261

Odp: Pompa

Byle ciśnienie nie było za wysokie, bo pompę szlak trafi....
A zestaw ładny, a forsz jaki odmalowany big_smile Tylko współczuję mu dźwigania takiego garba na plecach, aż mu się nóżki ugięły... tongue

262

Odp: Pompa

Dlatego podlozylem jedna a jak by bylo malo to jeszcze bym mu podlozyl nie ma tak ciezko z tym zestawem chociaz dwie tony bedzie dzwigal ale co to jest dwie tony na taki traktor

Fortschritt zt 423 a razy 2

263

Odp: Pompa

Koledzy no i taki problem gdy sialem w momencie nie moglem podnies zestawu zmienilem caly ten zawor przelewowy podlozylem juz pod niego doisc sporo az muszeta kopulke do reszty zaworu sciskac w imadle podnosi teraz juz dobrze alw tu pytanie ile mozna podkladac pod ten zawor tych podkladek czy to z czasem pompa juz nieogarnia

Fortschritt zt 423 a razy 2

264

Odp: Pompa

U mnie ta sprężyna w zaworze była już tak zmęczona życiem, że przy nowej pompie dawał tylko 70bar. Przerobiłem sobie zawór że z zewnątrz ustawiam sobie śrubą i musiałem wkręcić dobre 3cm żeby uzyskać ok. 180bar

265

Odp: Pompa

No nie glupi pomysl przeciez nie potrzeba caly czas az takiego duzego cisnienia mozna by bylo regulowac plynnie wszystkie moje maszyny waza do tony przewaznie tylko ten agregat mam taki ciezki misiek plusik za podpowiedz jak najbardziej sie nalezy

Fortschritt zt 423 a razy 2

266

Odp: Pompa

No i fajnie byłoby od razu zainstalować na stałe manometr w kabinie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

267

Odp: Pompa

Tak jak w UNHZ-750

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

268

Odp: Pompa

koledzy wwtłumaczcie mi gdzie podkładacie te monety pod jaki zawór, bo jak podnosze mój uprawowo siewny to rozłozonego podnosi duzo nizej niż złożonego co oznacza ze podnosnik nie ma siły

Rolnik z powołania:-)

269

Odp: Pompa

I po robocie przestal podnosic wogule wczoraj sialem bylo dobrze a dzis podnioslem rano agregat calkiem do gory na wolnym gazie wajcha sama odbila wydawalo mi sie ze cos gdzies strzelilo ale nic nie pekniete olej nigdzie nie leci to na pole opuszczam chce podnies i nic pod zawor podlozylem ile sie dalo az nie idzie dokrecic do konca tej kopulki i nic ani drgnie nie chce podnies pilnie potrzebuje rady cala hydraulika ospala przyczepe wywraca ledwo kiedys mi w mtz zaciol sie zawor to pompe rozsadzilo z czola gdzie jest ta pokrywa a to przeciez ta sama pompa raczej tej sie nic nie stalo gdzie szukac przyczyny

Fortschritt zt 423 a razy 2

270

Odp: Pompa

Może Ci sprężyna pękła w tym zaworze. Z drugiej strony nie wolno tyle podkładać bo on musi kiedyś puścić olej przecież....

271

Odp: Pompa

Jak się robi takie manewry bez pomiaru ciśnienia, to pewne jest, że prędzej czy później coś szlak trafi. To że podnośnik dał radę udźwignąć zestaw, wcale nie znaczy, że ciśnienie było właściwe, bo zamiast 160-180 mogło być równie dobrze 300 na przeciążeniu. No ale jak poszło w górę, to na nic się nie patrzy, byle do przodu. A teraz szukać magika, albo bebeszyć po kolei i patrzeć co jest nie tak, a manometr i tak kupisz żeby sprawdzić czy to nie pompa wysiadła i jeszcze pompuje... ehhh

272

Odp: Pompa

Ee nie tak strasznie puscila iszczelka w  pompie zmienilem ja podkladki z zaworu precz i dalej do przodu ten ciagnik mniw zadziwia coraz bardziej ile on potrafi dzis u znajomego dygnol talerzowke cztero tonowa bez niczego jechac juz nie szlo bo nic z przodu niema

Fortschritt zt 423 a razy 2

273

Odp: Pompa

Cześć . Czy pompa prawa to jest w tedy kiedy wałek napędowy  obraca się w prawo patrząc na nią właśnie  od strony  tego   wałka ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

274

Odp: Pompa

Raczej tak, bo pompa od wspomagania jest lewa.

