41

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

http://www.youtube.com/watch?v=_QjITeb9OUk
dobrze kosi tą sieczkarnią czy za wolno??

42

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

co  ona tak słabo rzuca??   jak widizałem jak tym kosza to wali jak posiepane a tutaj cos wolno ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

43

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

przykładowy filmik włączyłem i włśnie sie pytam czy tak pracuje ta maszyna

44

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

a miał ktoś sieczkarnie new holland 719 do trawy albo kukurydzy chodzi mi o taką zaczepianą do ciągnika
http://www.fotoload.pl/index.php?id=16b … d7e28fb503

45

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

smile zastanawiam sie nad czymś takim albo pottinger czy mengele

46

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

co do sieczkarni to myślę że facet ma wannę daleko od noży i dlatego tak słano leci a prędkość to też można szybciej na oko to pierwszy bieg na drugim też można kosić.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

47

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Tak jak mówi Fenol,albo wanna jest odsunięta od noży albo jest uszkodzona i w takiej kukurydzy można by dużo szybciej jechać.

48

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

joker-konin napisał/a:

smile zastanawiam sie nad czymś takim albo pottinger czy mengele

miałem brać już Mengele ale nagły odpływ kasy i du*a :nooo: czaję się na kolejna SH20/25

49

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

scorpion to tak jak ja ale ja myśle o tym new holland 719 ma ktoś doświadczenie z tym

50

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

fenol masz rację ja śmigam dwójką na większej kuku a na gigantycznej też dwójka tylko 3 rzędy aż linka od kaptura się rwie i 35 literków na ha a rzuca tragicznie

51

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

http://allegro.pl/sieczkarnia-fortschri … 81952.html
wspomóż sie tym 323:D

52

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Ta dmuchawa prawie taka sama jak w mojej forszitce

53

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

wydaje mi sie, że duże znaczenie przy kukurydzy ma jej faza wegetacji a co za tym idzie udział wody w składzie. Ja w swojej sieczkarni ( maisprinz 20) miałem problem z siłą wyrzutu, kombinowaliśmy już na rózne sposoby, aż do tego roku. w tym roku kosiliśmy QQ bardzo późno , miała już dolne listki suche, i sieczkarnia rzucała rewelacyjnie, a  teraz jak otworzyłem silos to musze przyznac , że jeszcze nigdy tak dobrze sie nam nie ukisiła . zawsze z wierzchu była popleśniała, a w tym roku ani grama pleśni zieloniutka od samej folii

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

54

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

koseś no własnie jak to twoja dmuchawa się sprawdziła?

55

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Sprawdziła się ,powiem tak w tym roku nie musiałem sprzątać tyłu sieczkarni gdyż z rury nic nie spadało na maszynę jak i na ziemię a nadmienię że koszę przeważnie bardzo zieloną i z zasady mam pecha i prawie zawsze pada jeszcze deszcz.

56

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

No własnie z bardzo zieloną kukurydza podczas deszczu jest mały problem,rura potrafi sie zabić,zdarzyło mi sie w tym roku poraz pierwszy dwa razy.

57

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Sieczkarnie trzeba dobrze ustawić a nie budować wynalazki!

58

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Moja jest dobrze ustawiona,a problem pojawia sie tylko podczas deszczu bo kukurydza jest wtedy cieżka i głównie dlatego że na nawrotach resztki sieczki przyklejaja sie do rury,podczas ciągłego cięcia na dużych polach nie ma problemu wystarczy na jakieś 10 przyczep przeczyścić rure i jest ok no ale jak kośiłem u gościa 0,4 ha w 3 kawałkach to tu była masakra.

59

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Panowie 10 hektarów kukurydzy E281 w dwa-trzy dni da radę ściąć ? niedługo trzeba siać kukurydzę i zastanawiam się nad swoją maszyną. Rok temu za około 7 hektarów koszenia jaguarem zapłaciłem 3 tysiące ,to w tym roku jeśli usługi nie zdrożeją zapłacę 4500 a to średnio połowa wartości forsznitki. Kurcze potrzeba mi jeszcze dwóch maszyn kombajnu do ziemniaków i sieczkarni ale kalkulując to chyba rozsądniejsze będzie najpierw kupno sieczkarni która zbierała by 10 hektarów kukurydzy niż kombajnu na około hektar ziemniaków.

60

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Sam jeden i  na jeden rozrzutnik koszę 3ha dziennie a na dwa składy to 5ha się skosi , oileeee..... nic się nie psuje .