61

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Wiśniak po tym remoncie co pisałeś na forum  dalej ten silnik kuleje , bo się trochę pogubiłem i że tak zapytam , o co k.... chodzi ?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

62 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-11-20 01:30:17)

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

joker-konin napisał/a:

witam pana dal mi pan namiary na tego mechanika od mojego mdw 524 z Jarocina fachowiec dziękuję bardzo i pozdrawiam zrobił 1 klasa silnik ...

Dzięki. Cieszę się, że mogłem pomóc smile

wisniak222 napisał/a:

Mój mechanik to mi nic nie powie bo on to jest fachowiec od c-360 zetorow, i ciapków ....

A czym głównie, w kontekście przestrzeliwania, różnią się te silniki?

wisniak222 napisał/a:

...No ale jak teraz na jesieni założyłem nowe tuleje i dmuchnął to sie okazało że jednak jest pęknięta ta tulej ale wtedy czemu dmuchał?????????...

A wtedy tuleje sprawdziłeś pod kątem pęknięć? Może wtedy były one źle osadzone w półbloczkach?

wisniak222 napisał/a:

...No i teraz jak go złożyłem to słychać takie ,,siekanie" w silniku, a prędzej jak wymieniłem tłoki i tuleje to był *** odgłos tego silnika....

Prędzej pisałeś, że słychać gwizd, teraz już "siekanie"... To są zupełni różne odgłosy, zdecyduj się.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

63

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Gwizdanie w sensie że po wymienieniu tłoków, tulei miał ładny odgłos, chodził dobrze. Teraz tez się kręci nie puszcza dymu ale jest te siekanie.
No i jeszcze dziś jak orałem to się sprzęgło posypało...... Włączyłem bieg i trach ciągnik zgasł. A że było z górki to nie mogłem go wyrzucić na luz. Poszedłem po drugi ciągnik szarpnąłem i jest luz, no to ciach zapalam. Ładnie chodzi ja na sprzęgło wajcha na 3 a tu zgrzyt ...............   No i po oraniu a taka pogoda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Co do silnika to wiem że wału nie można szlifować za dużo razy ale czemu przestrzelić????
Napisz bo to już trochę nudne się robi. sad    ten ciągnik mnie wykończy!!!

64 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2009-11-20 20:54:20)

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Za czołem tu pisać więc już tu napisze o tym sprzęgle jeśli nie pękła śruba od łapki to pewnie wywaliło zabezpieczenie łożyska tak czy siak sprzęgło trza rozebrać.

65

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

tomku wybaczam ale temat sprzęgła uważam za zamknięty

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

66 Ostatnio edytowany przez wisniak222 (2009-11-29 13:15:57)

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Piotrk --->>> no odpisuj czemu tego silnika nie można dawać do przestzrelenia :walka:

67

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

a co się uparłeś z tym strzelaniem kogo chcesz zastrzelić:gun: [mechanika ciągnik siebie]

68 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-12-04 11:37:13)

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Wiśniak, no pewnie, że Ci powiem, ale najpierw i sam trochę pogłówkuj. Sprawa nie jest pilna, jesteś już dawno po remoncie, zima się zaczyna, więc trochę pokombinuj. Twój mechanik, jeżeli lubi naprawiać silniki, sam chętnie na pewno też się zastanowi. Takich lekcji się nie zapomina wink Wielu już takie przestrzelenia przypłaciło poważnymi awariami. Z tego co pisałeś wynika, że u Ciebie przestrzelenie było niewielkie i tylko dlatego ten silnik dalej Ci chodzi. Już jedną podpowiedź miałeś kilka postów wyżej, a druga podpowiedź to taka, że ten temat już był tu na forum poruszany. W miarę rozwoju sytuacji, będziemy Ci więcej podpowiadać dalej smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

69

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Jest zima i w tym tygodniu skończyłem orać, chodził w trzech skibach i nie miał oparcia !!!!!!!
Ja juz nie bede nic kombinował ani głowkował co mu jest, zakłaam maskę robie fotki i paapaa

70

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Tyle pytań, wątek się rozkręca, a Ty kapitulujesz?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

71

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

No może i fajnie że sie z tego wątku można czegoś dowiedziec ale mnie ten ciągnik wykończył nerwowo...........
No i tak naprawde mówiąc to nic ciekawego, nieudany ten ciągnik.....

72

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Nie poddaj się ! Nie pozwól, żeby nieożywiona materia z Tobą wygrała.
Czytałeś "Paragraf 22" ? Pamiętasz tego gościa który rozbierał, czyścił i składał piecyk ? Setki razy. Był dokładnie taki sam jak w innych barakach (piecyk). Dlaczego grzał najlepiej ?
Myślę, że to kwestia podejścia do tematu. Traktujesz swojego 323 jak zwykły traktor, a on odwzajemnia to zaangażowanie traktując Cię jak zwykłego traktorzystę. I tu jest przyczyna zniechęcenia. Ja wiem, że to brzmi jakbym był niedopity. Spróbuj włożyć w pracę przy nim maksimum uwagi, staranności, serca po prostu. Jak to nie pomoże, to go sprzedaj. Bo albo nie potrafisz mu pomóc, albo on jest wyjątkowo złośliwy - co się rzadko ale zdarza.

73

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

wisniak222 nieudany to jesteś Ty a nie twój ciągnik, poprostu jak Ci silnik żle pracuje to oddaj go do naprawy i w pole .Masz popsutą elektrykę to zawołaj elektryka .

74

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Ja uważam, że to trzeba kupić i naprawić i ja chętnie się tego podejmę... smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

75

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

miałem taki problem przy e514 dmuchało i dmuchało i uszczelki całe a się okazało że silnik po remoncie i pęknięta tulej była a skończyło się na rozwaleniu całego silnika przy pełnych obrotach się urwał kołnierz tulei  i tylko płakać...

76

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Witam,mam pytanko odnośnie tematu,miałem już dwie regenrowane głowice i lipa z nimi była.Mam zamiar kupić jakąs indyjską nową jest w sklepie thu czerwona taka,czy ktos może to kupował lub wiec czy warto??

77

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

nie wiem jakie są ja narazi jeżdżę na nich i jest ok a przypadkiem nie masz za nisko tulei.

78

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

ja mam takie 2 w ciągniku od kapitalki rok temu narazie okej

79

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

matju51 napisał/a:

Witam,mam pytanko odnośnie tematu,miałem już dwie regenrowane głowice i lipa z nimi była.Mam zamiar kupić jakąs indyjską nową jest w sklepie thu czerwona taka,czy ktos może to kupował lub wiec czy warto??

A co to za lipa z nimi była?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

80

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

przeczytalem ten temat i mialem juz podobny problem walila kompresja raz byla to glowica wymienilem ja na pewien czas pomoglo ale po pewnym czasie powturzylo sie to ale zauwazylem radze na tuleji wymienilem ja. ostatnio jak siale wywalilo mi znowu plyn przez zbiornik zbiorczy sprawdzilem z ktorej to glowicy ale na tuleji nie lo znac zadnej korozji dalem nowa usczelke ale problem nie ustapil co zrobic w ciemno wymienic tuleje???

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg