21

Odp: Zamina claas na fortschritt

MAREKPE  co do koszenia tej kukurydzy  hmm jak  jest kombajn odpowiednie ustawiony czyli wlot i wylot kolb   na klepisko to  kombajn nie odczuwa że kosi kukurydze   takie moje zdanie no chyba że chlastał  przez 20 lat po 100ha kukurydzy to sie zgodze że wybabany bedzie tak ze wszystko będzie latac ale  jeśli będzie wybąbany w środku to czy będzie tak  pięknie z zewnątrz wygladał ??  moim zdanie nie  no chyba że koleś go odmalował  ale to będzie widac  po drugie więcej kombajn dostaje po dupie w rzepaku  niz w kukurydzy   rzepaku nikt nie kosi w 100%suchego tylko lezie przez kombajn łodyga czasami całkiem zielona to jest obciążenie dopiero    wkoncu zawsze  rzepaki nie były reglonowane  czy koszone na pokosy tak więc wiesz to jest takie gdybanie gdyby to gdyby tamto   nie znaczy że jak ma przystawke  do kuku to już szrot  wszystko jest do obejżenia i sprawdzenia jak odpali i wszystko sie będize kręciło nic nie stukało ani odlatywało  podajniki nie bedą dziurawe jak sito to bierz i nie patrz na to że kukurydza była koszona
pozatym może ktoś chce kupic przystawke do kukurydzy big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

22

Odp: Zamina claas na fortschritt

No to z tego co napisał MAREKPE lepiej dać sobie spokój. Choć gdy oglądałem to co widziałem przez wzierniki to cepy były bardzo ładne klepisko też. Luz na wariatorze młocarni był bardzo niewielki. A przystawkę dodają bo mają jeszcze chyba z 10 szt. Ale czy młócił kukurydzę nie wiem bo stoi tam też 8 szt E-516 i E-517 i może ta przystawka jest od tych kombajnów. Te 516 i 517 sprzedają w cenie złomu a niektóre nawet bardzo ładne. No pojadę jeszcze bo kolega jedzie tam w  przyszłym tygodniu, ale jak coś będzie nie tak dam sobie spokój.
Chciałem kupić troszkę taniej ale chyba nic z tego trzeba znowu krążyć po Polsce i wysłuchiwać "nic tylko w pole"  zaglądam pod osłonę a wariator młocarni ma luz 1 cm a sworznie wycieły kolo,i chciełbym dodać że kombajn też 1989.r. W tym roczniku i w nie najlepszym stanie oglądałem 2 kombajny. Jeden z 1990 roku i był ładny ale gość powiedzał 42000 tys.

23

Odp: Zamina claas na fortschritt

no to sam se  odpowiedizałeś na pytanie  czy to kosiło kuku czy nie big_smile  jeśli koles ma  wielkie kombajny typu E517 to na bank nie ma 100ha pola  smile wiec i nie sieje 20ha kuku tylko ma z 1000ha i z 200 kuku więc by się nie bawił w tej kukurydzy najmniejszym komabajnem no chyba że miał full czasu  w co wątpie    tak więc   wątpie by był wychełtany le twoje pieniądze i sam będziesz to ogladal   wi.ec posprawdzaj luzy między innymi na wytrząsaczach czy nie lataja jak żyd po pustym sklepie itp.

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

24

Odp: Zamina claas na fortschritt

Ja mimo wszystko zalecam daleko idącą ostrożność, bo nikt nie robi prezentów bezinteresownie, a 514 z tego roku za te pieniądze to albo faktycznie dobry strzał, albo katastrofa. Ja proponuję obejrzeć bardzo dokładnie, sprawdzić wszystko no i jeśli trzeba będzie dołożyć z 4-5 tysiaków to i tak nie ma tragedii. Oby tylko konstrukcyjnie nie był naruszony, a całą resztę da się naprawić. Warto by było poznać historię tego kombajnu bo na zdjęciu widać numery kołchozowe, co oznacza że w krzakach to on nie stał tylko cały sezon rąbał hektary. Najlepiej do oglądania poprosić kogoś kto parę sezonów ma za sobą w 514 i wie jak powinna chodzić.
Powodzenia smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

25

Odp: Zamina claas na fortschritt

Na pewno wlezę do środka młocarni żeby wszystko sprawdzić. Niestety w okolicy nie ma takiego człowieka który chciałby pojechać i doradzić. Ale poczytam dokładnie Forum i zwócę uwagę na wszystko. Nie wiem tylko czy rocznik się zgadza bo to ma być 1989.r ale wydaje mi się że 89.r miały napis na boku MDW514.

26

Odp: Zamina claas na fortschritt

MDW szły dopiero od 1990 http://translate.google.pl/translate?hl … z%26sa%3DG

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

27

Odp: Zamina claas na fortschritt

zbychu 37 czy mógłbyś podać adres gdzie stoją te 517 i 516 potrzebuję silnik v8 ,a jak by był po cenie złomu to bym się bardzo ucieszył :-)

28

Odp: Zamina claas na fortschritt

maksx napisał/a:

zbychu 37 czy mógłbyś podać adres gdzie stoją te 517 i 516 potrzebuję silnik v8 ,a jak by był po cenie złomu to bym się bardzo ucieszył :-)

Może tutaj coś znajdą. warto zapytać bo czwórki i szóstki mają na pewno.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

29

Odp: Zamina claas na fortschritt

maksx tu masz adres do gościa 
Agrotrans
Hronské Kµačany, okres Levice
Nitrianský kraj
TEL (00421)-905 420 423  całą 516 kupisz za grosze.

30

Odp: Zamina claas na fortschritt

Wielkie dzięki Zbychu :-)

31

Odp: Zamina claas na fortschritt

maksx a silnik w twoim kombajnie wykitował?  gdzieś Piotrk pisał że montowano do nich forszajowskie 6 ostatniej generacji może warto pomyśleć.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

32

Odp: Zamina claas na fortschritt

W swietam miałem dość czasu zeby mi do głowy szły głupoty i wymysliłem, ze po zniwach jak sie uda sprzedac claasa to moze zmienie kombajn. chodzi mi po głowie 514 wiadomo musiałbym dołozyc troche ale jak nie bedzie kleski na polach to jest do zrobienia. Mam do was kilka pytań jaka ma wydajność ta maszyna. na sorum znalazłem tylko takie wpisy ze taka sama jak 512. w okolicy jest jedna 512 i to chyba zdezelowana. wydajnośc ma porównywalna do bizona super. Dodam tylko ze wydajność mojego claasa tez jest podobna. Na pszenzycie 5-6t/11ha przy polach 1-2ha wydajność to 1ha w 1h20min. w pszenicy ok 4t/ha na wiekszych polach ok 3ha (u wuja) to 1ha 1h. wiec tez podobnie do bizona super. a jak jest w 514. i czym rózni sie zwykła np taka http://tablica.pl/oferta/kombajn-e514-I … b9b51f9ec3 od MDW np tej http://tablica.pl/oferta/kombajn-zbozow … b9b51f9ec3

Rolnik z powołania:-)

33

Odp: Zamina claas na fortschritt

Akurat zadna z tych to nie mdw, ta pierwsza jest mojego znajomego, ściąga z czech kombajny, a chyba zwykła od mdw rózni się ze w mdw był jakiś komputerek i czujniki strat ziarna.

mdw

34

Odp: Zamina claas na fortschritt

komputerek i czujnik strat to jako dodatkowe wyposażenie. MDW ma ponoć szerszy podajnik ziarnowy, inaczej ciut osłony bo koło akumulatorów jest osłona jednolita ale to akurat najmniej istatne

E 516 na części
Telefon 695 076 269

35

Odp: Zamina claas na fortschritt

Na pewno ma szerszy podajnik kłosowy, na pierwszy rzut oka poznać ją właśnie po skrzynce akumulatorowej. Miałem przez 14 lat 512 teraz od 2 lat posiadam 514 i powiem Ci że wydajności są bardzo podobne tylko, że mam powiększony zbiornik, jest dużo ciszej w kabinie, Motowidła wysuwane hydraulicznie, i tak tez rozkładana rura, nie mówiąc już o napędzie kosy, który w 514 jest o niebo lepszy.

36

Odp: Zamina claas na fortschritt

Marcin ziarnowy ma szerszy o 2 cm ,a nie kłosowy.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

37

Odp: Zamina claas na fortschritt

mw_marcin napisał/a:

Na pewno ma szerszy podajnik kłosowy, na pierwszy rzut oka poznać ją właśnie po skrzynce akumulatorowej. Miałem przez 14 lat 512 teraz od 2 lat posiadam 514 i powiem Ci że wydajności są bardzo podobne tylko, że mam powiększony zbiornik, jest dużo ciszej w kabinie, Motowidła wysuwane hydraulicznie, i tak tez rozkładana rura, nie mówiąc już o napędzie kosy, który w 514 jest o niebo lepszy.

Własnie jaka jest ta wydajnośc? pisałem ile zrobie moim classem, 514 ma wieksza wydajność?
Co do komfortu to na pewno forszaj wypada lepiej, własnie w niektórych ogłoszeniach widziałem radia, da sie słuchac muzyki w tym kombajnie? i czy nawiewy sa we wszystkich 514? Claas ma jedna przewage ergonomia, wszystkimi waznymi funkcjami steruje jedna dzwignia, a w 514 tego nie ma

Rolnik z powołania:-)

38

Odp: Zamina claas na fortschritt

Wajcha od biegów jest wygodnie położona, a przyspieszacz podnoszenie hedera i motowidła też są poręcznie sterowane. W kabinie można spokojnie rozmawiać choć radio nie wiem czy bym chciał zakładać bo lepiej słyszeć maszyne czy wszystko ok. Co do wydajności w zbożu to za wiele CI nie powiem bo kosiłem tylko leżący jęczmień to 1 hektar godzine z małym haczykiem, żyto to leżało jak by ktoś wałował i nawet nie wiem jak długo je kosiłem. Pszenżyto 5-6 ton/ha na kliniastym polu to tak w godzine. Kukurydze jak kosiłem na większych polach to ile się dało to wysypywałem ziarno podczas koszenia, wydajność wzrasta od razu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

39 Ostatnio edytowany przez mw_marcin (2013-12-27 22:13:14)

Odp: Zamina claas na fortschritt

ojanusz napisał/a:

Marcin ziarnowy ma szerszy o 2 cm ,a nie kłosowy.

Racja ziarnowy po prostu się pomyliłem. A co do tej wydajności to ja mam heder 4,8 i w zbożu mogę nawet 1ha w 40 minut zrobić. tylko jak stojące. ale średnio około 1h zejdzie. Zależy jeszcze czy z sieczkarnią czy bez.

40

Odp: Zamina claas na fortschritt

czyli wydajnośc zwrosłaby mi nieznacznie. to mam teraz temat do przemyslen, a jak z awaryjnoscia tych sprzetów i czy je polecacie? bo dołozyc 5-10 tys i mniec porównywalny kombajn to tak srednio sie opłaca

Rolnik z powołania:-)