Temat: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

ciągnik rok temu niby dmuchną uszczelkę pod głowicą ale na uszczelce nic nie widać, założyłem nowe uszczelki pochodził do teraz. zrobiłem większy remont silnika około 2 tyś nowe tłoki tuleje itp no i pochodził 50 mth i znów dmuchną ale na uszczelce nic nie widać
sad i to jest straszne

2

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

pomóżcie sad:(:(:(

3

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

po pierwsze jak miałeś gównianą polską uszczelkę to masz efekty....
po drugie czy przy remonice kiedy wstawiałeś tuleje zwróciłeś uwagę na to by tuleja wystawała 0,2 mm nad górną powierzchnię bloku?
to tyle no chyba że masz krzywą głowicę albo źle ją dokręciłeś

4

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

krzywa głowica to od razu by wydmuchał, także odpada.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

5

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Może głowica jest pęknięta , sadzi tylko kompresja czy olej też ?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

6

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Sprawdź głowice koszt niewielki  a wiele może wyjaśnić

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

7

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Nic nie wspomniałeś o tym, czy dałeś głowice do splanowania przed ponownym jej założeniem, jeśli głowica nie była splanowana, to będzie wywalać uszczelke i to nie koniecznie od razu, przy takich "większych" remontach zawsze warto dać do splanowania nie tylko głowicę ale też blok, co w przypadku akurat silnika forszaja jest bezproblemowe, bo nie potrzeba targać całego silnika do szlifierza, natomiast głowicę powinno się planować po każdorazowym jej wymontowaniu, bo później to się mści w taki właśnie sposób.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

8

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

głowice były splanowane 4 razy i teraz też mam czekam na składanie ale składam w ciemno bo znowu dmuchnie, bloczki tez splanowałem wszystko w Nieszawce okolice Torunia, no i nie wiem o co mu chodzi. Głowice były na szczelność badane dwa razy i są okej
tylko zastanawia mnie pękniecie miedzy zaworami takie delikatne
no i najgorsze to że kiedyś wytrzymywał rok a teraz tylko 50 mth
jak była by pęknięta głowica to od razu po odpaleniu  dmuchał by we wodę
totalna załamka tylko ja mam taki ciągnik sad

9

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Jak planowałeś półbloki to trzeba było pogłębić te rowki gdzie wchodzi kołnierz od tulei , bo jak tuleja za bardzo będzie wystawać to wiadomo że uszczelki nie dociśnie tak jak trzeba .

Z tego co piszesz jest to bardzo prawdopodobne , wcześniej wytrzymywało rok a teraz 50 mtg czyli co planowanie półbloków to krócej .















j

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

10

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

były pogłębiane rowki w blokach do tulei
tuleje wystają nad bloki tyle ile powinny
< Krzysiek>,,to tyle no chyba że masz krzywą głowicę albo źle ją dokręciłeś"
a jak można źle dokręcić głowice??????

11

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

NIby głowicę powinno się przykręcać od środka po przekątnych a potem te śruby po brzegu , ale jak ma być dobrze to jakbyś nie przykręcił to będzie dobrze . Jak porobiłeś wszystko jak piszesz to powinno być git , a jak nie ustąpi to nie mam zielonego pojęcia co się dzieje , wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że powinno być malinowo .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

12

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

ja miałem ten sam problem okazało sie ze są pęknięte głowice po splanowaniu była rysa między zaworami a przed było to widoczne w formie wżerów miedzy zaworami. a na próbie szczelności nic nie wskazywało ze tak jest. założyłem nowe głowice i jest Ok.

13

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Załóż uszczelki pod głowice od piotraK a jeśli dalej będzie dmuchał to odkręć górny kolektor wodny,zdejmij pasek klinowy z pompy wodnej  nalej wody równo z głowicami odpal maszyne i zobacz z której głowicy dmuchają spaliny i ją wymień.

14

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

no już wiem co jest big_smile dziś przekręciłem wałem patrze na tulei a tam korozja i się okazało że pękła !!!!! Nówka tuleja 50 mth !!!!! co za szajzz!!!!!  tylko mam problem jeszcze z szczelinami jakie ustawić na zaworach, jaką siłą dokręcać szpilki od głowic bo mam  specjalny klucz big_smile i w jakiej kolejności dokręcać te szpilki ??????

15

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

było na forum  :szukaj!:   TUTAJ

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

16

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

wiśniak ile zapłaciłeś za szlifowanie półbloczków, ponoć to drogi interes.

17

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

No i na dwoje baba wróżyła,teraz jak pęknie druga w tym samym miejscu to będzie wina półbloku.U mnie też była pęknięta póki szczelina była mała to nie mogłem dojść co jest grane.

18

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

za splanowanie bloczków nie pamiętam ile dałem ale za głowice 50 zł/szt to bloczki też koło tego
a wiecie z jaką siła sie dokręca te głowice ?

no ale zastanawia mnie czemu pękła ta tuleja ?

19 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-11-07 12:55:53)

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Za 50 zł to bloczki na pewno splanowali Ci tak samo jak głowice, bo za tyle, to by ich nawet w maszynę nie zakładali:-) Jak by Ci bloczki wytaczali, to na dłuugo zapamiętałbyś tą cenę.
Może bloczki miałeś już tak wybite, że po ich splanowaniu, zupełnie przez przypadek tuleje zaczęły stać mniej więcej odpowiednio, co nie znaczy że ich kołnierz leżał na odpowiednio prostej płaszczyźnie.
Tuleje pękają z dwóch powodów. Wadliwa tuleja lub źle osadzona w bloczku.
Druga sprawa to to, że po splanowaniu bloczków zmieniła się ich wysokość! Napisz jak osadziłeś te bloczki na bloku silnika? Na jaką wysokość je ustawiłeś, na jakich uszczelkach i ile ich użyłeś? Napisz jeszcze jak po tym zabiegu miałeś ustawione tłoki? Dopiero wtedy będzie można powiedzieć coś więcej.
A może nie pogłębiłeś łoża w bloczkach, tylko stoczyłeś kołnierz tulei? Też niektórzy tak robią i wtedy szybko ona pęka.
Najlepiej przy wymianie tulei, wymień też półbloczki.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

20

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

A ile PotrzeK u ciebie kosztuje planowanie głowicy lub półbloczy?