275

Odp: Pompa

Pany, kupiłem pompę NSZ50 Hydrosiła z myślą o przeszczepie, nie zwróciłem uwagi na to, że wałek napędowy w niej kręci się lekko, ręką. Oznacza to że pompa złom? Bo z reguły wałka w pompie zębatej nie da się obrócić ręką, albo kręci się on z wyraźnym oporem, a tutaj dwoma palcami da się obrócić. Niby to pompa nowa, ale przecież może być coś nie tak..... czy to w tych pompach normalne czy wymieniać?

276

Odp: Pompa

ja kupiłem mniejszą na wspomaganie i też się zdziwiłem że kręci się lekko mimo wszystko działa bardzo dobrze.

277 Ostatnio edytowany przez Helmut (2014-12-18 22:02:00)

Odp: Pompa

To trochę mnie uspokoiłeś, nie zostaje nic innego jak założyć i spróbować, rok gwarancji jest, w razie co wyjmie się jeszcze raz....
Ale myślę że może być ok, bo pamiętam pompę od wspomagania forsza właśnie, gdzie uszczelnianie i kasacja luzu osiowego wałków pompy odbywała się hydraulicznie, a bez oleju wałek kręcił się palcami. Pewnie tu też tak jest....

>>>>>>>> Pompa NSZ50 siedzi w forszu, trochę gimnastyki było, ale jest.
Pompa okazała się sprawna, 150bar bez problemu (na tyle mam hydraulikę, wystarcza). Jedyne co to wydaje mi się, że pomysł z powrotem oleju do skrzyni a potem wężem do zbiornika to porażka, jak zimny to pompa trochę buczy, jakby oleju brakowało.
Tur działa szybciej, ale ze względu na małą średnicę węży i tak za wolno jak na pompę 65l/min. Ale jest lepiej niż było, więc nie ma co dramatyzować

278

Odp: Pompa

Witam wszystkich w tym temacie troszkę się oczytałem waszych komentarzy na temat wymiany pompy na ruską .  I mam takie pytania :
1 czy mogę dołożyć drugą pompę  tak by podsadnik miała 2 pompy tą główną i dodatkowo jeszcze jedną podpiętą do tego dużego obiegu   czy coś może się wtedy stać /?  czy będzie działać ?
lub odłączyć tylko duży obieg  od głównej pompy a zostawić tylko mały a do dużego dodatkową pompę  czy by tak nie dało ?
2 odnośnie małego obiegu to no odpowiada za działanie rozdzielacza  do pozycji pływającej
bo nie wiem jak to sprawdzić czy mi to działa czy nie. bo rozdzielacz musi jakoś kopiować teren czy jakoś tak bo  na jakiej zasadzie działa ? bo raczej  nie tak jak w C360  a u mnie w 303 nie ma tej linki podłączonej   do rozdzielacza co maiło chyba kopiować teren i jak to działało do czego była podpięta  .
Bo jak jest potrzebne połączenie tej linki by wszystko działało (pozycja pływająca i siłowa ) a teraz bez tego nie działa to nie będę kombinował z pompami tylko zrobię tak jak podaliście  przykład   zamontowania
w miejsce starej .

279 Ostatnio edytowany przez Kamil2610 (2015-09-26 14:34:13)

Odp: Pompa

Cześć Kolego Saper . Odpowiadając na Twoje pytania nie trzeba dokładać drugiej pompy ponieważ rozdzielacz bedzie działał bez tego małego obiegu , w rozdzielaczu masz  możliwość ustawienia podnośnika w trzech pozycjach
pozycja mieszana pływająca i siłowa nie potrzeba żadnych linek i sanek do kopiowania terenu . 


Zrobiłem juz kilkanaście takich pomp które działają  w Forszajach kolegów z Naszego Forum i nie tylko .


http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?pid=112379

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=3354&p=2

GG 16238418

280

Odp: Pompa

Dzięki kolego za informację a jak ustawić ten rozdzielacz bo co raz co czytam na forum wszystko mnie zaskakuje  smile   i jak nie jest potrzebna ta mała pompa to git smile