1 Ostatnio edytowany przez Rafi (2009-09-23 17:47:43)

Temat: 303D slabo pali na rozrusznik

Panowie, mam problemik z rozruchem silnika na rozrusznik i bez wzgledu na to czy cieply czy zimny, czasami kreci i kreci i nawet nie zaskakuje, tak jakby paliwa w ogóle nie mial, a nieraz puszcze starter zakrece ponownie i od kopa odpali i rowniutko chodzi, dodam ze na zaciag to odpala za kazdym razem jak tylko kolami przekreci.... mial ktos taki problem ze swoim meserszmitem??? big_smile big_smile

Czesci do Opli Omega B i C, kombi i sedan

2

Odp: 303D slabo pali na rozrusznik

Odkręć dekiel z pompy wtryskowej i zobacz czy listwa lekko chodzi, może Ci się zacina listwa lub regulator. Jak go ciągniesz to trochę więcej drgań ma niż na rozruszniku i może przez to zapala normalnie.

3

Odp: 303D slabo pali na rozrusznik

Z tego co piszesz to wynika że pompa na wolnych obrotach nie podaje paliwa więc wtryskiwacze albo sekcje.

4

Odp: 303D slabo pali na rozrusznik

Tylko, że niekiedy mu odpala normalnie z rozrusznika, więc raczej coś się zacina.

5

Odp: 303D slabo pali na rozrusznik

no ale na zaciag zawsze odpala, ale cos dzis zauwazylem nowego, jak przy odpalaniu dam tylko troszke gazu to pali a jak caly to nie...

Czesci do Opli Omega B i C, kombi i sedan

6

Odp: 303D slabo pali na rozrusznik

Stawiam na pompę na zaciąg obroty zawsze są dużo większe niż na rozruszniku

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

7

Odp: 303D slabo pali na rozrusznik

powiem wam ze tez pompe podejrzewam, bo jak kreci to nie dymi.. a jak odpali to tak normalnie dymka pusci ale to norma

Czesci do Opli Omega B i C, kombi i sedan

8

Odp: 303D slabo pali na rozrusznik

Ja miałem podobnie tylko jak odpalił to jeszcze na wysokie obroty wchodził, i okazało się że ta listwa w pomp[ie się zacina.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

9

Odp: 303D slabo pali na rozrusznik

ja w sumie mam podobnie na pełnym gazie nie za dobrze pali a na połowie lub mniej niż połowa  pali na cyk .. nie wiem czym to jest spowodowane ale  ważne że pali

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

10

Odp: 303D slabo pali na rozrusznik

A ja muszę sprawdzić bo nie wiem zawsze ręcznie daje trochę i kita;D

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

11

Odp: 303D slabo pali na rozrusznik

juz zrobione, pali na dotyk, jednak byla pompa, dalem do pompiarza skasowal 400zl i teraz jest ok, nawet jakby ciut mocy nabral ale to moze zludzenie tylko.

Czesci do Opli Omega B i C, kombi i sedan

12

Odp: 303D slabo pali na rozrusznik

Mnie też skasowali 400zł.
Chamstwo w biały dzień

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

13

Odp: 303D slabo pali na rozrusznik

Mnie za to skasowali dwa lata temu o ile pamiętam 300 zł ale pompa nawet miesiąca nie pochodziła, dopiero jak na gwarancję oddałem to chodzić zaczęła. No ale teraz mam większy problem, bo zimny zapala tylko ze samostartu... Podejrzewam wtryski ale wymieniałem je razem z pompą.

14

Odp: 303D slabo pali na rozrusznik

Wtryski tak samo jak i pompe to można jednym "dobrym" tankowaniem załatwić. To żeś zmieniał razem z pompą, wtryski nic nie znaczy. Inna sprawa, zrobiło się zimno, mój nie lubi bioestru z Orlenu i bez świecy płomieniowej to szkoda rozrusznika, bo trzeba trochę pokręcić żeby odpalił.

15

Odp: 303D slabo pali na rozrusznik

Ale on nawet wiosną latem jesienią nie chce palić, no chyba że jest naprawdę ciepło. Nawet dobrze kręcić dopiero jak mu prysnę a aku jak nówki 2x 195 Ah

16

Odp: 303D slabo pali na rozrusznik

Samostart to jest ostateczność, ale jak masz drugi silnik w zapasie to odpalaj dalej tym sposobem.

17

Odp: 303D slabo pali na rozrusznik

Witam mam 323 mam też  podobny problem słabo  pali tzn. kręci ale  po dłuższym kręceniu  odpala dopiero . Podczas  kręcenia  kopci  na  biało . Dopiero jak przestanę i drugi raz zaczyna kręcić odpala . Na ciepłym  silniku od pierwszego strzału pali . :hmmm:
Świecy nie nam  . Jaki  jest najbezpieczniejszy  sposób na jego odpalenie  w zimę ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

18

Odp: 303D slabo pali na rozrusznik

zregeneruj pompe i po ptakach

19

Odp: 303D slabo pali na rozrusznik

Sebastian napisał/a:

Witam mam 323 mam też  podobny problem słabo  pali tzn. kręci ale  po dłuższym kręceniu  odpala dopiero . Podczas  kręcenia  kopci  na  biało . Dopiero jak przestanę i drugi raz zaczyna kręcić odpala . Na ciepłym  silniku od pierwszego strzału pali . :hmmm:
Świecy nie nam  . Jaki  jest najbezpieczniejszy  sposób na jego odpalenie  w zimę ?

pompa plus wtryski i zapomnisz o probemie i bedziesz lrzzejszy o pare stówek

20

Odp: 303D slabo pali na rozrusznik

żeby się problemu pozbyć to bym musiał  cały ciągnik sprzedać . big_smile, tongue

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "