61

Odp: Pomocy

no to możemy pójść krok dalej smile dolej benzyny do paliwa będzie miał kopa że szok big_smile
wiem z autopsji big_smile a tak na poważnie to na jakim podłożu będziecie się siłować? powierzchnia styku z podłożem jest bardzo ważna.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

62

Odp: Pomocy

Fenol, rozwiń temat benzyny w ropie. Przerabiałem odwrotność z opłakanym skutkiem, tzn ropa do benzyny.

63

Odp: Pomocy

Ja też jestem niecierpliwy bo od sześciu lat nikt nie chciał się ze mną spróbować a naprawde gości brałem pod włos.

64

Odp: Pomocy

Myślę że nie potrzebnie się podniecacie  z całym szacunkiem do ify ale myślę że 16 spokojnie sobie poradzi.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

65

Odp: Pomocy

zalezy jak dobiora biegi  wiem że 3 I jest szybsza na pełnych obrotach niz 1 szosowa w zetoże czy ursusie ale teżzalezy jaka on ma skrzynie  może ta 3 biegową to licz że  dobieze szybszy bieg niż ty  wtedy masz go w garści

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

66

Odp: Pomocy

Mam nadzieję, że się mylisz Piotrze.
Mój sąsiad ma 16145. Odkąd mam forszaja, nie było ani słowa o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy lub odwrotnie. Widzę co on ciąga, w jakim terenie, na jakim ogumieniu, z jakim wysiłkiem (po kominie) i szybkością. Pełen szacunek i respekt z obu stron. Na moje oko szanse są wyrównane. Większa moc z mniejszą wagą kontra mniejsza moc z większą wagą. Dla mnie 323 ma lepsze parametry żeby zwyciężyć. Decydujące będą szczegóły, i o nich tu rozmawiamy.

67

Odp: Pomocy

dolałem benzyny do on, ciapek zrobił sie potworem, się zbierał pięknie, oczywiście pali też błyskawicznie. gdzieś słyszałem że zimowy diesel ma domieszkę benzyny aby łatwiej palił w niskich temp. wiecej oktanów więcej mocy ale dla silnika to raczej nie jest zdrowe big_smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

68

Odp: Pomocy

Ja opowiem na podstawie własnych obserwacji i spostrzeżeń, co widziałem za "dobrych" czasów w kolejce w cukrowni, więc gdy kolega kupił w 1996 roku forszaja 323 i pojechał nim z burakami do cukrowni, to w kolejce było wielkie poruszenie, bo nikt wcześniej nie widział takiego traktorka, akurat też wtedy stałem w tej kolejce z burakami i teraz powiem wam co widziałem, więc 323 miał dwie przyczepki "HL" na których wg mowy kolegi było ok 20 ton buraków, kolega ruszając z miejsca forszajkiem nie wysilał się zbytnio, nawet koła nie traciły przyczepności podczas ruszania, natomiast czy to zetory czy ursusy z przedziału sześciocylindrówek mieliły kołami na obydwu osiach aby ruszyć z miejsca z wcale nie wielkimi ciężarami na przyczepkach, wtedy kierowcy tych ciągników w rozmowie tłumaczyli to zbyt lekką wagą ciągników i złym doborem (a raczej brakiem wyboru) przełożeń, dodam, że podłoże było betonowe, jak to na drogach wewnętrznych cukrowni, więc moim zdaniem forszaj przeciągnie konkurenta bez problemu.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

69

Odp: Pomocy

Marek323, daj swój adres. W razie przegranej jedziemy, gościa napierd....y i tyle. A co się wygraną będzie chełpił ?

70

Odp: Pomocy

Ja powiem tak jeszcze nie widziałem żeby zetor 16145 ciągnoł w polu PHX 6,a forszaja już nie jednego widziałem i całkiem sobie radził.Więc jeśli nie zrobi jakiegoś błędu przy ruszaniu to szanse ma spore.

