61

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Przeróbki przeróbkami, opisane były już tu nie raz, ale pamiętaj, że zawsze lepsze będzie 120KM nie doładowane, niż 120KM doładowane.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

62

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

A dlaczego niedoładowane lepsze??
chyba z turbem lepiej??
Takie moje zdanie.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

63

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

silnik z turbem jest ekonomiczniejszy-daje większy przyrost mocy mimo ciut większemu zużyciu paliwa

64

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Też myśle że z turbem lepiej, tylko dlaczego Piotr uważa że nie??

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

65

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

no droższe w naprawie i trzeba bardziej dbać

66

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

U mnie to nie gra roli, dziadek bardzo dba o sprzęty.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

67

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

panowie przeanalizujcie istotę pracy silnika doładowanego! efekt doładowania następuje powiedzmy powyżej 1300obr a ma się najlepiej powiedzmy przy 2000obr na 2200obr możliwych. dopiero w tych przedziałach następuje wtłaczanie większej ilości powietrza która ostatecznie w tej samej objętości tulei tłokowej spali więcej paliwa. czyli gratisowo dzięki wysokim obrotom więcej tlenu +paliwo=moc. i teraz pytanie czy Wasz traktor jest tak wykorzystywany że ciężko pracuje i korzystacie z gratisu czy też tracicie paliwo przez silnik który nie tylko wymaga drakońskiej dbałości ale i wypala więcej paliwa w niższych obrotach nie dając nic w zamian. gdybym miał sieczkarnie wykorzystywaną cały rok i jedyne co mógłbym jej zaoferować to ciężką robotę to tylko silnik doładowany, odwrotna sytuacja ciągniczek pomocniczy z turem przynieś wynieś pozamiataj i z turbiną...kompletna porażka. A mam forszaja o odpowiedniej mocy i sprawdza się w każdej pracy, daje przyzwoitą moc przy sensownym spalaniu.  żucie też okiem jak kształtuje się moc w zależności od obrotów i zużycia paliwa w silnikach z turbo i bez. może nie opisałem wszystkiego co i jak ale Chłopaki turbo nie na moje potrzeby.
ps.1 kolegi spychacz gwizdał pięknie
    2 kolega nie dbał o turbinę i w ciągu kilku sekund wyssała mu olej z silnika i kaplica

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

68

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

śmiało powiem ,że z turbem lecimy po polu o jeden bieg wyżej,jak w turze` albo po podwórku to turbo na nic na szosie też niewiele się przydaje.Dla mnie ten sprzęt chodzi głównie w polu w ciężkiej robocie i wtedy turbo daje niezłego kopa.Niestety pękła końcówka wału i teraz mam założony wolnossący,też jest ok.ale przy dużej mozaice gleb trochę męczy używanie ULS.W turbo po prostu zaczynała gwizdać turbina i szedł

69

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Ja mam 303 jako główny w grajdołku, także myślę że przydałoby mu się te 6 cylindrów doładowanych.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

70

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Widzę  że  słowo  turbo  ma  magiczną  moc .

71

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Nie słowooo, tylko lepszy jest silnik doładowany;D

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

72

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

podtrzymuję  swoje  zdanie

73

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

pepe ma się rozumieć że miałeś założone turbo  i ci wał pękł .
moje pytanie brzmi   po jakim czasie wał pękł ?
czy w ogóle wzrosło spalanie ?? jeśli tak to o ile (mniej więcej)
czy mocy  naprawdę przybyło czy tylko tak sądzisz tongue

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

74

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

a ja nadal twierdze że lepiej miec silnik doładowany;D

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

75

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

wojtas było tak miałem forszaja ze zwyklym silnikiem który już padał więc kupilem na allegro za 2500 wymontowany z autobusu w stanie idealnym niby i taki był przez pierwsze godziny pewnie przypicowany do sprzedaży był....Wał pękł a silnik chodzi normalnie hehe ale odpadła sama koncówka z szajbą jakby ktoś nożem odciął.NIe dospawam tego trzeba wstawić nowy wał.Póki co Bozia czuwała i zanim wał strzelił to kupiłem silniczek na allegro na zapas i poszedł do ciągniczka a uturbiony leży jeszcze pod jabłonką i jakoś nie chce mi się go tykać pewnie go kiedyś zrobię jak dostane porządny wał który trzeba dodatkowo azotować

76 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-12-30 23:55:43)

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

DamianBorek napisał/a:

A dlaczego niedoładowane lepsze??
chyba z turbem lepiej??
Takie moje zdanie.

To wszystko zależy od tego, kto co potrzebuje. Tu akurat dragon22, pomimo całej swojej ostatnio wesołej twórczości, ma racje. Magia turbo jest spora, ale jeszcze możemy się przed mim bronić. Za kilka/kilkadziesiąt lat dopadnie ono nas Wszystkich. Dla jednych niestety, dla innych stety wink
Tu akurat chodzi o to, że jeśli masz do wyboru dwa silniki o mniej więcej tej samej mocy, z tym że jeden doładowany, a drugi nie, to zawsze ten niedoładowany będzie lepszy, bo będzie bardziej bezproblemowy i znacznie tańszy w eksploatacji. Turbo wraz ze wszystkimi niezbędnymi dodatkami i udoskonaleniami jest fajne i miłe dla ucha, ale bezlitosne dla kieszeni jak się o nie nie zadba.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

77

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

właśnie jak się o nie nie dba;D
A to w wykonaniu mojego dziadka jest niewykonalne;D

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

78 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2009-12-31 01:28:45)

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

heh no mogę się trochę wypowiedzieć na temat turbo ponieważ od niedawna jestem szczęśliwym (póki co) posiadaczem Corsy C 1.3 CDTI 70KM. Malutki dieselek z z turbo i intercoolerem to naprawdę super zabawka a dodając że to to samo co 1.3 JTD fiata (silnik roku 2005) z łańcuchem rozrządu. Tu moja przygoda z turbinami po silnikach wolno-ssakach się zaczęła.
Przyjemność z jazdy jest niesamowita, ten malutki silniczek targa bude jak chce, a i głodomorem nie jest bo do 4.2/100 na trasie schodzi. Ale wróćmy do turbiny.....
Posiadacz silnika doładowanego musi znacznie bardziej dbać o silnik niż w przypadku wolnego klekota.
-odpalamy i kilka(naście) sekund czekamy aż turbina zacznie być smarowana a olej się nagrzeje (wytworzy się film olejowy). W zimę to jest nawet minuta...
-po ciężkiej pracy również odstawiamy go na jakiś czas aż turbo wyhamuje..... a ile razy się komuś zdarzyło że sytuacja awaryjna (np coś się w maszynie podczepionej uszkodziło na polu i my trach ciągnik pod obciążeniem gasimy i lecimy ratować maszyne...
-wymiany oleju częstsze niż zwykle oraz większe pobieranie oleju... nie ma takiego turbo które oleju nie puszcza (chyba że takie do którego przewód smarujący się urwał wink )... czyli większe zużycie oleju i silnik ten olej będzie przepalać...
-dbałość o filtr powietrza... tutaj myślimy chirurgicznie... czujnik zapchania to może być już za późno... w ciężarowych wkłady filtra powietrza są bardziej rozbudowane niż dla pozostałych...cena również wyższa... najprościej obejrzeć turbo które było katowane na brudnym filtrze powietrza... drobinki piasku uderzając o wirnik kręcący się z prędkością do 300.000 obr/min wyszczypują łopatki wirnika i wirnik trafi wyważenie... zaczyna wybijać łożyska ślizgowe (tulejki) i tracić olej... czyli czeka nas w najlepszym przypadku regeneracja...
-szybsze zużycie bardziej wysilonego silnika... tutaj również potrzebe jest lepsze paliwo a i o cudach typu samostart można zapomnieć (możliwość detonacji przy sprężaniu)

W silnikach common rail zaniedbanie cieknącego turbo to przepalanie oleju i szybkie uszkodzenie wtryskiwaczy... koszt regeneracji (jeśli będzie możliwa) zaczyna się od 2.000...

Jeśli więc nie jest nam turbo NAPRAWDE ale to N A P R A W D E potrzebne do szczęścia to odejmijmy sobie zachodu i kosztów wink  to nie autko osobowe i tu naprawy są dużo bardziej kosztowne...

79

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

Widze że wy wszyscy je odradzacie.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

80

Odp: SW 400 Leyland do ZT323

odradzają ci co nie mają.