21

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Ja mam na motowidła , a wiadomo im więcej masy idzie na bęben tym lepiej tnie i wyrzuca .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

22

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

no a jak  jedynką i przyszpieszacz do końca to nie bedzie to samo no a tak pozatym  najmniejszy posów zdąży odebrac mase jak sie bedzie jechac szybko

23

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

ja mam kukurydze w rzedach co 50 albo co 60 cm,sąsiad mi sieje i tak ma siewnik ustawiony,biore zawsze 5 rzedów niezależnie od wielkosci kukurydzy i wole wolniej jechac a mniej km po polu robic,kosiłem kiedys u gościa co miał wsianą co 35 cm cieżko maszyne w rzedach utrzymać.

24

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

dziękuje marczi z pewnością twoje informacje będą przydatne. U mnie przed sezonem muszę wymienić właśnie pasy, zapewne dojdzie jeszcze dzień grzebania przy nożach- jak ja tego nie lubie zawsze się tak poobijam- oraz wymian łożysk i stalnica. u mnie maszyna zwróciła się właściwie w 2 lata. pomalowałem swoją maszynkę jakiś czas temu, wrzucę fotki jak będzie cieplej. buziaki.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

25

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

no wlasnie mam takie pytnie bo wyszyscy mowia tu o koszeniu kukurydzy i ile sieczkarnia spalila a jesli mozna sie dowiedziec ile ona pali przy robieniu siano kiszonki bo kuku niemam robie tylko sianokiszonke przyczepa samozbierajaca wiec ciekaw jestem ile wychodzi iltrow na ha przy sianokiszace z podbieraczem no i ile jest w stanie zebrac ha dziennie??? a wlasnie i ile wedlug was jest teraz warta taka sieczkarnia w dobrym stanie tak rocznik 87-90???

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

26

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

więc ja powiem ci z własnego doświadczenia w tym roku,zebrałem sianokiszonkie z pola o pow.2,3 ha,trawa była dobra,wożone było jedną przyczepą 4,5 tony z zakładkami więc uruchamiana była dość często i zaliczylem jedna wpadkie bo mokro było,spaliła przy tej robocie coś ponad 40 litrów(myśle ze nie więcej jak 45)tylko że zbieranie traw podbieraczem jest dość ryzykowne.

27

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

no to tak kolo 20litrow na ha trzeba liczyc.a czemu jest wedlug ciebie ryzykowne?

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

28

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Witam
Panowie czy ma Ktoś z Was skan Nawrotnicy (skrzynki nawrotnej) do fortschritta 281>?. Jeśli tak to byłbym Diabolicznie wdzięczny za przesłanie na marus23@o2.pl
Słyszałem ze są dwa rodzaje - z małym kołem zębatym na koszu i dużym.  Prosze o POMOC!!

29 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-06-08 16:36:14)

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

zapytaj PiotraK on ma instrukcję w pdf gdybym miał sprawny skaner wysłałbym ci katalog ale niestety zdechł.  aha nie wiem co Ci się stało ale jeżeli przekłądnia nawrotna nie działą to ona jest regulowalna zdejmujesz dekiel i dokręcasz tarczki nowe bebechy do przekłądni to jakies 500-600 zł za kompletne sprzęgło.  no właśnie oglądam to w instrukcji jest na stronie 61, kurna nie opiszę ci tego jak to regulowac, do jutra bym z tym siedział. ale tarczki kwalifikują sie do wymiany gdy
-grubosc płytki sprzęgłowej wyniesie mniej niż 1,2mm
plytki sprzęgłowe wykarzą miejsca silnie zatrate wzg. rysy, odkształacenia wynoszące więcej niż 0,2mm
wieczorem jak sie da posiedze przy skanerze moze ożyje to zapodam ci katalog jak jeszcze bedzie potrzebny.
ja teraz też siedze przy sieczkarni ściągam koło napędowe bębna sieczącego, kupiłem konkretny ściągacz i idę w bój.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

30

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Witam Fenol
Tą przekładnie nawrotną chcę wykorzystać to zupełnie innej maszyny .. (chodzi mi o zmianę obrotów). Moje pytanko do Ciebie jako praktyka ... jaką moc przenosi to sprzęgiełko i jakie ma (plus minus obroty na sprzegle nawrotnym). Nie ukrywam ze jakiś rysunek By sie przydał - chociaż poglądowy smile. Katalogu nie mogłem sie dokopać. sad

