Temat: Unia Grudziądz

Panowie mam dość nietypową sprawę. Niedawno kupiłem forszaja ZT300 i mam pług 2 i 3 skibowy Unia grudziądz i tu moje pytanie czy ZT300 pociągnie za sobą pług unia Grudziądz 5-cio skibowy??? Mam zamiar połączyć te dwa pługi do kupy bo nie mam czym orać a z kasą na razie krucho żeby nowy kupić. Nie wiem czy zrobić z niego 5 czy lepiej 4 gdybym miał napęd to bym się nie zastanawiał a tak nie wiem czy koła się nie będą ślizgać :hmmm:.
Co do klasy ziemi to mam od II do VI klasy. :wow:

2

Odp: Unia Grudziądz

Da radę spokojnie

3

Odp: Unia Grudziądz

lepszy by był 5 skibowy i wiem ze da rade

Sprzedam U-4514

4

Odp: Unia Grudziądz

Dzięki wielkie za odpowiedź o de mnie macie +. Więc robię z niego piątkę. smile

5

Odp: Unia Grudziądz

tylko wstaw fotki tego przeszczepa smile

6

Odp: Unia Grudziądz

ja zrobiłem tez 5 swego czasu  nawet ładnie i prosto orał ale do czasu big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: Unia Grudziądz

Ja ciągam 4 grudziąc i ma co robić,ciągam 323 a z tą 5 to nie wiem czy ci rama wytrzyma.

8

Odp: Unia Grudziądz

Ja powiem tak: użytkowałem taki "robiony" pług, był to trzy skibowy z dospawaną ramą na czwartą skibę, ciągałem to MTZem 80 (bez przedniego napędu), na tamte czasy była to rewelacja, mój pierwszy "duży" ciągnik i pług "4", później jak nabyłem 323 i ciągałem ten robiony pług, to była masakra, cały się porozrywał w pierwszym roku, pourywane wszystkie korpusy, urwana wieżyczka, pogięta rama, non stop tylko remont. Dopiero jak kupiłem B 200 to zobaczyłem co to jest właściwe oranie i jak ciężko szedł ten mój robiony cztero skibowy polski pług.
Nie polecam takiego przeszczepu, szkoda roboty i szkoda sobie robić nadzieję a potem żyć i pracować posiłkując się złudzeniami, że jest dobrze, wiem że krucho z kasą, ale jak już to lepiej za kilka stówek kup sobie oryginalny cztero lub pięcio skibowy pług, a najlepszym wyjściem było by jak byś poszukał oryginalny forszajowski zawieszany pług, one mają długą ramę i z reguły trzy korpusy, ale spokojnie możesz przedłużyć ramę przy takim pługu i mieć oryginał forszajowski cztero skibowy zawieszany pług, myślę, że jak dobrze poszukasz, to za 1500 zł spokojnie coś znajdziesz.
Słówko jeszcze do tomka1974 - masz rację, 4 grudziądz idzie strasznie ciężko, ciężej jak piątka B200, wiem to z własnego doświadczenia, nie wspomnę już o jakości orki.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

9

Odp: Unia Grudziądz

Nie chciałem tego pisać ale teraz napiszę nie rób tego pługa bo ja mam 3+1 i jest masakra jak tylko będę mógł to go zmienię.

10

Odp: Unia Grudziądz

jak kupiłem 323 to zapiołem polską czwórkę i tato pojechał orać, nagle coś szarpneło i nie było już dwóch korpusów smile

11

Odp: Unia Grudziądz

mi się wydaje ze z 5 będzie miał problem ja tez mam taki ciągnik i polski plug z 5 korpusami miał problemy czasami .

12

Odp: Unia Grudziądz

No nie wiem ale na wycofanie się jest już za późno bo zacząłem już go składać. a jak nie da rady to najwyżej odkręci się korpus. Wielkie dzięki za rady jesteście THE BEST :gun: :walka:

13

Odp: Unia Grudziądz

no i to jest najlepsze rozwiązanie jak będziesz 5 potrzebował do czegoś  to se przykręcisz i już
powodzenia

14

Odp: Unia Grudziądz

5 można podorywać ,powinien wytrzymać.

Odp: Unia Grudziądz

Ja mam pług grudziądzki 5x30 i ciągam to 385 wi ęc forschritt to za duży traktor do tego pługa oczywiście na słabą ziemię i to bez kamieni bo z kamieniami to ten pług długo nie pożyje

16

Odp: Unia Grudziądz

Ja nadal użytkuje pług grudziadz przerobiony z 5 na 3 ale orzę 2 haha

www.koniezimnokrwiste.czo.pl

wchodzić bo konie to potęga

17

Odp: Unia Grudziądz

U mnie sąsiad do 3 dospawał całą 2 i ciąga to 70 konnym mercedesem. Podorywka na 5 a orka na 4 i śmiga już z tym 2 sezon z tym że ostrożnie i bez szaleństw. Ale jeśli ja bym go podpiął do mojego 323 to podejrzewam że sezonu by nie wytrzymał. Nie ma się co oszukiwać, nawet jeśli spawy będą super to nie wytrzyma rama, korpusy itp. (no chyba że na piaskach)
ps: radzę wzmocnić oryginalne koło podporowe. Sezon lub dwa wstecz w mojej 5 rozleciało się koło i aby skończyć założyłem koło od 3 skibowego. Wytrzymało może 30 minut i zawinęło się do góry - materiał nie wytrzymał.

gg 5118068

18

Odp: Unia Grudziądz

Ja jak kupiłem Forshaja to od razu oglądałem się za 4 atlasem. Ale to jest kasa. Kupiłem 5 Grudziądza,3+2. Zrobiony zajedwabiście. Kamieni nie mam, ale góry i doliny. Jak wytrzyma to się pochwalę. hehe..

19

Odp: Unia Grudziądz

u mnie grudziądz nie wytrzymywał i też nie mam kamieni

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

20

Odp: Unia Grudziądz

A oto i mój płughttp://www.fotoload.pl/123aa19/c04900e181e7524433d4545f39a89bee14020_min.jpg