61

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Dzięki za odpowiedź:). Gdybyś mógł mi jeszcze powiedzieć ile kos masz w swojej na bębnie i jak z jakością sieczki.

62

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

12 a tnie tak że nie jeden jaguar by sie zawstydził .

63

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Dzięki za konkretne odpowiedzi. Do lata mam czas żeby jakąś kupić i wyszykować sobie tak jak trzeba.

64

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Jak masz 4 osoby do pracy to możesz kupować. Dobre ustawiona robi dobra sieke wystarczającą wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

65

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Dwie wystarczą aby 3ha skosić i ugnieść (Ja i Magda )
Wiadomo że jak wpadł kolega Marczi80 z naszego zacnego forum  to robota szła szybciej i wyśmienicie ,ale od biedy to i dwoje starczy ....

66

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Ah ta twoja córka wink Skarb wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

67

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Wiem..... wczoraj magda z siostry mężem wsiedli na quady raptory 660 to wyrwali na kilka godzin w teren , a córci to tylko pół metra warkocza za kaskiem w poziomie się majtało wink

68

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Dobry Dzik z Niej big_smile ale włosy lepiej mieć spięte dla bezpiecznosci wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

69

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

A ja zastanawiam się czy nie sprzedać Commandora i w to miejsce kupić Jaguara 6XX. Co z tego że nasz miejscowy Leszek teraz kupuje dwa nówki Jaguary i wydajność kosmos jak później nie idzie zdążyć ubić pryzmy. A jak by kosił na 4 góra 6 rzędów to wtedy już na spokojnie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

70

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Bądź zainwestować w czołg wink Tylko lufę zdjąć żeby nie wystraszyc innych big_smile 6 rządów to jest max na takie normalne gospodarstwa i tak trzeba mocno się uwijac

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

71

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Kumpel miał kiedyś u siebie na 80 ha 682SL 4 rządki i 250 km V6. Też dawała radę ale chyba 13 lat temu wymienili na 860

E 516 na części
Telefon 695 076 269

72

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

680/682 troszku za słaba sad już lepiej 690 albo 695 ale 695 to trzeba 60 tyś jak nie lepiej.. Znajomy kosil u nas 2 lata taką to 4rzedy i 60tka z boku na 4 trzeba było ganiac a QQ nie mała była...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

73

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

u kolegów BIG KRONE 600 na 10 rzedów . ta to daje !

Leszek   dla kolegów'

74

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

my lecimy 850 i 500ha daje rade zrobić na spokojnie

mdw

75

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

no moi w tym roku 20 tys ton sprzedali na germanię

Leszek   dla kolegów'

76

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

my robimy 10-15 tys zależy jaki rok, w sumie gadalismy o tym, wszystko na niemcy

mdw

77

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

a ja definitywnie kończę z zamawianiem usługi, w tym roku czara goryczy się przelała, czekałem na usługę i przyjechała ja ziarno było już twarde. krowy wysrywają połowy ziaren. zapłąciłem za usługę a taki efekt jak bym nie miał żadego przetrącenia ziarna. no i jeszcze muszę zairno kukurydzy dokupić żeby energię uzupełnić. o kant dupy taka robota. Przestrajam moją sieczkarkę i dziękuję za usługi, jedyny problem to solidna ekipa ale w tym roku chyba będę zabezpieczony.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

78

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

No i właśnie tak o tym myślę że nawet na starszą ciut maszynę byłaby robota byle by przyjechać na czas bo co z tego że ma ktoś w miarę nowe maszyny jak jedzie dobre dwa tygodnie...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

79

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Ja właśnie też z podobnego powodu chcę kupić swoją sieczkarnię , koszę kiedy chce , na spokojnie ,przynajmniej zdąży się porządnie ubić. I zawsze trochę zaoszczędzę , o kosztach usługi już pisałem.

80

Odp: Awaryjnośc wydajnośc sieczkarni

Fenol napisał/a:

czekałem na usługę i przyjechała ja ziarno było już twarde. krowy wysrywają połowy ziaren. zapłąciłem za usługę a taki efekt jak bym nie miał żadego przetrącenia ziarna. no i jeszcze muszę zairno kukurydzy dokupić żeby energię uzupełnić.

a czym ci cieli i kiedy
mi cieli 28 września John Deere  6650 w obecnym silosie wszystkie ziarna zgniecione za 2 tyg otwieram nowy tam już będzie z najsuchszego pola miejscami były wszystkie liście suche ale jestem pewien że ziarno rozdrobnione (nie ma znaczenia jak twarde jest ziarno) bo sprawdzona firma mi to robi (sam w niej też robiłem) jak sobie przypomnę poprzednią gdzie dzień zaczynali od flaszki gniotowniki rozkręcali by maszyna miała większą przepustowość a części zakładali używane (noże i paski klinowe!!) to się zastanawiam jak oni robią że co roku mają klientów



tak przy okazji ta poprzednia firma sprzedaje sieczkarnie (w sumie jak co roku jak zjeżdża to sprzedają) to jak widzicie ogłoszenie na olx z powiatu Lipnowskiego 3 sieczkarni u jednej osoby to zalecam przewinąć dalej