41

Odp: Transport

Zorak - jak targałem traktor spod Łodzi, to pojechałem na gierkówkę jak najbliżej miejsca zakupu, godzinę na CB szukałem, aż nadjechał gość z naszych stron niskopodwoziówką, który wracał na pusto ze wschodu i mi go przewiózł za 500 zł. Oczywiście kasę dostał kierowca, a właściciel firmy nic o tym nie wiedział.

42

Odp: Transport

jutro i w niedzielę mam jeszcze kilka sztuk do zobaczenia na dolnym śląsku, jak mi się nic nie spodoba to ruszam w Polskę między innym do Przemka.

gg 5118068

43

Odp: Transport

rudemenes napisał/a:

Zorak - jak targałem traktor spod Łodzi, to pojechałem na gierkówkę jak najbliżej miejsca zakupu, godzinę na CB szukałem, aż nadjechał gość z naszych stron niskopodwoziówką, który wracał na pusto ze wschodu i mi go przewiózł za 500 zł. Oczywiście kasę dostał kierowca, a właściciel firmy nic o tym nie wiedział.

jakby go policja albo krokodyle złapali to miałby niezły dym. Kierowca nie moze przewozic swoich rzeczy. jak znajomy kierowca wracał na pusto i zabierał samochody to pisał 2 umowy jedna na własciciela TIRa w razie kontroli druga prawdziwa dla siebie

Rolnik z powołania:-)

44

Odp: Transport

Pajej napisał/a:
rudemenes napisał/a:

Zorak - jak targałem traktor spod Łodzi, to pojechałem na gierkówkę jak najbliżej miejsca zakupu, godzinę na CB szukałem, aż nadjechał gość z naszych stron niskopodwoziówką, który wracał na pusto ze wschodu i mi go przewiózł za 500 zł. Oczywiście kasę dostał kierowca, a właściciel firmy nic o tym nie wiedział.

jakby go policja albo krokodyle złapali to miałby niezły dym. Kierowca nie moze przewozic swoich rzeczy. jak znajomy kierowca wracał na pusto i zabierał samochody to pisał 2 umowy jedna na własciciela TIRa w razie kontroli druga prawdziwa dla siebie

Coś mi się zdaje,że właśnie swoje rzeczy kierowca może przewoźić za wiedzą właściciela TIR-a, nie może natomiast wieźć czegoś co nie należy do niego,no chyba,że szef da zlecenie to wtedy co innego.

45 Ostatnio edytowany przez zorak (2014-01-17 10:01:15)

Odp: Transport

o czym pamiętać jadąc na kołach ok 85 km ?
- cheder spięty na wózku i podpięty do kombajny, bolec zabezpieczony,
- światła sprawne,
- kogut jest,
- ON jest wink
- ubezpieczenie wykupione,
- ciepłe ubranie wink
- większość trasy bocznymi nie za szerokimi drogami, czy auto jadące z przodu powinno mieć tablicę PILOT ?

gg 5118068

46 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2014-01-17 10:10:49)

Odp: Transport

Co kupiłeś? O wiaduktach... jakaś lina, klucze, bezpieczniki

mdw

47

Odp: Transport

Zorak przede wszystkim jadąc samochodem zwracaj uwagę na szczegóły na drodze tak jak pisał yok wiadukty linie energetyczne i grzejące się opony  przy wózku  jak jechałem 517  110 km opony były gorące ale na szczęście wszystko było ok. Wrażenia niesamowite najważniejsze ustalić trasę nie zawsze trzeba bocznymi jechać jak wszystko sprawne to spoko.

48

Odp: Transport

Uważaj też na radary smile:):)

49 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2014-01-17 11:34:31)

Odp: Transport

Kuzyn prowadzil nowego fendta ekpresówka z świebodzina az do nowej soli, kierowcy aut byli w szoku i stukali się w głowe, z poznania do zgorzelca ok. 300 km jechał 11 godz.

mdw

50

Odp: Transport

jak szczęśliwie przyprowadzę to dam znać. Co z tą tabliczką PILOT - zrobić i założyć ? czy zbędna ?

gg 5118068

51

Odp: Transport

A jak hamulce? Nie zapomnij o płynie hamulcowym,olej silnikowy i hydrauliczny na ewentualne uzupełnienie  i życzę szczęśliwej drogi.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

52

Odp: Transport

Z tego co wiem jak pojazd nie jest szerszy niz... własnie nie wiem ile, ale chyba 3m to pilot nie jest potrzebny wystarczy kogut

Rolnik z powołania:-)

53

Odp: Transport

a to nie jest przypadkiem tak ze pilotowac moze tylko osoba z odpowiednimi papierami, po jakims kursie czy szkoleniu?

54

Odp: Transport

kogut na dach w osóbówke z 50-100m przed kombajnem  i rura!

mdw

55

Odp: Transport

troszkę doczytałem i pilot jest potrzebny jeśli pojazd jest szerszy jak 3,2m. Pojazd pilotujący musi mieć odpowiednie oznakowanie i łączność z pilotowanym. Z przodu auta dam jednak tablicę PILOT bo na trasie drogi będą wąskie.

gg 5118068

56

Odp: Transport

Ale normalny kombajn nie jest szeszy niż 3 metry ,bizon i moja 525 ma 3 metry, chyba że kupiłeś jakiegoś kolosa...

mdw

57

Odp: Transport

na pilota trzeba mieć papiery.... uprawnienia, trasa musi byc zgłoszona itd,
nie ryzykował bym, lepiej zwykle auto dać ,

58

Odp: Transport

Ja bym wrzucił aku 12v i połączył cb radio.

59

Odp: Transport

Ale taka 512 czy tam bizon to w końcu nie wielki Lexion co by był sporo szerszy, Te nasze małe kombajny spokojnie mieszczą się na szosach i taki samochód pseudo pilot czasem więcej narobi straty niż pożytku natrafiając na nadgorliwy patrol policji...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

60

Odp: Transport

Bez przesady z tym pilotem. Kombaj na drodze to normala rzecz tylko pora roku nie ta. Koledzy co kolby produkują na polach w grudniu  drogach śmigali.
Jak masz CB i akumulator to zabierz szczególnie jak krajówka jedziesz. Co bardzien nerwowych kilkoma słowami można uspokoić wystarczy wiadomość że za 3 km jest zatoczka i tam wszystkich puścisz. Kogut na aucie asystującym tylko zamęt  sieje kombajn jest tak wysoki że.....  A za koguta na osobówce możesz mandat zarobić jak trafisz na prawdziwego psa albo sukę. Ostatnio suka dała kumplowi mandat za brak plandeki na przyczepie ze zbożem 100zł...