Odp: ZAGADKOWY PROBLEM Z HYDRAULIKĄ-POMOCY ;-)) !!! PILNE!!!

a co do chłodnicy to w moim ciągniku jest wyjęta - dla czego? pojęcia nie mam... tak już kupiłem i ponad rok jeździłem bez niej i się nic nie działo

42

Odp: ZAGADKOWY PROBLEM Z HYDRAULIKĄ-POMOCY ;-)) !!! PILNE!!!

Masz do wymiany orbitrol albo jak potrafi to go rozbierz i wyczyść może też być źle złożony.

43

Odp: ZAGADKOWY PROBLEM Z HYDRAULIKĄ-POMOCY ;-)) !!! PILNE!!!

Chłodnice sobie kup i zamontuj bo wykończysz pompy.

44

Odp: ZAGADKOWY PROBLEM Z HYDRAULIKĄ-POMOCY ;-)) !!! PILNE!!!

tomek1974 napisał/a:

Masz do wymiany orbitrol albo jak potrafi to go rozbierz i wyczyść może też być źle złożony.

Podobno rozebrany orbitrol po ponownym złożeniu działać nie będzie. Ja tak miałem w Bizonie miał przeciek z tego oringa u góry ale działał - rozebrałem wymieniłem oring złożyłem w identyczny sposób i już nie działał właściwie - jak się ruszyło w którąś stronę kierownice wyrywało w drugą.
W ostrówku kt162 też miałem ten problem ale ten typ miał inny orbitrol niż bizon- miał pozapychane kanaliki i strasznie ciężko się kręciło po rozebraniu wyczyszczeniu i złożeniu klapa nie działał.

45

Odp: ZAGADKOWY PROBLEM Z HYDRAULIKĄ-POMOCY ;-)) !!! PILNE!!!

Czyli były źle ponownie złożone.

46

Odp: ZAGADKOWY PROBLEM Z HYDRAULIKĄ-POMOCY ;-)) !!! PILNE!!!

Przerabiałem to samo w bizonie że po wymianie uszczelek orbitrol wariował jednak da się go złożyć poprawnie i po ponownym rozebraniu chodził normalnie .Jeśli ktoś niema smykałki i logicznego myślenia w mechanice to lepiej za niego się nie brać .

47

Odp: ZAGADKOWY PROBLEM Z HYDRAULIKĄ-POMOCY ;-)) !!! PILNE!!!

Ja uszczelniałem orbitol od kombajnu  i po złożeniu suchutki i działa,tylko trzeba go prawidłowo złożyć . Ja gdzieś na forum opisywałem na które patrzeć znaki i pochwale się że parę miesięcy temu jakiś użytkownik massy fergusona po przeczytaniu naszych postów na forum pisał do mnie na  GG że te wskazówki pomogły mu złożyć orbitol od tego kombajnu.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

Odp: ZAGADKOWY PROBLEM Z HYDRAULIKĄ-POMOCY ;-)) !!! PILNE!!!

no tak tylko orbitrol jest świerzo po regeneracji więc nie wiem czy to na pewno przez niego...

49

Odp: ZAGADKOWY PROBLEM Z HYDRAULIKĄ-POMOCY ;-)) !!! PILNE!!!

Masz źle złożony lub podłączony orbitrol, on nie ma prawa sam z siebie kręcić kierownicą.

Odp: ZAGADKOWY PROBLEM Z HYDRAULIKĄ-POMOCY ;-)) !!! PILNE!!!

składali mi go w zakładzie więc nie wiem jak on jest złożony, a podłączony jest na pewno dobrze, przewody są tak sztywno że mimo chęci nie można ich pomylić...  a to co jest z przodu może być powodem tego cyrku??? mam na myśli to co już steruje kołami

51

Odp: ZAGADKOWY PROBLEM Z HYDRAULIKĄ-POMOCY ;-)) !!! PILNE!!!

To co jest z przodu to siłownik hydrauliczny dwustronnego działania zapięty do korby, która zamienia ruch posuwisty na obroty wałka, który z drugiej strony obudowy ma założone ramię, do którego jest przykręcony drążek kierowniczy. Tam nie ma co powodować skręcania samoczynnie kierownicą, na 99% masz źle poskładany orbitrol. Ktoś go pewnie rozbierał po winie, a złożył po wódce i taki efekt.