31 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-06-08 20:07:23)

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

ta przekładnia ma wejście na pompę hydrauliczną, sprzęgło nawrotne, i 3 prędkości. myślę że nie są to duże obciążenia, hedery chodzą na wiatr, napędzenie wałków wciągających nie jest też specjalnie energochłonne.  to wygląda tak że predkości ustawiasz osobną dźwignią a drugą kierunek pracy przód-tyl. sprzęgło te ciekawie działa bo jak szarpniesz nagle do tyłu do można nawet łańcuchy porwać, bardzo płynnie zmienia się kierunek i odbywa się to bez poślizgu. nawalił mi właśnie ciagnik i muszę go reperować i nie pomogę ci dzisiaj a na domiar złego skaner mi nie chodzi.

postaram się zroibić fotkę komórką

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

32

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

chmielupom jest to ryzykowne ponieważ jak trawa bedzie grabiona to moze zgrabić go lub pourywane palce zgrabianek i inne przedmioty które nie powinny sie dostać do sieczkarni bo można dość poważnie uszkodzić noże na bębnie.

33

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

żeby pourywać palce od zgrabiarki to chyba trzeba nią po ziemi ryć hehe mi się nie zdarza zbyt często tracić palce od zgrabiarki ale to zależy od pola i ustawienia przede wszystkim. W piątek ruszam w sianokiszonki ( pierwszy raz po kupnie sieczkarni) zobaczymy na co ją stać. Trochę późno już na zbiory traw, bo troszkę przerosła już no ale cienko było z $ i musieliśmy to przełożyć na późniejszy termin.

34

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Są tacy co potrafią zgrabic pale plastikowe i drewniane od pastucha,i nie wszyscy zbieraja kamienie,a propo maszyny to stać ją na dużo i nie tylko w sianokiszonce.

35 Ostatnio edytowany przez chmielupom (2010-06-09 17:01:00)

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

marczi tez znam takich agentów:D ale po 1 ja grabie karuzelowa samasu i ona układa inaczej pokos niż polska standardowa gwiazdówka po 2 nie zbieram traw z pól tylko z łąk torfowych gdzie oprócz płyt betonowych po drogach nie ma żadnych kamieni itp no gałęzie się trafiają pod lasem tak że zmienia to trochę chyba sprawę?

aha no i jeszcze jedna sprawa jak ona zachowuje się na lakach torfowych chodzi mi oto czy łatwo ja utopić? wcześniej po moich łąkach (za czasów pegeerów) jeździła sieczkarnia z350 to jakoś rade sobie dawała a nie wiem jak jest z forschrittem bo nie miałem z nią do czynienia ale mam poważny zamiar taką kupić.

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

36

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Co do sieczkarni to mam jeszcze takie pytanko, jakiej mocy jest silnik w tych sieczkarniach bo słyszałem już kilka opcji, że 165, 180 a jeszcze inni mówili, że 230 KM

37

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

chmielupom jeśli bedziesz jezdził dużo po łakach to warto zainwestować w koła bizniacze,z tego co widziałem u znajomego to przy cięciu kukurydzy na mokrym terenie sieczkarnia z blizniakami śmigała aż miło ciągniki 4x4 z przyczepami D-47 pełnymi w połowie nie dawały sobie rady,a co do zbierania sianokiszonki to robie to tylko u siebie bo wiem co mam na polu i wtedy ryzyko pocięcia czegos niechcianego jest małe.

38

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Witam
Mam pytanko: Czy Ktos posiada skan z instrukcji Nawrotnicy (skrzynki nawrotnej) do fortschritta 281 i wariatora >?
Proszę o Pomoc.
Pozdrawiam serdecznie
M.R

39

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

zbieram od wielu lat sianokiszonkę sieczkarnią nie tylko u siebie takie zęby jak od zwykłej grabiarki to tnie jak zapałki kołki od ogrodzenia też idą to mocna maszyna tylko trzeba dobrze wszystko poustawiać i dokręcić oryginalne noże i sprężyny a nie made in china

40

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Ja pier_ole nie wiedziałem że już to nawet produkują o_O
marus23 mam katalog, jestem teraz zawalony robotą i problemami. jak tylko to opanuję to Ci pomogę.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]