41

Odp: Pomocy

Niech  jeszcze  piasku  w kieszenie  i   filcaki  nasypie 


BUHAHA

42

Odp: Pomocy

http://www.tractoor.pl/dane-techniczne/ … 6145-.html
zetor nie waży nawet 5t no może z obciążnikami. Tak czy owak nawet jeśli okazałby się cięższy jest sposób by go pociągnąć zrób wszystko by twój zaczep był wyżej niż jego wtedy jak najkrótsza linkę 3m max i jest twój.  liczy się każdy centymetr zaczepiając linę podłóż coś pod nią by nie zsunęła się po bolcu na dolną płaszczyznę zaczepu. no i nalej wody w koła.  podstawowe prawa fizyki możesz jeszcze przedłożyć swój ciągnik przesuń  przednie obciążniki o pół metra do przodu mozna by jeszcze pokombinować  ale co na to właściciel zetora?
Moc uważam za nie istotny element liczy się masa!!

43

Odp: Pomocy

Też tak myślę, najważniejsza jest masa.
Pełne stany płynów z wodą włącznie, to ma być miażdżące zwycięstwo.
Cześć Dragon !
Jak na początek, to super wejście. Prawie "Wejście smoka". Masz jeszcze coś ciekawego w tym temacie do powiedzenia ?

44

Odp: Pomocy

O  ile  przeciąganie  ma  być  uczciwe  no  to  bez  żadnych  dodatków  w  stylu  lania  wody  w  koła  i  dodatkowego  dociążania  ciągnika.

45

Odp: Pomocy

A kto mówił, że ma być uczciwie ? Co Zetor będzie miał w oponach ? Szczęściu trzeba pomagać, nie liczyć na drapane i czyjąś uczciwość. Ma być skutecznie !
Lanie wody w koła jest zalecane przez fabrykę. To nie kant, tylko wykorzystanie istniejących możliwości.

46

Odp: Pomocy

W tym roku na wiosnę siedziałem moim forszajem po osie w bagnie z 4 skibowym zawieszanym pługiem i właśnie sąsiad wyciągał mnie zetorem 16145 miał ciężko też się grzebał, ale myślę że ty dasz radę będziemy trzymać kciuki hehe...:)

47

Odp: Pomocy

Oby  mu  sprzęgło  gumowe  się  nie  urwało .
Mpierzak92  orałeś  pod  ryż?

48

Odp: Pomocy

Hehe...nie, mam taki kawałek że wiosna wiecznie woda tam stoi.

49

Odp: Pomocy

A kiedy odbedzie się ta próba sił??

50

Odp: Pomocy

Fujitsu97 napisał/a:

A kiedy odbedzie się ta próba sił??

Chyba  nigdy.  Wygląda  mi  to  na  marną  prowokację  ze  strony  Marka323

51

Odp: Pomocy

dragon to nie prowokacja,tak jak wcześniej pisałem gość załatwia nowe opony ale dopiero jak dostanie dotacje. Gość zgodził się bez zobowiązań na łysych oponach,więc w następny piątek będzie próba bo wcześniej mi czas nie pozwala. ważyłem na wadze swojego 323 i
wyszło 6300kg i mam pytanie ile waży 16145 zaznaczam że ma z przodu dodatkową szafe z obciążnikami.
Koledzy wielkie dzięki za dorady i zapewniam że się nie wycofam .

52

Odp: Pomocy

Nakręć filmik,nie ważne kto wygra.

53

Odp: Pomocy

mój 12045 waży 5500kg mam po 6krążków z każdej strony na kołach tylnych (standardowo było po 5) a na przodzie obciążniki pod filtrem i cztery na zaczepie. wątpię aby ta 16 ważyła więcej niż twój

54

Odp: Pomocy

Marek masz szanse twój ma wszystkie blokady,a 16145 ze starszym przednim napędem nie ma blokady dyferencjału ,a i z tyłu raz blokada zaskoczy ,a raz nie. Mówię to z doświadczenia, bo kiedyś miałem ursusa szóstkę.

55

Odp: Pomocy

A założenie szerszych kół zaszkodzi?

56

Odp: Pomocy

Założenie szerszych kół nie zaszkodzi , ktoś pisał wcześniej żeby upuścić powietrza z kół , moim zdaniem dopompować ( jeżeli próba będzie na asfalcie czy betonie ) żeby nie zaczął skakać bo wtedy to po ptokach .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

57

Odp: Pomocy

Marek  sorki  ,     zrób   filmik  z  tego  przeciągania  i  pamiętaj  żeby  użyć  takiego  biegu  żeby  silnik  się  nie  zadusił.

58

Odp: Pomocy

Dragon22 dobrze pisze , lepiej bieg niżej jak za wysoko , spżęgło  musisz mieć na sto procent pe.wne , no i chyba najwarzniejsze moment startu musisz być czujny żeby tamten niewzioł cię pierwszy . Podaj termin tej akcji wszyscy będziemy z tobą .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

59

Odp: Pomocy

Powietrze bym upuścił tak ,żeby stał na 3 protektorach powierzchnia styku opony z podłożem się powiększy.A co za tym idzie siła uciągu

60 Ostatnio edytowany przez pawelg (2009-12-06 15:01:51)

Odp: Pomocy

Z tym powietrzem to boję się żeby nie zaczął skakać , bo jak zacznie to i tak po uciągu a swoją drogą mniejsza powierzchnia przylegania do podłoża to większy jednostkowy nacisk . Dla pewności puknij go deczko w dawkę paliwa i nitro:walka:

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."