221

Odp: Pompa

No racja nie ma się czym chwalić, reszta sprzętów ma oleje ok a tylko ciapek taki pokrzywdzony. W emporze też mam w hydraulice olej już po zmianie z traktora ale z Fendta gdzie tak jak pisze MAREKPE wygląda o niebo lepiej jak najtańszy w agromie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

222

Odp: Pompa

Po prostu są pewne sprzęty których nie idzie uszczelnić długotrwale. Mam na myśli np, skrzynię w bizonie, hydraulikę w ruskich ciągnikach, i na wałkach sprzęgłowych. Wszystko próbowałem ale po jakimś czasie mimo nowych uszczelnień puszcza. Fakt hydraulika w jumzie chodzi na hydraulicznym, ale najtańszym z beczki.

223

Odp: Pompa

Co do hydrauliki w ruskim to ja mam szczelną gorzej z olejem w przednich zwolnicach i skrzyni biegów bo idzie na tarcze hamulcowe  ale zawsze  dolewam nowego  . Za co mi dziękuję tym że jeszcze się  nie posypał "do końca " . A ostatnio w forszu jak  go  gaszę to coś puka w pompie głównej . hmm

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

224 Ostatnio edytowany przez androl (2013-09-29 19:05:40)

Odp: Pompa

Koledzy po kolei zmieniają na ruske pewnie i Twój chce taką  smile

225

Odp: Pompa

Poczuł się zazdrosny smile  Pompka słabo pracuję i nie chce   mu już się podnieść  smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

226

Odp: Pompa

Ja też założyłem zwykłą zębatą jaka była w garażu, fakt że zerwało się sprzęgiełko kłowe pośrednie ale efekty w podnoszeniu były, podnosił bez problemu i bez buczenia

E 516 na części
Telefon 695 076 269

227 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-10-11 19:52:00)

Odp: Pompa

Co kiepski i nieodpowiedni olej potrafi zrobić ze sprzętem, z którym współpracuje, to najlepiej widać na przykładzie silników. Tam zachodzą mniej więcej podobne procesy związane z olejem, ale za to dzieje się to znacznie szybciej i gwałtowniej, i na pewno nie jeden już tego doświadczył. W skrzyni czy w hydraulice jest bardzo podobnie, ale trwa to latami... Najlepiej widać to porównując skrzynie i hydraulikę z serii ZT300 z serią ZT320. Po świecie krąży opinia, że skrzynie czy nawet cała hydraulika z ZT300 były lepsze i trwalsze od tych z serii ZT320, a to kompletna bzdura. One, pod tym względem, są dokładnie takie same. Różnica polega tylko właśnie na układzie olejowym. W ZT300/303 każdy układ ma swój oddzielny olej, a ZT320/323/325 itp. układy te mają wspólną gospodarkę olejową i dziś, po latach jeżdżenia na rożnych olejach czy ich bliżej nie określonych mieszankach, widać jak co ze sobą współdziała, i z tego właśnie powodu, dziś bardzo często skrzynie czy hydraulika w seriach ZT300/303 pomimo, że są znacznie starsze, są jednak w dużo lepszym stanie. W ZT300/303 każdy wie, że do skrzyni należy wlać olej typowy do skrzyni, a do hydrauliki olej typowy dla hydrauliki, ale dziwnym trafem, w ZT320/323/325 itd. nagle o tym wszystkim zapomina, to wszystko przestaje mieć znaczenie i leje co popadnie. Do tego jeszcze dochodzi pożyczanie traktorów i różnych urządzeń z nimi współpracujących, co dalej powoduje mieszanie się ze sobą różnych mieszanek...
Ja już więcej w tym temacie nikogo nie będę przekonywał, a wręcz przeciwnie, w imieniu swoim oraz wszystkich mechaników i sprzedawców składam im głębokie ukłony i podziękowania... A najbardziej dziękuję tym wszystkim, co zlewając olej silnikowy ze znacznie nowszych silników (z tych takich nowych i zadbanych, z zawsze właściwym olejem), zalewają nim dalej starsze silniki...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

228

Odp: Pompa

Dlatego się bardzo cieszę że mam w fastraku osobny zbiornik na podnośnik i hydraulikę zewnętrzną a olej w skrzyni jest przezroczysty i czyściutki .Dziwię się że wszyscy producenci nie wyznają zasady że olej skrzyni biegów nie powinien się mieszać z hydrauliką zewnętrzną !

229

Odp: Pompa

To jest ważne ale przy takich skrzyniach jak ty masz a przy 323 wystarczyło by wymieniać co 1000 mtg i by grało.Tylko kto tak czyni.

230

Odp: Pompa

Koseś a kto by w tedy zarobił na częściach ? smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

231

Odp: Pompa

Gdyby Mercedes robil takie samochody, jak dawniej, to juz by nie istnial. Ostatnio podobnie powiedzial mi pan o firmie Polar, kiedy kupowalem pralke.

232

Odp: Pompa

Kolega wczoraj sprowadził deutz fahra agrofarm 410, za dopłatą 11 tyś ma oddzielny zbiornik do hydrauliki.

233

Odp: Pompa

To tyle za bańkę do oleju ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

234

Odp: Pompa

Znajomy mi opowiadał że jego sąsiad zamówił w ciemno oryginalny sworzeń zaczepu do NHollanda i zapłacił tysiaka to mnie 11 za zbiornik już nie dziwi.

235

Odp: Pompa

Kumpel w ubiegłym roku wymieniał skrzynie na nową ze zdaniem starej do Fendta 926 Vario- koszt 56 tyś co tam

E 516 na części
Telefon 695 076 269

236

Odp: Pompa

Ciężko mi to jakoś przegryźć. To ile w końcu chłop zarabia?

237

Odp: Pompa

Laszek napisał/a:

Kumpel w ubiegłym roku wymieniał skrzynie na nową ze zdaniem starej do Fendta 926 Vario- koszt 56 tyś co tam

Jeśli to cena w złotówkach to niedużo jak za nową skrzynie,sąsiadowi w 926 vario padła płytka sterująca od dżojstika w podłokietniku,jakiś magik teraz próbuje ją nareperować a jak nie da rady to nowa 12 tys. pln.

238

Odp: Pompa

Jak widzę takie ceny za części to się zastanawiam skąd rolnicy mają tyle kasy na te części.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

239

Odp: Pompa

Cena była w złotówkach. No jakoś sprzęt zarabia na siebie, jest ponad 200 krów dojnych i wszystko od nich jest trzymane, ziemi około 500ha, łąk 200ha. Poza 926 jest jeszcze 412 Vario i od roku 936 piękna maszyna. Ale to chyba nie w tym temacie, zaraz pewnie będzie po łbie za to

E 516 na części
Telefon 695 076 269

240

Odp: Pompa

leszek a wozu paszowego sąsiad nie chce??????????????mam nówkę za połowę ceny