1

Temat: Problem z prędkością

Mam problem z E 516 B tzn. jego prędkość maksymalna wynosi około 13 km/h. Czym to może być spowodowane że tak wolno jeździ, powinien z 20 tak mi się wydaje. Jakby na pierwszym biegu osiąga około 8-9 km później czuć jakby się przełączał na następny bieg i maksymalnie jedzie te wspomniane 13 km/h. Tak jest u mnie czy to jest normalne?

2

Odp: Problem z prędkością

Moje jeżdzą tak około 22-25 km/h

3

Odp: Problem z prędkością

Jak dzojstik dasz na maxa do przodu to powinna sie załaczyć przy silnikach dzwignie kture sa odpowiedzialne za maxsymalny przepływ oleju.umnie też cos takiego byłó w jednym  ale okazało sie ż e poprostu dzwignia sie troche przyrdzewiała bo ona znajduje sie w ramie z lewej strony.jak coś to pisz na GG

4

Odp: Problem z prędkością

U mnie również  były zapieczona ta dźwignia trochę wde i po kłopocie .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

5

Odp: Problem z prędkością

no wystarczy troche WD40 lub poprostu troche ropy momoczyć to troche pędzelkiem i na pewna ruszy

6

Odp: Problem z prędkością

Spoko muszę to zobaczyć, wszystkie dźwigienki tan na dole przy silnikach smarowałem i była poprawa, nie znaczna ale była tak jak napisałem wg. gps 13-14 maks, ale tego pręta co wchodzi w ramę od góry do dołu nie ruszałem muszę to rozebrać. Pytam się bo siłę ciągu to on ma niesamowitą np. w porównaniu do Bizona, także silniki czy pompa chyba jest ok, tylko wolno jeździ co jest bardzo denerwujące.

7

Odp: Problem z prędkością

nie wiem jak w fortschrittach bo dopiero kupiłem ale w claasie miałem zdarty pas jezdny (ten przy skrzyni) to wlekł się jak żółw a jak tylko zmieniłem to zupełnie inna maszyna

8

Odp: Problem z prędkością

pas może być dobry z wyglądu ale powodem wolnej jazdy są obrzeża które są zdarte

9

Odp: Problem z prędkością

516 to jest na hydrostacie , pasa jezdnego to chyba nie ma ?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

10

Odp: Problem z prędkością

516 516b 517 518 527 te modele mają pełny chydrostat czyli żadnych biegów czy przełożen.Naped z silnika jest przekazywany bezpośrednio na zwolnice

11

Odp: Problem z prędkością

no jeszcze 525 hydro tez miał chydrostat

12

Odp: Problem z prędkością

no tak ale papa  hydrostatyczna to co jest odpowiedizalna za  robienie cisnienia do jazdy jest napedzana paskami klinowymi lub jednym np.pieciopasem   który może byc  zmeczony jak kolana żółwia i dlatego tez może wolno jechac  to też warto sprawdzic  naprzykład  napiąc troche więcej paski   napędzające pape i sprawdzic jeżeli będzie poprawa wymienic te paski na nowe i  może problem będzie rozwiązany

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13

Odp: Problem z prędkością

No ta pompa to jest napędzana bezpośrednio z silnika wałem kardana, więc nie ma mowy o zmniejszonych obrotach

http://images36.fotosik.pl/112/e40e1bd14c3b1463med.jpg

14

Odp: Problem z prędkością

o to nie wiedizałem  że  forszaj takie rozwiązanie wprowadził  wiem tylko ze wszystkie claas-y maja papy napędzane na paski

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

15

Odp: Problem z prędkością

Panowie mam takie pytanie apropo hydromatu , czy jest to awaryjne i ewentualnie jaki koszt naprawy i drugie pytanie czy można zwiększyć prędkość maxymalną  z 20 do np 30 km na godz.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

16

Odp: Problem z prędkością

jak najszybciej może pójść 516 na drogach

17

Odp: Problem z prędkością

to zależy co będzie go holowało wink

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

18

Odp: Problem z prędkością

A na lawecie to i ze 100ówkę pojedzie.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

19

Odp: Problem z prędkością

Powinien około 20 , a twój ile jedzie że się pytasz?

20

Odp: Problem z prędkością

pytam się bo w czwartek jadę po niego
lawetą oczywiście
a może wiecie koledzy czy on się nadaje na duszczy dystans drogi? Słyszałem podobno, że się hydrostaty grzeją co 50km. to prawda