym  polu można uprawiać rośliny w  których  zaleca się  stosować sam
środek i j ego mieszaninę z innymi  herbicydami.
W  roku  stosowania  środka  Command  480  EC  w  tytoniu  nie  uprawiać  zbóż  ozimych;
natomiast  w  roku  stosowania środka w  bobiku,  grochu,  rzepaku j a rym i  zienmiakach można
uprawiać zboża ozime. W przypadku stosowania środka Command 480 EC w dawce 0,25 Ilha
można uprawiać  zboża  ozime  szczególnie  w  późniejszych  telminach  siewu.  W  zbożach
ozimych mogą wystąpić przemijające przebarwienia jednakże bez istotnego wpływu na plon.
UWAGA!
Podczas  stosowania  środka  Command  480  EC  w  mieszan1111e  z  innymi  herbicydami
przestrzegać  również  zaleceń  następstwa  roślin  dl a   środków  wchodzących  w  skład
mieszaniny.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

43

Odp: Rzepak

my Tam siejemy same hybrydy prawie takie jak Betty(beti)
nektar(b.dobry). ES Bourbon.
ES Domino F1
Canti
Olano
one bardzo dobrze sypiom!
co roku sieje 50ha rzepaku albo więcej
i jakoś na tym wychodzę np w tym roku po 2500zł za tone(oleisty)

44

Odp: Rzepak

tadzik517 ta cena to na ten rok ? z kim masz umowe i czy joz podpisales bo ja bym sie jeszcze wstrzymal z podpisaniem umowy

45

Odp: Rzepak

W moich okolicach umowy podpisują zaraz w sierpniu i rżną na tym rolnika. Lodzik gdzie ty zazwyczaj odstawiasz?

Rolnik z powołania:-)

46

Odp: Rzepak

w mojej okolicy jest kilku odbiorcow ja osbiscie sprzedaje temu ktory lepiej placi przez ostatnie lata nie zwracali uwagi na umowy sprzedawalem bez lub pisana w dniu dostawy  a odbiorcy to bodaczow chemirol elewar i prywatni

47

Odp: Rzepak

Kolega zawsze wozi do Bodaczowa

Rolnik z powołania:-)

48

Odp: Rzepak

Po dokładnym zbadaniu rzepaku nadaje się tylko do zaorania. Po ostatnich mrozach przy których nie było śniegu a temperatura spadła do -14 . Dwa tygodnie temu wyjeliśmy z ziemi ziemię wraz z rzepakiem i wstawieniu go w ciepłe i wilgotne miejsce na 10 roślin przeżyło tylko 1 no może 2. :crez:

49

Odp: Rzepak

U mnie z rzepakiem to wielki znak zapytania ,jak zrobi się cieplej to zobaczymy ale na dziś 50% wyleciało.Nawet jak coś zostanie to i tak plonu nie będzie więc komu przezimował to zgarnie niezłą kasę.

50

Odp: Rzepak

mi przezimował jak na razie....   jutro bede zasilał  to porobie zdjęcia ... ale rewelacji nie ma ... pszenice to   pożal się boże ....  nic nie bedędzie .. wszystko grzyb  żre  w zastraszającym tępie do  tego mróz popatrzył ...  bedize  masakra a nie plon ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

51

Odp: Rzepak

u mnie jeszcze śnieg leży to nie wiem ale po poprzednich roztopach też za ciekawie pola nie wyglądały... Plonu nie będzie ale za to może będzie wszystko drogie...

52

Odp: Rzepak

Pawel21990 napisał/a:

Plonu nie będzie ale za to może będzie wszystko drogie...

proponował  bym podkreślic słowa    Będzie wszystko drogie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

53

Odp: Rzepak

U mnie w okolicy wszystkie pszenice mróz podpalił i pola są koloru sianka, a tak ładnie wszystko wyglądało jak śnieg zszedł. Ciekawe jak będzie odbijała.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

54

Odp: Rzepak

Pod rzepak najlepsze pH troszkę powyżej 6, wtedy najlepiej wykorzystuje wszystkie składniki... a i dobrze wysiać coś z magnezem...

55

Odp: Rzepak

Panowie  jak  myślicie, czy ten malutki rzepaczek  który  pojawia  się  miejscami  będzie  wogóle owocował? Kiedyś  miałem  taki  przypadek  że  właśnie  ten  malutki  wyrósł  ale  plonu  nie  było, tylko  sama  łodyga.

56

Odp: Rzepak

malutki hmm  w tym roku jest wogóle coś dziwnego  w tych rzepakach ...  jedna odmiana  to samo naworzenie  na jedym kawału rzepak po kolana a na drugim trochę wyrzej kostek ...  dodam że ten pierwszy  idzie juz w kwiat ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

57

Odp: Rzepak

U nas na okolicy to rzepak wygląda jak był flancowany i wysoki do kostek to on może będzie za tydzień źle to wygląda ale rolnicy trzymają go jeszcze liczą że coś będzie z niego

58

Odp: Rzepak

Nie jestem znawcą ale jak  mizerny i rzadki to nie ma sie co spodziewać dobrego plonu :hmmm:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

59

Odp: Rzepak

Jeśli rzepak po zimie był przemarznięty, miał brązowe liście, które pozamierały i podczas ruszenia wegetacji zaczął wypuszczać nowe liście to plon będzie mizerny... Nie będzie miał wtedy tylu odnóg...

60

Odp: Rzepak

Dokładnie tak jak mówisz taki był