Temat: Pompa

Witam mam pytanie a mianowicie chodzi o pompę w Fortschritt 323 konkretnie to mam pytanie jaki jest to typ pompy (tłoczkowa zębata czy jeszcze jakaś inna) potrzebne mi to gdyż  wysiada mi pompa i rozważam zakup nowej lub regeneracje starej a wszędzie gdzie zadzwonię do firm które się w tym specjalizują pytają o rodzaj pompy a ja nie potrafię na to odpowiedzieć. Pozdrawiam i proszę  o odpowiedz.

2

Odp: Pompa

W 323 do podnośnika jest pompa tłoczkowa. Pompa zębata jest do wspomagania układu kierowniczego (ta przed silnikiem z przodu).

3

Odp: Pompa

Wybacz Tom ale wydaje mi się że jesteś  wbłędzie tam na pewno jest pompa zebata tlok jedynie wprawia  w ruch podnośnik takie cisnienie jakie tam jest wytwarzane tłokowa by nie wytworzyła. Wszystkie układy wysokiego ciśnienia oparte są na pompach zębatych

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4

Odp: Pompa

piotrfire napisał/a:

. Wszystkie układy wysokiego ciśnienia oparte są na pompach zębatych

To jaka pompa jest w MF ???

http://img329.imageshack.us/img329/8698/thumbzsrepz2.jpg

5

Odp: Pompa

piotrfire napisał/a:

Wybacz Tom ale wydaje mi się że jesteś  wbłędzie tam na pewno jest pompa zebata tlok jedynie wprawia  w ruch podnośnik takie cisnienie jakie tam jest wytwarzane tłokowa by nie wytworzyła. Wszystkie układy wysokiego ciśnienia oparte są na pompach zębatych

Myśle, że ja mam rację.
Pompa zębata jest np. w C-330, C-360 (wytwarz ona mniejsze ciśnienie i potrzebuje wysokich obrotów). Natomiast pompa tłoczkowa (wytwarza wysokie ciśnienie i to na niskich obrotach) jest w 320/323 do podnośnika (nie mówie tutaj o tłoku tylko o pompie).

6

Odp: Pompa

Tatamarty regenerowal tą  pompę zaraz pozakupie forszaja iwiem że to byla zębata , zresztą zadzwoń do sklepu z częściami do forszaja , a sie przekonasz.

Pompa do MF   http://www.techagra.com/shwdet_mach.php … 66&p=1

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

7

Odp: Pompa

Chłopaki, pompa hydrauliczna w 323 jest to tzw pompa dwusekcyjna, czyli dwie pompy w jednej, jedna jest nibytłoczkowa, ale nie typowo tłoczkowa, a druga, główna jest wirnikowa, ale zasada regeneracji jest taka sama jak zębatej, dlatego mówiłem, że to zębata.
Przepraszam za błędne informacje:stu:

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

8 Ostatnio edytowany przez misiek (2009-09-07 14:03:18)

Odp: Pompa

Zna ktoś dokładne parametry głównej pompy hydraulicznej w forszaju? Chodzi mi o ciśnienie robocze i ilość oleju /min. Kombinuje jak obejść oryginalną  pompę. Wymyśliłem sobie że podepnę 2 pompy hydrauliczne od MTZ. Koszt jednej mieści się w 200zł.

9

Odp: Pompa

misiek w forschu pompa ma wydajność 50l/min a najmiejsza ruska 56 i to jest powodem że to nie ciągniki tylko WOŁY na zagłówku trzeba czekać 7sek dopiero wycofywać i to na pełnym gazie. Postanowiłem wymienić w każdym ciągniku pompe więc upatrzyłem sobie w sklepie pompe od kirowca za 300zł. Wiem jak zamontować  pompe ale nie wiem jak podłączyć przewody prosze o podpowiedzi.

10

Odp: Pompa

Pompę od Kirowca chcesz zamontowac do forszaja? Jak chcesz to zrobić? Ja też chcę wymienić pompy. Według mnie rusek ma o niebo lepszą hydraulikę niż forszaj...

11

Odp: Pompa

nie wiem może i ta pompa jest wolna może i przez to że lata swoje robia i poprostu nie ma takiej siły jak powinna  ale ja jak narazie nie narzekam na swoją podnosi szybciej niż ursus

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

12

Odp: Pompa

Ja bym podłączył tak .Wyłączył pompe główną i odkręcił ten gruby wąż co idzie z pompy do rozdzielacz i podłączył bym pod niego tą drugą pompe.Hydraulika główna jak podnoszenie -opuszczanie i hydraulika zewnętrzna powinny działać pewnie nie będzie działać hydraulika pomocnicza jak dociążanie i inne bajery.Nie wiem co będzie z regulacją ciśnienia bo ona (ale nie jestem pewny)jest jakoś połączona z hydrauliką pomocniczą.A hydraulika pomocnicza jest połącza z pompą główną bo ona ma dwa wyjścia jedno główne i daje 34L/min i właśnie to pomocnicze 16L/min.Kombinuj, kto nie ryzykuje to nic nie doświadczy.

13

Odp: Pompa

Główna pompa nie ma pompki pomocniczej tylko to jest smarowanie łożyska w pompie tłoczkowej i chodzi mi o to co będzie jeśli zaślepie te smarowanie? A jeśli chodzi o montaż ruskiej pompy to żaden problem.

14

Odp: Pompa

Oryginalna pompa to 2 w 1.
1 daje 50 l/min, a 2 10 l/min.

15

Odp: Pompa

(Marek514 napisał) A jeśli chodzi o montaż ruskiej pompy to żaden problem.
Jaka ruska pompa pasuje bez problemu.

16 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2009-09-12 18:09:58)

Odp: Pompa

Nic już nie piszę bo troszkę się pogubiłem.

17

Odp: Pompa

Witam morze ktoś opisać jak dopasować pompe z rusa zamiast oryginalnej.Orginalna prawdopodobnie sie kończy a zalerzy mi podnieść ilość przepływającego oleju do 100lna min bo chciałbym podłończyć HDS Pozdrawiam

18

Odp: Pompa

o a doczego bedzi ci sluzyl ?;) zamontujesz go poprostu na podnosnik?

19

Odp: Pompa

Bedzie raczej na przyczepie ale tagrze morzna go będzie zamontować do podnośnika.Będe go używał w lesie do załadunku drewna.

20

Odp: Pompa

taka wydajność pompy przy oryginalnym rozdzielaczu to nie jest najlepszy pomysł (bo rozumiem ze masz na myśli podmianke zamiast głównej)