1

Temat: Pomocy

witam wszystkich jestem nowym uzytkownikiem i mam do was pytanko ktory lepszy zt303 czy zt323 posiadam pola o malych arealach duzo nawrotow ok 1,5hektarowe gleba to 5oraz 6 klasa doradzcie pozdrawiam

2

Odp: Pomocy

dla mnie lepszy zt 323 ale i 303 jest dobty pozdro

Sprzedam U-4514

3

Odp: Pomocy

323 to modernizacja 303 te ciągniki nie są zwrotne, pomyśl 2 razy czego ci trzeba!

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

4

Odp: Pomocy

hmm...duzego ciagnika za male pieniadze zainspirowal mnie kuzyn gdyz kupil se zt300 ale on posiada arealy po 20 h wiec ma luzik a ja bede mial mniejsze ale planuje wydzierzawic wieksza ilosc ziemi w ruznych obszarach wiec tez do transportu potrzebuje taki ciagnik a wiem ze ciagnie duzo i wiele potrafi
dlatego pytam was znawcow o opinie bo rozmyslam tez nad ursusem 1224 ale trzeba miec wieksze pieniadze a pociagnie fortschritt to samo a slyszalem opinie ze i wiecej

5

Odp: Pomocy

Akurat najbardziej zwrotny bedzie wlasnie zt-300 badz nowszy typ zt-320. To sa traktory bez przedniego napedu ale i tak radza sobie. Ja mam zt-300 i ciagam plug 5 skibowy b201 agregat b 231 i talerzowke 4 metrowa i sobie radzi.

6

Odp: Pomocy

bombay ma racje 300 najzwrotniejszy jest

7

Odp: Pomocy

Nie kupuj ciągnika bez przedniego napędu, jeśli masz dostateczną ilość waluty, to kup sobie 323, a jeśli chcesz zaoszczędzić, to 303, wtedy wystarczy ci jeszcze na jakiś dobry agregat lub pług do tego ciągnika, bo aby efektywnie wykorzystać sprzęt, musi on pracować wydajnie i być prawie max obciążony (wykorzystany), wtedy zaoszczędzisz na czasie, paliwie, a i robota będzie zrobiona jak trzeba, ale warunek, napęd 4x4 i odpowiednie narzędzia.
Co ci po zwrotności, skoro moc nie będzie odpowiednio wykorzystana?

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

8

Odp: Pomocy

no wlasnie dlatego pytam hehe tongue
potrzebuje mocny ciagnik do ciezkiej roboty i do ciagniecia zboza z pol a bedzie daleko i dozo tego:D a ten ciagnik wiele potrafi i ma odpowiednia moc

9

Odp: Pomocy

Zyga, posłuchaj rad Taty, nie kupuj dużego traktora bez przedniego napędu. Jest wart tyle ile waży x 0,3 zł. Kup 323 lub 303, w razie kłopotów pomożemy.

10

Odp: Pomocy

Ja mam U-1224 i chyba żałuję, że się na niego skusiłem.

11

Odp: Pomocy

A ja własnie chciałbym u 1224 lub u 1614 z turbem bo ludzie mowia ze 6 mniej pali od 4 garowego.

12

Odp: Pomocy

Jak kupisz to się przekonasz ile pali 6.

13

Odp: Pomocy

Jeśli chodzi o spalanie - to na ha orania pali ok 14 litrów. Ciągam zagonową czwórkę, rozkręconą na 160 cm + kolczatka. Zwrotność też jest dobra. Jedyne do czego mam zastrzeżenia to AWARYJNOŚÄ†. Może to dlatego, że kupiłem do dwa lata temu, a nigdy nie wiadomo co w używanym ciągniku siedzi. Od tamtej pory robiłem już w nim podnośnik, wymiana mikropompki, wymiana pierścieni, opon tylnych. I brakuje mi jeszcze jednego kompletu hydrauliki zewnętrznej i siłownika (siłowników) wspomagających. Chcę mu dołożyć agregat uprawowo-siewny z hydropakiem i siewnik z przerzutnikiem hydraulicznym znaczników. Będę musiał coś pokombinować - czasu trochę jest - do ogłoszenia następnego naboru na PROW.
Jeśli już się zdecydujesz na Ursusa to szukaj takiego który ma skrzynię 4-biegową (ja taką mam, sąsiad ma 3-biegową w 1614 i narzeka, że przy oraniu ciężko przełożenie dobrać), Czy nie ma luzów na wale od przedniego napędu, czy napęd w ogóle chodzi, czy nie pokazuje się olej na łączeniu kolektorów wydechowych, czy przypadkiem WOM nie da się zatrzymać ręką.

14

Odp: Pomocy

bombay weź se na sprubunek pożycz tego ursusa 1224 od sasiada kolegi czy kogo tam  zaoraj hektar  i wez forszaja i zaoraj hektar i sprawdx ile który spalił

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

15

Odp: Pomocy

Także byłem posiadaczem ursusa 120 konnego i twierdzę że to jest dobry ciągnik ,ale awaryjność jego była jednak duża. ale to był kiedyś główny ciągnik w gospodarstwie więc tych motogodzin trochę miał napykanych.Dwa lata temu go sprzedałem i mam spokój z jego remontami. Spalał tyle ile mu się tego paliwa wlało ,a potrafił spalić 120 litrów w ciągu dnia. A wom to lepiej sprawdzić dociskając deskę ,a nie ręką :-)

16

Odp: Pomocy

a przy zakupie np zt303 lub zt323 zwracac trzeba na roczniki czy to wsio rowno jaki rocznik??

17

Odp: Pomocy

ojciec ma 12045 jest grzmot fakt i swoje zrobi ale paliwo łyka kanistrami to też fakt właściwie praca z nogą w podłodze to wir w zbiorniku, zwrotność jak w forszaju. na dzień dzisiejszy w moim gospodarstwie forszaj jest bardziej uniwersalny a dzieki komfortowi i super blokadom ciagnik jest lepiej wykorzystany niż "6" ojca. rocznik nie ważny! ważny stan!

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

18 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2009-09-06 15:50:07)

Odp: Pomocy

Rocznik rocznikiem najważniejsze w jakim traktorek jest stanie smile
Jak będzie starszy to nic byle wszystko działało cool

19

Odp: Pomocy

Może być młody rocznik i może być złom, a może być stary i będzie git, nie ma reguły, trzeba po prostu dokładnie wszystko sprawdzić.
A co do spalania, to potwierdzam, że "6" czy to Zetor, czy Ursus potrafią nawet 20 litrów na godzinę ciężkiej roboty wciągnąć, gdzie przy forszaju jest to wręcz nie realne, jak by nie patrzeć i nie robić, to forszajki palą połowę mniej, jak również są jednym słowem lepsze, dzięki wielu przełożeniom, które można dopasować do każdego obciążenia, dzięki blokadom mostów załączanym NIE mechanicznie i wielu innym rozwiązaniom dzięki którym mają wyższość nad Ursusami i Zetorami.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

20 Ostatnio edytowany przez Fenol (2009-09-07 09:11:24)

Odp: Pomocy

nie wiem ja patrzec na to ale w gruberze forsz spalił mi 7,5l zapierdalałem 2 i 3 biegiem!
7,5 litra wydaje mi się rewalacyjnym wynikiem obroty na jakie ustawilem silnik to 1600(w robocie spada na ok1400) na 2 mial zapas mocy na glinie na 3 w piachu też cool
tylko wyjechałem z uwrocia blokady i napęd pstryk i aż go rwie do przodu, a jak się trafi cięższy odcinek to pstryk WZMACNIACZ i gotowe cool Yeah! :love:
6 to dobry traktor ale tylko do konkretnej roboty a forszaj jest znakomity do wszystkiego, ciekawostką jest to ze gdy silnik mial obroty na 1600 i go zduszałem i spadły do 500 to on nadal nie zdychał, mam osiemdziesiątkę ona już by się kopytami nakryła...

przeczytaj forum x razy a jak czegoś nie będziesz wiedział to tu są fachowcy którzy Ci pomogą
ja dodatkowo rozmówiłem się ze Sławkiem i Tatą i znalazłem maszynkę smile z Ich pomocą.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]