241

Odp: Pompa

Raczej nie, jeden co do traktora to ma już nieużywany (De laval) a od dwóch lat ma samojezdny z frezem, coś takiego http://mlecznaferma.pl/wloskie-samobiez … gariboldi/

E 516 na części
Telefon 695 076 269

242

Odp: Pompa

to może bys się u siebie  rozejrzał

243

Odp: Pompa

http://www.ebay.pl/itm/ZT-300-303-Forts … 256bc6b1aa

GG 16238418

244 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2014-03-07 17:58:26)

Odp: Pompa

Panowie, miałem założoną inną pompę i zdemontowany jest mały obieg a chce założyć oryginalną pompę i są tam 3 wyjścia (jedno na miękkim wężu wychodzi z korpusu pompy,to pewnie mały obieg?) i nie wiem czy mogę po prostu zaślepić ten mały obieg czy trzeba go jakoś odłączyć ?

245

Odp: Pompa

Skoro masz już pompę zębatą to wymień ją na nową i tyle, ja przy swoim mam zębatą i nie wróciłbym z powrotem na tłoczkową

E 516 na części
Telefon 695 076 269

246

Odp: Pompa

Mam niesprawdzoną tłoczkową i chcę sprawdzić jak działa

247

Odp: Pompa

Na jednym i drugim wyjściu masz cisnienie i nie możesz tego od tak zaślepić. Najlepiej by było trojnikiem je połączyć zecsobą, albo podłączyć tak jak było oryginalnie do rozdzielacza...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

248

Odp: Pompa

Witam
co może być przyczyną tego że pompa słabo i nisko podnosi, a jak druga osoba złapie za pług i lekko da do góry to normalnie podniesie, wiosną jak orałem to nie było tego problemu normalnie podnosiła,Olej jest na max.Czyżby pompa siadała?

249

Odp: Pompa

Albo pompa, albo zawór przeciążeniowy. Jeśli podnośnik słabł stopniowo, obstawiam pompę, jeśli nagle, obstawiam zawór (awaria grzybka, sprężyny).
Zmierz ciśnienie w układzie.

250

Odp: Pompa

A gdzie ten zawór jest?

251

Odp: Pompa

Zawór jest wkręcony w rozdzielacz od góry, taki walec o średnicy ok 50mm, w tylnej części rozdzielacza. Jak sprężyna nie pęknięta i wszystko sprawne to pomiar ciśnienia na wyjściu, jak małe, to podłóż groszówkę pod sprężynę, jak wzrośnie to pojeździsz jeszcze ciut, jak nie, to obawiam się że trzeba przeszczepić pompę wink

252

Odp: Pompa

jest różnica ciepły-zimny

253

Odp: Pompa

niema różnicy czy ciepły czy zimny słabo podnosi

254

Odp: Pompa

A ja mam takip problem ze schaczylem agregat talezowy z siewnikiem waga ok dwuch ton i ni huhu a dodatkowo jest silownik sam agregad dzwiga pieknie jutro zmienie olej  i podloze cos pod zawor zobaczymy co jest grane

Fortschritt zt 423 a razy 2

255

Odp: Pompa

Wymiana oleju na to nie pomoże, to raz
Dwa, najpierw zmierz ciśnienie na wyjściu,
Trzy - reguluj ciśnienie lub przeszczep pompę albo zainwestuj w hydropak big_smile

256 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2014-09-14 20:40:06)

Odp: Pompa

to nie pompa(chyba że jest uszkodzona)

257

Odp: Pompa

Pompa nowa ruska po dwa hydropak jest po trzy olej zadki jak woda i chyba nawet przypalony byl lany jakis no a nie mam jak zmierzyc cisnienia

Fortschritt zt 423 a razy 2

258 Ostatnio edytowany przez Helmut (2014-09-14 22:48:42)

Odp: Pompa

Pomiar ciśnienia to podstawa, kup manometr byle jaki za 10zł do 300bar, niech tokarz dorobi Ci redukcje do szybko złącza i gotowe.
Skoro taki syf jest w instalacji to faktycznie można by zmienić, ale jak masz pompę zębatą od ruska, to i tak powinno działać. No chyba że syf poszedł w instalacje, i np. podlazł pod grzybek zaworu przelewowego..
A że pompa nowa... nowość nowością, a przypadki chodzą po ludziach.. jak będziesz miał manometr to zobaczysz czy reaguje na zwiększanie ciśnienia na zaworze... jak nie reaguje to chyba jest problem.. ja zacząłbym od zbadania czy reaguje na zwiększanie ciśnienia.

>>>edit: przypomniało mi się, że sąsiad miał w bizonie taki problem, że pompa nowa i po roku przestał podnosić, a olej grzał się silnie: zmienił olej, ustawił ciśnienie jak w książce i działa smile

259

Odp: Pompa

W pompie mogły stać się dwie rzeczy 1oringi lub uszczelniacz i 2 wieloklin mógł się obciąć

260 Ostatnio edytowany przez michu23 (2014-09-15 23:03:11)

Odp: Pompa

zmienilem olej i podlozylem pod zawor podkladeczke i bajka helmucik specialnie dla ciebie moj 323 z tym wlasnie agregacikiem w calej swojej krasie he http://www.tinypic.pl/1y4rs5m5dqjz http://www.tinypic.pl/lh0snvw4whei

Fortschritt zt 423 a razy 2