141

Odp: Pomocy

A nie myśłałeś żeby go przeregenerować konkretnie , przecierz 12 nie są takie złe.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

142

Odp: Pomocy

rudemenes ja nawet nie myślałem o sobie:)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

143

Odp: Pomocy

silnik , przekładnia główna, podnośnik, przednie opony, rozdzielacz, i milion innych rzeczy jest w nim do zrobienia. Jak myślisz - ile może to kosztować ???? Ja stawiam na jakieś 10 do 15 tysięcy. To teraz pokalkuluj to tak - niech go sprzedam nawet za 25000. Do tego dokładam to co "zaoszczędzę" z remontowania go. Razem jest 40000.
Zetor 100-konny kosztuje (w wyposażeniu jakie mi odpowiada) 130 000 netto (vatu nie liczę, bo przejdę na vat i go odliczę). Połowę z tego zwróci mi ARiMR  - czyli 65 000 zł. Do spłaty zostaje drugie 65 000. Kasę ze sprzedaży tego chamana od razu pójdzie na spłatę. Jeżeli miałbym też do tego dołożyć to co zaoszczędzę na częściach do ursusa to raptem do spłaty zostaje 25 000 - a to już nie są pieniądze, których nie można spłacić. W najgorszym przypadku do spłacenia będzie 40 000. Też do zrobienia.
A sam chyba przyznasz, że jak masz ciągnik od nowości, dbasz o niego, serwisujesz to Ci posłuży lata. Nawet jak coś się spierniczy to i tak naprawiając go wiesz co było robione. Znasz całą historię ciągnika - a to jest ważne.
Jeśli chodzi o 120-tki, to to są dobre maszyny, odwalają porządną robotę - ale ich awaryjność mnie dobija - przynajmniej mój jest taki awaryjny....

144

Odp: Pomocy

wlasni ei tak powinno byc ze rolnik nie powinie sie bac kupowac nowego traktora. Pewwnie bedziesz wiedział o nim wszystko. jesli jeszcze zalapoesz sie na ajkis prow to super.

145

Odp: Pomocy

Fajny filmik znalazłem. Siła złego na jednego:)
http://www.youtube.com/watch?v=NLFYXEcn … re=related

146

Odp: Pomocy

rmalis napisał/a:

renault 133.54 ma coś około 130km  a ten zt323 może ma pompe ustawionom na tryb oszczędnościowy 100km a gołym okiem chyba tego niewidać dla nieobeznantch w temacie  noi kierowca no ale mój sąsiad klaperkiem jak odorywał się od drzew nadole skarpa jakieś 1.5 metra wysokość zaparkował między dwoma wierzbami po  5centymeów luzu z każdej strony fajnie się bujał we dwie 60 ledwo go wyciągnelim

Co do mocy to powiem Ci że nie ma żadnego znaczenia. Dzisiaj widziałem jak 185-konny McCormick nie mógł przeciągnąć 95-konnego Case.

147

Odp: Pomocy

To chyba było to na lodzie i na łysych kapciach xD

148

Odp: Pomocy

bo ten case tylko na masce mial napisane 95 a w sercu o 100 km wiecej dlatego dał rade:D

149

Odp: Pomocy

rolnik12 napisał/a:

Obejrzałem ten film o którym pisał kolega renault i chyba w tym ciągniku był uszkodzony przedni napęd bo my w wakacje belowaliśmy po deszczu i ciągnik robił koleiny, ale nie stawał. W takiej sytuacji nawet się zatrzymywaliśmy i bez problemu ruszaliśmy. Belarka zupełnie wisiała, a ciągnik i tak szedł. Po tym belowaniu musieliśmy wałować łąkę, bo nie szło nic zrobić na łące.

Musiał mieć sprawny przód bo przecież widać że pod przednimi kołami były dołki, a od samej masy by się takie nie zrobiły.

A co do McCormicka i Case,a to macie i patrzcie niedowiarki:
http://www.youtube.com/watch?v=UeKQE2i_76s

150

Odp: Pomocy

Pic na wode FOTOMONTAŻ

151

Odp: Pomocy

po pierwsze.mc cormicki nie sa za ciężkie.po drugie na takiej glinie...to oni moga sie ciagac.

http://iv.pl/images/28787378765493351481.gif

152

Odp: Pomocy

mam ok 17ha i planuje kupić większy ciągnik jaki mam wybrać doradzcie

153

Odp: Pomocy

Zależy jakie masz działki i jaką kase

Rolnik z powołania:-)

154

Odp: Pomocy

na AF znajdziesz szybciej odpowiedz ja proponuję Steigera wink

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

155

Odp: Pomocy

Fenol zdradziłeś forszaja :nooo: oczywiste żartuje;)

Rolnik z powołania:-)

156

Odp: Pomocy

oczywiście forszaja

157

Odp: Pomocy

już się poprawiam smile bartek proponuję 303, to prostsza wersja 323, jak kupisz dobrego to prędzej Ty wyciągniesz kopyta niż on. prawdziwy wół roboczy. to wybrałbym na Twoim miejscu.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

158

Odp: Pomocy

bierz moją 320 big_smile   wystarczy ci na 17 ha bez większych problemów i skręt masz malutki smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

159

Odp: Pomocy

na  17  ha  to  380  styka  i  ciapek  do  tego

160

Odp: Pomocy

@draqon22, c380 jest dobry dla studenta traktorologi, jego trzeba częściej naprawiać niż nim pracować wink