121

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

chyba chodzi o tłoczysko,ono się wykręca i wtedy skok tłoka jest większy?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

122

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

forszaj303 marek napisał/a:

chyba chodzi o tłoczysko,ono się wykręca i wtedy skok tłoka jest większy?

dokładnie na tym rozkręcanym siłowniku

123

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

faktycznie o tym nie pomyślałem smile

124

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

arek323 napisał/a:
forszaj303 marek napisał/a:

chyba chodzi o tłoczysko,ono się wykręca i wtedy skok tłoka jest większy?

dokładnie na tym rozkręcanym siłowniku

Kolego,powiedz co i jak dokładnie zrobiłeś,nie przestawiałeś tego wąsa na frezie? Bo po rozkręceniu tłoka wydaje mi sie że skręt wzrośnie tylko w jedną stronę ,bo w drugą i tak będzie miał opór. I jeszcze jedno,czym uszczelniałeś gwinty na tłoku.
Tak więc jakbyś mógł to wytłumacz co po kolei dokładnie smile niedługo będe zwalał maske z forsza,to bym rozkręcił te serwo

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

125

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Widzę że odpowiedzi brak smile
Chyba jak sam nie zobacze i nie zepsuję to sie nie dowiem.
Z resztą pewnie nie tylko ja jestem ciekaw,a lepiej sie upewnić przed robotą

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

126

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Mało jasno o tym roskręcaniu. Chodzi o to ze siłownik rozkręcacie na cylindrze na tych dwuch nakrędkach kontrowych? Przez co tłok w środku ma więcej miejsca do posuwu?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

127

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Jestem na etapie wymiany krzyżaka i chcę od razu przedłużyć wąs o 5cm. W którym miejscu jest ten ogranicznik co trzeba go wyciąć? Czy to jest ten od środka gdzie znajduje się krzyżak? Ma ktoś może jakieś zdjęcie.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

128

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Wąsa noe przedłużaj tylko poszukaj na złomie wąs od stara, obetnij oczko i ładnie je dospawaj do oryginalnego wąsa. Bez cięcia i kombinacji.
Ograniczniki masz na obudowie zwolnicy, w górnej części, schowane pod płaszczem zwrotnicy. Od przodu jesttaki delikatny cypek. Dasz mu po głowie młotkiem 2razy i puści. Od tyłu trzeba ciąć. I jest na tym samym miejscu jak przedni , tylko masywniejszy.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

129

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Dzięki ciężko teraz o stara na złomie. U ojca w pracy mają duże możliwości i zrobią mi to za flaszkę tak jak to opisał PiotrK na ,,krzesełko''.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

130

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

A i jedno co dostrzegłem podczas remontu. Kliny można ciąć jak sie chce, zwrotnica i tak zatrzyma się na końcówce drązka kierowniczego. Więc bez obaw że za dużo się wytnie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

131

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

A nie szybciej błotnik na ramie?

132

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Zależy jak masz błotnik wygły..... Apropo tych błotników. Próbował kto rozwiązać mocowanoe jakoś inaczej? By nie wchodziło w kolizję z ramą?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

133

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Trza by zrobić chudsze albo jak w  U 914 z kawałkiem gumy

134

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Albo skrętne .........

135

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

bamreras napisał/a:

Zależy jak masz błotnik wygły..... Apropo tych błotników. Próbował kto rozwiązać mocowanoe jakoś inaczej? By nie wchodziło w kolizję z ramą?

Marek ja mam we forszu błotniki już inaczej niż oryginał nawet robiłem wątek http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=3680

Nie ma to jak FORTSCHRITT

136

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Panowie ostatnio bawiłem się z zwiększeniem skrętu w jednym z moich 323 i potwierdzam to co kiedyś pisałem . Po pełnym rozkreceniu siłownika na serwie musiałem wyciąć ograniczniki na moście bo już blokowały (ok 0.5 cm). Serwo jeszcze by pociągło dalej ale wole żeby ograniczniki dobijały jak ma na serwie tłuc w punkcie końcowym na pełnym skręcie. Skręt bez porównania z tym co było wcześniej i jak dla mnie wystarczy. Przy rozkręceniu trzeba wszystko pomierzyc żeby nie przedobrzyć bo będzie się co najwyrzej olej lał, no i wąsa po tym zabiegu też musowo ustawić żeby w dwie strony równo skręcał.

137

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

arek323 napisał/a:

Panowie ostatnio bawiłem się z zwiększeniem skrętu w jednym z moich 323 i potwierdzam to co kiedyś pisałem . Po pełnym rozkreceniu siłownika na serwie musiałem wyciąć ograniczniki na moście bo już blokowały (ok 0.5 cm). Serwo jeszcze by pociągło dalej ale wole żeby ograniczniki dobijały jak ma na serwie tłuc w punkcie końcowym na pełnym skręcie. Skręt bez porównania z tym co było wcześniej i jak dla mnie wystarczy. Przy rozkręceniu trzeba wszystko pomierzyc żeby nie przedobrzyć bo będzie się co najwyrzej olej lał, no i wąsa po tym zabiegu też musowo ustawić żeby w dwie strony równo skręcał.

Czyli lepsze rozwiązanie jak przedłużanie wąsa,bo u co nie których hydraulika po przedłużeniu nie daje rady,a tu wszystko zostaje w oryginale.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

138

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

Odświeżył by ktoś fotki dodał ? Bo z chęcią sam bym przedłużył tego wąsa smile

139

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

bamreras napisał/a:

Wąsa nie przedłużaj tylko poszukaj na złomie wąs od stara, obetnij oczko i ładnie je dospawaj do oryginalnego wąsa. Bez cięcia i kombinacji.
Ograniczniki masz na obudowie zwolnicy, w górnej części, schowane pod płaszczem zwrotnicy. Od przodu jesttaki delikatny cypek. Dasz mu po głowie młotkiem 2razy i puści. Od tyłu trzeba ciąć. I jest na tym samym miejscu jak przedni , tylko masywniejszy.

tu masz bez cięcia.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

140

Odp: Zmniejszenie promienia skrętu dodany przez Miras

może spróbuj jak kolega Arek rozkręć serwo,bo jak pisałem wcześniej nie każdemu hudraulika wystarczająco daje rade na dłższym wąsie

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0