1 Ostatnio edytowany przez jaro12 (2009-08-30 22:34:56)

Temat: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

witam zamierzam kupic sieczkarnie fortschritt 281 ale nie wiem czy to dobry wybór, chodzi mi przedewszystkim o koszenie na usługach, opłaca sie ją kupic czy rozejrzec sie za czymś innym?. Mam do wydania na nią od 10000-13000. Co o tym myślicie?. cZY SILNIKI ifa 6 są tak mało awaryjne jak 4?

2

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Jeżeli chcesz kosić na usługach to zalerzy ile Jagułarów masz na terenie , bo jeśli jest dużo innych sieczkarni to Forsznitką ciężko będzie się wstrzelić ale jak konkórencja nie za silna to spokojnie kupuj jak trafisz coś nie zamordowanego spokojnie sobie poradzi . Ja swoją kupiłem za 8000 i śmigam drugi sezon narazie jest gites .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

jaka jest wydajnosc sieczkarni 281 na  dzień ile wam spala w kukurydzy

4 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-01-18 18:19:02)

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

ja też mogę pochwalić maszynę, silnik jest prosty nie przeraź się początkiem rozruchu bo kopci i pracuje nie regularnie, ale jak już się rozgrzeje to idzie bardzo bardzo ładnie, silnik to najlepsza cześć tej maszyny. mi wypala 32,5l na ha-nie mam pojęcia czy dużo czy mało, trzeba sobie powiedzieć że kukurydza byłą bycza-skrzynia od kombajnu. budowa jest prosta bez żadnych cudów. u sąsiada, paląc ćmiki jedząc i gadając z przerwami, z idiotą który nie umiał jechać obok sieczkarni, przerwą na kawę 7 ha za jeden dzień  zeszłorocznej kukurydzy, spokojnie można być lepszym. Jeżeli chcesz sprawdzić maszynę to sprawdź:

ile jest noży w bębnie najlepiej 12-pełna obsada, czy nie są przypadkiem zupełnie tępe i jak wygląda stalnica(noże i stalnica to nie jest duża kasa można przymknąć oko, 30złx12)
można sprawdzić łożyska na bębnie siekącym
czy rozdzielacz nie przecieka (gumki w grene po 20 gr)
poruszaj tylnymi kołami, łożyska mogą okazać się zużyte
sprawdź stan łańcuchów napędzających wałki, będziesz wiedział czy miała co robić (łańcuchy jak od adapteru do polskiego gnojaka-tanie nie są)
pasowałoby sprawdzić też łożyska wałków ale tego raczej nie sprawdzisz bo się nie da
sprawdź pod bębnem czy wanna jest cała(200zł), czy nie ma wgniotów i pęknięć, albo wspawań
sprawdź stan pasów jest ich kilka i są ważne (te od napędu bębna 2x 700zł)
rzuć okiem na łańcuchy 3 i 2 rzędowe(po ~100zł) które są przy skrzyni posuwów i na zębatki je napędzające, zużyta zębatka jest aż pozaginana (50zł)
sprawdź czy działą mechanizm nawrotny, czy można wypluć masę, można to regulować ( nowe sprzęgło  ~500zł)
sprawdź czy rura kierowania masy nie jest przetarta i czy obraca się w całym zakresie
silnik!!! odpalaj i patrz co się dzieje ale poczekaj aż się rozgrzeje silnik bo on ma taki charakter że kopci, po 10-15 minutach silnik zupełnie się uspokaja i pracuje równo wskazane jest aby dostał w doopę. Sprawdź wskaźniki temp i ciśnienia.
sprawdź czy są 3 prędkości połykania masy do gardzieli powinny być 3 zmieniasz dźwignią pod siedzeniem,
ile jest oleju w zbiorniku oleju hydraulicznego, brak wskazuje przeciek z uszczelki na pompie przykręconej do skrzyni posuwów do tej skrzyni właśnie i tam pewnie będzie nadmiar oleju, miałem ten problem (2 zł uszczelka)
sprawdź czy biegi wchodzą i czy działa przyśpieszacz. biegi powinny wchodzić bez dźwięcznie to nie bizon
opuszczanie hederu u mnie szarpie, i u wielu szarpie więc ten typ tak ma
jak sobie nią pojeździsz to popatrz na zwolnice czy czasami się tam olej nie pokazał-ja tam miałem sucho smile

heder do kuku tam masz same łańcuchy, koła zębate i łożyska
podbieracz, to samo plus palce
heder do żyta obowiązkowo targańce i takie duże koła zębate po bokach, one często są popękane.
pogrubione masz to co musi być bardzo dobre, reszta to, to co spotkałem albo naprawiałem i można się pobawić. silnik jest primo reszta to bajka.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

5

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Fenol przed dwoma tygodniami kupiłem sieczkarnie i Twoj post bardzo mi się przyda Masz+

6

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

fenol opis walnołeś  konkretny big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-01-18 21:47:25)