71

Odp: Pomocy

Ja uwazam ze 323 ma bardzo duze szanse z zetorem nie liczy sie moc tylko trakcja a fortschritt ma duzo lepsza od zetora jesli dobrze bedzie dobrany bieg i silnik sie nie przydusi to bedzie dobrze ale tu nie tylko chodzi o ciagnik bardzo duze znaczenie bedzie mial tez kierowca (traktorzysta )

72

Odp: Pomocy

Ciekawy jestem bardzo tego pojedynku, jak bym miał stawiać jakieś pieniądze to raczej bym postawił na 323. A dlaczego już pisze patrząc w dane techniczne obu ciągników to Zetor ma 160 koni i  4750 kg masy, 323 ma natomiast 100 koni (wiadomo jak śrubką się pokręci to ma więcej) i .... 5255 kg masy. Przyjmując te dane za prawdziwe to Zetor ma 60 koni więcej ale w tym wypadku raczej nie będzie to miało znaczenia, bo znaczenie będzie miała przyczepność. Bo te 100 koni co jest w 323 i tak pewnie przy ruszaniu obróci kołami, to znaczy zerwie przyczepność do podłoża, i tak samo zrobi Zetor co ma 160. No ale zostaje jeszcze te 505 kilo różnicy co jest dużym plusem 323 bo tu masa będzie odgrywała dużą role a nie moc. No i jeszcze 323 ma trochę szersze opony z przodu. Także zakładać wszystkie obciążniki lać paliwo do pełna i ruszać z głową tak aby nie zerwało przyczepności na starcie. No i połączenie ciągników aby było sprawiedliwie to musi być na takim samym poziomie co do centymetra. Niech moc będzie z tobą (i kamera) wink

73 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-12-07 13:03:20)

Odp: Pomocy

Całe forum Marek masz za sobą, nie może się nie udać smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

74

Odp: Pomocy

Wszyscy mamy nadzieje ze ten pojedynek potwierdzi wielkość Fortschritta

75

Odp: Pomocy

No to będzie Jazda!!!!!!!!! Mam nadzieję że Forszaj pojedzie do przodu. Powodzenia.

76

Odp: Pomocy

Jestesmy z Toba;) MOC I POWER FORTSCHRITTA Z Toba! Niech zesra sie ten zetor Z Potegi Mocy Forszajka:))

77

Odp: Pomocy

Jutro z synem zrobimy próbę, zaczepię zielonego do 303 i do przodu aby dobrać biegi i sposób ruszania . Tatko na własne oczy widziałem jak kolega przywiózł mi zboże zetorem z turbo (przy tarowaniu zetor ważył 6ton)i jak wieżdżał do zsypu tandemem 10tonowym to zostawił dwa czarne pasy na betonie zaraz za nim ja wjeżdżałem swoim z dwiema przyczepami o tej samej wadze zboża, za nic nie mogłem obrucić kołami był jak przyklejony do betonu.Masa zielonego będzie 6,5tony,silnik robił PiotrK ,nowe opony,nowe sprzęgło.

78

Odp: Pomocy

Ogień z rury, przód do góry ;] Niech pokaże Forszaj klasę ;]  Interesująca sprawa ;] Ciekaw jestem o jakich to wielkich pieniądzach jest mowa ;]

79

Odp: Pomocy

w żniwa  robiliśmy próbę i case MX135 przeciągną Ursusa 1614 albo cos pochodnego ale na pewno silnik był to 6 cylindrów na turbie i gościu mówił ze to ma 160km wiec sprawdziliśmy i case 135 km spokojnie przeciągnęło z zapasem mocy. A i przeciąganie było na ściernisku i najważniejsze dobranie odpowiedniego przełożenia w case był 4 biegi i na każdym po 4 półbiegi. Wiec nie ma obawy o to kto wygra cool

80

Odp: Pomocy

więc dziś miałem okazje pomagac w zrywce tartaczek w lesie  moim forszajem osiemdziesiątką z przednim napędem i  szesnastką  oczywiście forszaj do tartaczki  do forszaja szesnastka i osiemdziesiątka  drzewo było tak ogromne ze na połowie swojej długości maiło 1.5m  gdy forszaja zaczeło stawiac na deba to szesnastke z osiemdziesiątka zaczeło lekko cofac do tyłu więc nie widze problemu zeby forszaj z przednim dał rade polskiej  szesnastce
szkoda że nie miałem aparatu bo bym to nagrał albo zdjecia porobił

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile