1

Temat: ostropest i problem po...

zainteresowany jestem uprawą ostropestu, obecnie firma płaci 4 ł za kilo, bez dopłaty uzupełniającej niestety, plon ok 1,2t. nawożenie znikome-jednym słowem roślina na obecne czasy. tylko jest jeden problem straszliwie długo siedzi to w ziemi. mam pole na którym do było ok 30 lat temu i to nadal tam wychodzi. czy ktoś ma jakąś metodę aby po zbiorze wytępić tak agresywną roślinę? :gun:

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2

Odp: ostropest i problem po...

Roundup go nie załatwi ?

3

Odp: ostropest i problem po...

Nazwa dość egzotyczna więc środek chyba powinień być też egzotyczny :hmmm:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-10-02 22:38:53)

Odp: ostropest i problem po...

Mój tata kiedyś bawił się ostropestem, więc się go jutro wypytam... Pamiętam, że wspominał właśnie o tego typu problemach.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

5

Odp: ostropest i problem po...

Z tym nawożeniem to nie tak on potrzebuje dobrej ziemi i odpowiednią dawkę nawozu dzisiaj nie wiem ale mogę się dowiedzieć ile potrzebuje.Lubi ciepło i deszczowo ale nie tak jak w tym roku bo u nas sypał najgorzej od początku uprawy jakieś 200-300kg.Zawsze pierwsze lata są najlepsze później coraz mniej  a to za sucho a to za mokro albo teraz jakieś robaki go zjadły.Rośnie bardzo wysoko do 2m z cięciem są czasami kłopoty a jak będziesz młócił to nie zapchaj młocarni bo ma ostre kolce i przebijają cienkie rękawice.Jak raz to zasiejesz to z dwuliściennymi będziesz miał kłopoty najlepiej to zboże siać na przemiennie.Jak chcesz to siej ja kiedyś zasiałem i nigdy tego już nie zrobię.

6

Odp: ostropest i problem po...

no właśnie o to chodzi jak to zrobić aby uniknąć problemów z samosiewami myślałem o głębokiej orce ale z drugiej strony będę to wyorywał do końca życia... nie wiem jak to zrobić aby uniknąć tego syfu, myślałęm aby to spalić ale to też poroniony pomysł ehhhh

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

7

Odp: ostropest i problem po...

Roundup to chu... nie oprysk po nim nie raz jeszcze lepiej rosnie chwast tongue

Sprzedam U-4514

8 Ostatnio edytowany przez forszajfield (2009-12-08 22:32:07)

Odp: ostropest i problem po...

Fenol napisał/a:

zainteresowany jestem uprawą ostropestu, obecnie firma płaci 4 ł za kilo, bez dopłaty uzupełniającej niestety, plon ok 1,2t. nawożenie znikome-jednym słowem roślina na obecne czasy. tylko jest jeden problem straszliwie długo siedzi to w ziemi. mam pole na którym do było ok 30 lat temu i to nadal tam wychodzi. czy ktoś ma jakąś metodę aby po zbiorze wytępić tak agresywną roślinę? :gun:

4 zł  to  trochę  mało  za  ostropest  ,   a  wogóle  to  co  to  za  firma  która  płaci  te  4  zł ?

9

Odp: ostropest i problem po...

cena z tego roku z  ogłoszenia 4,12zł zrezygnowałem z tematu ze względu na problemy w uprawie w dalszych latach na tych polach, Herbapol bierze bo dzwoniłem tam. Zdecydowałem się na łubin w to miejsce. Towar bardziej chodliwy a w razie czego można spaść zwierzętami. Konsekwentnie staram się odejść od zbóż.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

10

Odp: ostropest i problem po...

A sprzedałeś łubin ? jak tak to gdzie i za ile

11 Ostatnio edytowany przez mat83 (2009-11-11 20:27:36)

Odp: ostropest i problem po...

Ostropest powinien położyć się po: 10g jodosulfuronu metylosodowego i 30g mefenpyru dietylu.  Sekator ,Atlantis, Huzar powinien w górnych dawkach załatwić problem.
Można dołożyć jeszcze metenpyr z Pumy, ale to wyjdzie za drogo :nooo:

12 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-01-10 18:26:05)

Odp: ostropest i problem po...

Chyba zasieję
Przynajmniej mi dziki tego nie pier**l

Radzą by zbierać dwuetapowo.
Dziad może wyrosnąć 2 m w górę.
Nie mam pokosówki
Gdybym nawet chciał na usługi kogoś zawołać to najbliższa jest chyba z 20km ode mnie.
Da się to położyć kosiarką rotacyjną?
Albo są odpowiedniki pokosówek zaczepiane do traktora?
Nawet mi chodzi po głowie pomysł by kupić gardziel do e 512 wywalić z niego dół i  założyć do kombajnu i skosić na pokosy.
Da się ?

13

Odp: ostropest i problem po...

jak masz kontrakt to siej . u mnie duże gospodarstwa sieją zamiast pszenic na b,dobrych stanowiskach i zadowoleni , a co do dzików to bardzo lubią w nim suki siedzieć jak w mateczniku ..

Leszek   dla kolegów'

14

Odp: ostropest i problem po...

A to może lepiej dołożyć zasuszyć na pniu a później normalnie kombajnem kosić. Jak suche to pięknie się kosiło. Przy okazji chwasty załatwiłbyś.

15

Odp: ostropest i problem po...

Herbapol rundupowanego nie weźmie. No i podobno w pokosu się więcej zbierze.
A co do palenia to może być problem przy 2m wysokości. W ścieżkach się położy i nie wiem czy tak wysoko lance podniosę

16

Odp: ostropest i problem po...

Po glifosacie wiem, ale po reglone poniekąd biorą. Albo kupić kosiarkę osę za 500zł i ferdka podpiąć na pokosach będzie leżało prawie jak po kombajnie co planujesz tylko 2x więcej pokosów.

17

Odp: ostropest i problem po...

przyznaję na oczy tego nie widziałem. Na YT są filmy ze zbioru. Generalnie mało tego jest jak polecę osą ( jest na podwórku) to pokos będzie chudy bardzo mało masy.
A nie chciałem jakiegoś wielkiego podbieracza zakładać do hedera

18

Odp: ostropest i problem po...

Myślę, że koszone na pokos tyle wiatr nie zabiera, bo na pniu to jednak mnóstwo wywiewa. Ja myślałem o tym, ale widzę ile nasion osypanych rośnie po dwóch latach jeszcze to, aż ciarki biorą biorąc pod uwagę, że sieję buraki i jakby nie dało rady temu to wiadomo... Jedni to plewili z buraka, masakra.

19

Odp: ostropest i problem po...

No bo to chyba nawet się pryska na chwasta tym samym co buraka.

20

Odp: ostropest i problem po...

Tak nawet przy tych kontraktacjach zalecają, mimo, że nie ma rejestracji i nie przyznawać się. Przy zbożowym płodozmianie nie będzie myślę problemu. Zielonego nie koś tylko, bo jak zapchniesz to kombajn do wyrzucenia big_smile Jak mi parę razy złapało zielonego to aż skóra cierpła na plecach tongue