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Silniki w tych sieczkarniach są bardzo dobre i choć całkowicie analogiczne do 4VD, to w kilku miejscach się różnią i to znacznie. Najważniejszy, jak zwykle jest filtr oleju silnikowego. Jeżeli jest nowszego typu, z wymiennymi, papierowymi wkładami - takimi samymi jak w 4VD, to tu również lubi "wciągać" złe wkłady filtra, ale za to wirówka jest nie do zdarcia. Takie same, tylko trochę mniejsze, zakładano w ostaniach wersjach silników 4VD. Ważne też są wtryskiwacze. Jak masz głowicę starego typu, to wtryskiwacze lubią w nich się zapiekać i dobrze by było co roku chociaż je ruszyć i zabezpieczyć przed wilgocią, bo mogą być problemy z ich wykręceniem. W nowszych typach głowic, wtryskiwacze zabezpieczone są już oringiem i tu raczej te problemy się nie zdarzają.
Silniki te, jak to na nie przystało, lubią na początku zakopcić, ale równo powinny chodzić od razu. Możesz mieć Fenol albo zły, tzn. starego typu, regulator obrotów w pompie wtryskowej lub masz odpowiedni, nowego typu, ale jest z nim coś nie tak. Pompy wtryskowe starego typu mają duży regulator (dużo szerszy od korpusu pompy), zakładane były tylko do silników montowanych w dźwigach i do Sieczkarni się one nie nadają. Natomiast pompa nowego typu ma regulator mniejszy, niewiele szerszym od korpusu pompy, tzw. wielozakresowy i te pompy są właściwe. To samo dotyczy się silników 4VD w traktorach i kombajnach.
Są to ważne rzeczy, więc sprawdźcie je u siebie.

P.S.
Fenol, wyczyść swoją skrzynkę, bo nie mogę wysłać Ci wiadomości PW.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

8

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Więc tak,co do spalania to moja na 65 min koszenia (z zegarkiem w reku i bez zatrzymywania sie)na 2 miała cieżko ale jakoś szło z dojazdem 1km w jedna strone spaliła 27 l,co do wydajności to zależy od kukurydzy,maszyny i operatora,w mojej okolicy jest kilkadziesiat tych maszyn i z kim by nie pogadał to każda kopci i chodzi nie równo jak zimna,Fenol pasy do napędu bębna 2x700 zl szok,gdzie takie ceny maja?u mnie nowe niemieckie 300 zl szt,ja kupiłem niemieckie w idealnym stanie za 100 zl za dwie szt,w idealnym stanie smigały drugi sezon i nie widac zużycia,maszyna prosta w budowie,mozna wszystko zrobic w niej samemu bez wiekszych problemów,ja po 3 sezonach jestem z niej zadowolony.

9

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

moja 281 spala od 35-40 l  kosi sie jedynką gaz do końca b wolny posów i zwalniacz do końca do tyłu i 2,5 do 3 h na dzien

10

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

hagi258 2,5-3 ha na dzień to troche mało chyba ze kukurydza na 4 metry wysoka,ja u siebie kosze na jedna przyczepe,w zeszłym roku kuku była wysoka na 3,5 metra miejscami,i 2 ha na dzien to bez problemu sie zrobi.

11

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Piotrze skrzynka faktycznie była zawalona dokumentnie
marczi80 zlituj się nad nami i daj nam namiar gdzie masz tak tanie pasy! ja dzwoniłem do 2 sklepów w jednym 800 (grene) i 700 inny sklep. Całe szczęście że nie zabrałem się jeszcze za zakupy...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

12

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Panowie nie wiem jak kosicie ale ja w tamtym roku 5 ha kukurydzy zcheblowałem w 7 godzin, chodziły 3 przyczepy i kukurydza była git kosiłem 2 i pierdyk ją w przśpieszacz i miodu jej na tłoki , średni posów , tarka i masa ok .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

13

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

oj Paweł przy średnim posuwie zadowolony jesteś  z jakości sieczki? chyba że masz coś pokombinowane przy zębatkach. u mnie na średnim jest ~7mm. Na wolnym posuwie 3mm(jak w instrukcji). zwykle jadę 2 biegiem czasami trzeba zejść na pierwszy, dużo operuję przyśpieszaczem, pilnuję bardzo aby sieczkarnia miała co robić i nie łykała paliwo jałowo. Marek323 wrzuć fotki nowego nabytku smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

14

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Poprzedni właściciel coś kombinował tylko z kołami pasowymi które napędzają walce na najmniejszym posuwie wychodzi miazga i mam 8 noży.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

15

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

smile wstaw obowiązkowo zdjęcie!!!

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

16

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Ok tylko muszę dorwać kolesia z aparatem i poprosić go żeby wstawił zdjęcie , bo ja jestem zielony w tym temacie.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

17

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Fenol-fhu wamar,Brodnica,tel.056 49 823 91,605 548 105,to tu jak pytałem dwa lata temu to chcieli 300zl za szt.ja za 100 kupiłem używane u p.Dębskiego w Kowalewie Pomorskim miał sieczkarnie bez hederów w idealnym stanie na części,mozesz jeszcze popytać tu;Lubawa 089 645 29 59,601 67 95 97;Skępe 054 287 74 41,512 439 082

18

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

ja koszę na drugim biegu i niema innej opcji ogień na tłoki i rura najmiejszy posów odwożę dwoma t088 i 5-6 ha dziennie to nie problem a jak jest kukurydza gigant to 3 rzędy biorę ale dalej dwójką u nas wszyscy sieją punktowo rozstawa 75cm 4rzędy pasują idealnie w nowszy typ chedera

19

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

No ja biorę 4 rzędy

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

20

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

dwójkom i zdąży to przerobić  nie zapycha sie  czym mniejszy bieg to lepsza sieczka a jakie macie hedery na motowidła