101

Odp: Pomocy

wlasnie powiedz gościowi że jeżeli mówisz poważnie to spiszmy umowę i stoi ale z drugiej strony nie chcesz pozbawić go maszynki więc mu odpuszczasz...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

102

Odp: Pomocy

Marek olej tego leszcza , zapowiadała się fajna akcja a gość portami zaczyna trząść i robi z tego hazard na dużą stawke poprostu chce cię przestraszyć , odpuść go sobie i poszukaj normalnego gościa . Ja osobiście poszedłbym na taką prubę z marszu tak jak stoję i nawet dziś , bo to ma być frajda bez względu na wynik, wiadomo wygra lepszy i git .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

103

Odp: Pomocy

Marek  panowie  dobrze  radzą  ,  najlepiej  odstąp  od tego  całego  przeciągania.  Jeżeli  gość  podbija aż  tak  stawkę  to  znaczy  że  nie  jest  odpowiednim  przeciwnikiem,  tu  nie  chodzi  o  to  żeby  kogoś  pozbawić  ciągnika  ale  dla  zwykłego  sprawdzenia  sił.  Oczywiście żeby  był  dreszczyk emocji  o  coś  należy  się  założyć  ,  najlepiej  o  symboliczną  flaszkę  lub  dwie  a  żeby  było  poważnie  no  to  może  i  być  cała  szkrzynka ,  przegrany  stawia  i  razem  wypijacie  ,  właśnie  tak  widzę  takie   przeciągania.    To  ma  być  zabawa.

104

Odp: Pomocy

Coś wam opisze co dzisiaj robiłem a mianowicie do kolegi przyjechał tir z wysłodkami i sie zakopał,kolego i jego sąsiad ciągnęli w dwa ciągniki ursus 912 i nie dali rady a ja przyjechałem 323 z masztem od widlaka jakieś 600kg i wszystkie blokady 2-3 bieg i tira wyciągnąłem nie mogli wyjść z podziwy jaki on silny.

105

Odp: Pomocy

No nie, przez tego pacana na zetorku nasza ciekawość nie zostanie zaspokojona.Warunki jakie on stawia są nie do przyjęcia,chociaż myślę, że zetorek byłby twój.Wystarczy zakład o jakąś przysłowiową flaszkę,a prawdziwą nagrodą będzie satysfakcja z wygranej i banan na twarzy zwycięzcy.Trudna decyzja Marku ,ja bym dał spokój, to nie o to chodzi.Pozdrawiam.

106

Odp: Pomocy

Marek, ja bym na to poszedł. I tak gość nie ma szans. Tylko po co Ci klamot w postaci Zetora ? Może niech postawi równowartość 6000kg x 0.4 zł

107

Odp: Pomocy

Taki zakład dla mnie nie pasuje, bo jak przegram to strącę bardzo dużo a jak wygram to zyskam niewiele, ale próba sił i tak będzie, moja w tym głowa. Co do podłoża to tylko asfalt lub beton, bo inaczej się nie rozstrzygnie robiłem próbę z synem i przy okazji poryliśmy całe podwórko i nikt nikogo nie przeciągnął od razu siadały po ramę.

108

Odp: Pomocy

A masz może z tej akcji jakiś filmik?

Dziwny ten gość od Zetora. Teraz to chociaż mógłby winę zwalić na te swoje opony...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

109

Odp: Pomocy

http://www.youtube.com/watch?v=Pz3jg6tkAks&NR=1

110

Odp: Pomocy

Marek323   daj  znać  jak  już  zrobicie  tą  próbę,  Bardzo  ciekawy  jestem  wyników.

111 Ostatnio edytowany przez bart16n (2010-01-19 19:37:59)

Odp: Pomocy

Tak z ciekawości odbyła sie ta konfrontacja?bo to dośc interesujące...
Fortschritt Górą smile

http://iv.pl/images/28787378765493351481.gif

112

Odp: Pomocy

Witam!!! Widzę bardzo ciekawy wątek. Powiem wam że wcale Fortschritt nie musi tego wygrać, a nawet więcej ja stawiałbym na Zetora. U mnie w wiosce latem odbył się pojedynek ZT323 vs. Renault 133.54. Ciągniki były zważone na wadze w młynie. Waga Fortschritta - 6423 kg, Renaulta - 5819 kg. Zużycie opon mniej więcej na tym samym poziomie, może Renault miał ciut lepsze. Podłoże - płyta gnojowa (czyli beton). Wynik - bezdyskusyjne zwycięstwo Renaulta, przeciągnął Fortschritta z łatwością. To wasze wyobrażenie o niewyobrażalnym uciągu Fortschritta troszkę mnie dziwi, bo owy traktor, gdy tylko pojawi się lekkie błoto na polu, momentalnie siada, a wyciągnąć go to graniczy z cudem. Wielokrotnie go wyciągałem to wiem. Oczywiście całe zdarzenie zostało nagrane. Nagrała moja kuzynka, ja zapomniałem to od niej zgrać, a ona mieszka daleko. Mówiłem jej żeby wstawiła na youtuba, ale ona nie chce. Prawdopodobnie przyjedzie do mnie na Wielkanoc to wtedy wstawię.

113

Odp: Pomocy

nie wiem czy pracowałeś kiedykolwiek forszajem na mokrym polu ja takie mam i wiem,że daje sobie radę doskonale no a jeśli ktoś wyciąga forszaja np. c-360 to wyciągnięcie go jest cudem a jeśli chodzi o przeciąganie to jak zobaczę to uwierzę

114

Odp: Pomocy

Osobiście nie pracowałem w polu Fortschrittem, bo takowego nie posiadam, ale kolega który mieszka niedaleko ma ZT323, to właśnie z nim się przeciągałem.
Ja go wyciągałem Renaultem 133.54, uwierz mi jak się utopi to siedzi w błocie jak przyklejony. Na youtubie jest fajny filmik jak Fortschritt siedzi na mokrej łące. Jakby sobie tak dobrze radził na mokrym jak mówisz to pewnie by przejechał. Jak jeszcze nie oglądałeś to wpisz sobie na youtubie: "wtopa na łace".

115

Odp: Pomocy

gdy mnialem jeszcze 303 to gdy sie zakopalem na polu a jechalem samym traktorem (pole na gorce ale glina, obok na tym samym polu tato jezdzi 4011 z kultywatorem wec myslalem ze nie bedzie problemu) po drzewo bo sie przwrocilo i gdzies tak 50 metrow od asfaltu usiadlem i za duzo ne grzebalemto potem kuzyni ledwo dali rade 1224 i 912. wiec nie mówcie ze latwo taki taktor wyciagnac. a ze ktos moze wyciagnac  niemca szescziesiatka to nie jest adekwatne do niczego. bo roznie mozna usiasc takze ludzie myslcie co piszecie.

116

Odp: Pomocy

A jak się posadzi w terenie 120-dziestkę, jakiegoś nowego fendta czy jeszcze coś innego co waży prawie 6 ton (np 323) to łatwo wyciągnąć ?? Jeśli dobrze usiądzie to każdego będzie ciężko wyrwać. A Fortschritt nie grzeszy prześwitem pod przednią osią więc szybko zaczyna pchać ziemię. Jednakże nie ma co ujmować naszym traktorkom bo uciąg mają dobry.

gg 5118068

117

Odp: Pomocy

Bombay, przecież nikt nie mówi że go łatwo wyciągnąć, a tym bardziej za pomocą c-360. Chodzi o to że Fortschritt ma niskie przednie koła i szybko może się powiesić i pchać ziemię i dlatego trudniej go wyciągnąć niż inne traktory o podobnej masie. NRD-owskie wynalazki mają dobry uciąg ale tylko po twardej nawierzchni, na podmokłe tereny potrzebny jest traktor z wyższymi przednimi kołami. Może ktoś z posiadaczy Fortschrittów nagra go wiosną jak idzie po błocie.

118

Odp: Pomocy

renault ale patrząc inaczej jeśli ciągnik jest niski to go nie zakopiesz głęboko i w rezultacie wyciągniesz go łatwiej a jeżeli jest tak mokro,że ciągnik wpada po osie to praca i tak niema sensu.

119

Odp: Pomocy

Mój sąsiad ŚP, zakopał się trzydziestką z pługiem dwójką w tak suchym polu, że szpadla trudno było wbić. Na moście siadł, bo wirtuozem pracy był.
Renault, co do Twojego kolegi i jego sprzętu. Maszyna gwizda, tylko kierowca ..... .

120

Odp: Pomocy

hehe  Sławek jak zwykle określił to  tak jak powinno byc smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile