61

Odp: Transport

zorak jakbyś kupował w moich stronach to bym ci poprowadził kombajn, w sumie ponad tysiąc km zrobiłem przywożąc  sobie lub kolegom ciągniki, kombajny itp

62

Odp: Transport

Ja tez nie widze problemu 80pare km to zadna droga, tez mógłbym ci przytargac klamota, zaden pilot nie potrzebny, wystarczy zebys samochodem był w poblizu w razie W

Rolnik z powołania:-)

63

Odp: Transport

Swojego prowadziłem 120 km,z przodu syn jechał samochodem z kogutem na dachu i wszystko było by ok tylko te drogi lokalne przecież kombajn z lusterkami ma około 4m a nie możesz nawet dotknąć pobocza pod żadnym pozorem. zapamiętaj opona kombajnu nie może zjechać z asfaltu.

64

Odp: Transport

Panowie spokojnie, te 80 km to żaden problem ale sporo będę jechał drogą którą prawie całą zajmie kombajn więc musi ktoś jechać z przodu aby mi czasem jakiś lokalny amator szybkiej jazdy nie wbił się w przód.

gg 5118068

65 Ostatnio edytowany przez sarast (2014-01-17 22:29:25)

Odp: Transport

swoją 14 prowadziłem 140 km po germani landówkami bez pilota z przodu bo to zabronione .jakoś się dojechało bez sensacji.ale trzeba przyznać że dla maszyn rolniczych są kierowcy niemieccy bardzo uprzejmi.

Leszek   dla kolegów'

66

Odp: Transport

Marek323 napisał/a:

Swojego prowadziłem 120 km,z przodu syn jechał samochodem z kogutem na dachu i wszystko było by ok tylko te drogi lokalne przecież kombajn z lusterkami ma około 4m a nie możesz nawet dotknąć pobocza pod żadnym pozorem. zapamiętaj opona kombajnu nie może zjechać z asfaltu.

A czemu nie moze zjechać z asfaltu? :hmmm:

67

Odp: Transport

Ja bym pilota na dach na pewno nie dawał. Bo tak jak pisali wcześniej koledzy nawet Ci nie wolno. I Z tym kogutem na tej osobówce też dałbym sobie spokój. Przecież jedziesz kombajnem oświetlonym z kogutem itp. to poco zamęt wprowadzać. Masz oc jesteś takim samym członkiem ruchu jak inni. Ja mam jeszcze na swój powiat wykupione pozwolenie na nad gabarytowe pojazdy (koszt 20 zł ) ale na pewno nie przekraczasz 3,5 m więc i to nie jest potrzebne.

68

Odp: Transport

mw_marcin napisał/a:

Ja mam jeszcze na swój powiat wykupione pozwolenie na nad gabarytowe pojazdy (koszt 20 zł ) ale na pewno nie przekraczasz 3,5 m więc i to nie jest potrzebne.

Tylko na potrzeby kombajnu ??

69

Odp: Transport

I na każdy ciągnik.

70

Odp: Transport

zorak patrz na opony i na pasy jezdne ... weż  trochę oleju ... żadnego pilota nie wieszaj  zbędny zamęt  kogut na samochodzie wystarczy    na wózku powieś trójkąt  ot tyle i w drogę jeśli światła są to pikuś  to mała trasa 4-5 godzin i w domu
A co to za cudo ? i z jakich okolic  smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

71

Odp: Transport

85km i równe 4 godzinki. Prędkość po równym 24km/h, pod górkę troszkę mniej, a z górek zamykałem licznik (wskazówka opierała się o 26). Fotki wrzucę jutro, dziś porobiłem ale synek bawił się aparatem i pokasował co nieco.
Miała być 512 ale ostatecznie kupiłem 514.

gg 5118068

72

Odp: Transport

To gratulacje , czekamy na zdjęcia z niecierpliwością.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

73

Odp: Transport

Gratulacje niezły wynik osiągnąłeś.czekam na fotki nowego nabytku.

74

Odp: Transport

fotki i cene, ja chetnie zamieniłbym mojego mercatora na 514

Rolnik z powołania:-)

75

Odp: Transport

Gratulacje ... i jak  wrażenia z jazdy big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

76

Odp: Transport

To chyba dobra opcja ta 514 w porównaniu do 512 i bizona ,ale jak przylecial jak torpeda to tragedii nie ma.

mdw

77 Ostatnio edytowany przez zorak (2014-01-21 19:35:53)

Odp: Transport

a tak to wygląda, 3 kwartał rocznika 86
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/43/havr.jpg

gg 5118068

78 Ostatnio edytowany przez Matey (2014-01-21 19:37:28)

Odp: Transport

bardzo fajnie wyglada, ja również gratuluje. Farba oryginal czy niektore elementy malowane? ile mtg? dawaj wiecej fotek jak masz smile

79 Ostatnio edytowany przez zorak (2014-01-21 19:53:36)

Odp: Transport

fotek nie mam więcej, cyknąłem na szybko jedną w przelocie - spieszyłem się bo go przykrywałem, trzeba pomyśleć o wiacie.
- licznik (sprawny) pokazuje 2130 godzin,
- farba w oryginale poza dupą która była malowana, nie dopytywałem dlaczego bo kto prawdę powie. może uderzona a może rozleciała się. W każdym razie wytrząsacze też w oryginale. Poza tym nigdzie nie pociapkany ani nie pordzewiały,
- wszystkie wskaźniki sprawne
- podzespoły sprawne, nie tłuką się, nie huczą,
- do przejrzenia mam hamulce bo łapią jak naduszę pedał do końca, może trzeba odpowietrzyć, do wymiany linka (ta gumowa) do licznika obrotów młocarni - postrzępiona i się zacina, do poprawy kierunkowskazy i halogeny bo kable pourywane.
A reszta na tyle na ile mogłem sprawdzić to jest ok, mankamenty wyjdą w lipcu - oby jak najmniej.

gg 5118068

80

Odp: Transport

Ode mnie + w tym również za to że od razu przykryłeś, bo jak widzę kombajn na podwórku przysypany śniegiem to aż mnie trzęsie.