81

Odp: Rzepak

Rzepak  nie  boi  się  przymrozków  nawet  jak  ma  kwiat

82

Odp: Rzepak

co wy piszecie? nigdy wam rzepaki nie pogubiły kwiatków w maju po przymrozku?

83

Odp: Rzepak

właśnie, że rzepak boi się przymrozków jak kwitnie... mały mrozek i opadają kwiatki...

84

Odp: Rzepak

Owszem kwiatki opadną  ale przeca strączka zawiąże i owoc  wyda

85

Odp: Rzepak

wystarczy lekki przymrozek w czasie kwitnięcia i rzepak przez to może stracić siłę tego kwitnięcia które odbiję się na zbiorach,

86

Odp: Rzepak

dragon głupoty gadasz ... albo nigdy nie miałęś liźniętego rzepaku przez przymrozek ....  jak jest  faza zielonego pąka  do konca kwitnienia .. byle jaki przymrozek i po kwiatku i po strączku ...   kiedyś miałem tak   złapało w nocy -1 stopien i pozamiatało    z rzepaku ino łodyga była .. szkoda było to kosic ale co zrobic ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

87

Odp: Rzepak

ja też tak miałem i zawiązane łuszczyny robiły się brązowe i zamierały...

88

Odp: Rzepak

dwa lata temu zmarzł mi rzepak w maju plon  o 30% niższy

89

Odp: Rzepak

Tak czy siak pierwszego maja życzę wam żółtych pól :-)

90

Odp: Rzepak

już prawie są

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

91

Odp: Rzepak

maksx napisał/a:

Tak czy siak pierwszego maja życzę wam żółtych pól :-)

Haha u mnie już nie będzie żółtych bo cała uprawa jest zniszczona. sad

92

Odp: Rzepak

a co mu zrobiłeś ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

93

Odp: Rzepak

w sobotę jadąc przez Strzegom, Świdnicę, Dzierżoniów widziałem rzepak który zaczynał robić się żółty. Natomiast przed samym Jaworem (wszystko dolnośląskie) wielkie pole ładnego rzepaku po kolana ale liście strasznie poskręcane ( w nocy było - 2) - jechałem o 9 rano.

gg 5118068

94

Odp: Rzepak

wojtas napisał/a:

a co mu zrobiłeś ?

Został gruberem poczęstowany . Szkoda tego bo szkody takie że aż się nie chce na to patrzeć. Siew teraz drogi nawet nie ma co po nim zasiać.

95

Odp: Rzepak

zaorac i albo kuku albo  jęczmień  a Zorak   jechałeś obok mnie praktycznie  jak byłes w strzegomiu na rondzie to     miałeś do mnie  8 km tongue

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

96

Odp: Rzepak

w moich okolicach wczesny rzepak, niektóry nawet do kolan zaczyna się żółty robić....

97

Odp: Rzepak

u mnie na dzien dzisiejszy wyglada to następująco ...
http://images39.fotosik.pl/817/d4d3fbeb3a989509m.jpg

to co widac żółtego aż pod las to moje rzepaki

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

98

Odp: Rzepak

Dużo nim obsiałeś ? szkoda że ja nie mogę sobie na to pozwolić hmm

99

Odp: Rzepak

nie tak dużo  to jest raptem  7.5ha   ...   między rzepakami jest pas zieleni  to jest droga po prawej tego pasa jest juz rzepak sąsiada ja mam w prostej lini patrzac pod las  to praktycznie wszystko moje ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

100 Ostatnio edytowany przez dejman (2011-04-25 21:03:06)

Odp: Rzepak

wojtas napisał/a:

nie tak dużo  to jest raptem  7.5ha   ...   między rzepakami jest pas zieleni  to jest droga po prawej tego pasa jest juz rzepak sąsiada ja mam w prostej lini patrzac pod las  to praktycznie wszystko moje ..

,,to praktycznie wszystko moje'' oooooo :brawo: