81

Odp: Pompa

Mam  link http://moto.allegro.pl/pompa-hydraulicz … 91864.html

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

82 Ostatnio edytowany przez Kamil2610 (2012-02-05 19:12:00)

Odp: Pompa

Rozebrałem  stara pompę i z tego co tam zobaczyłem to nie jest takie trudne zrobienie takiej nowej pompy  wystarczy pojechać do tokarza żeby stary wałek z pompy  przystosował pod pompę z mtz  plus dotoczenie tego kręgu metalowego i tyle . Po założeniu TURBO biorę się za taka pompę żeby mieć coś takiego pod ręką na zapas

GG 16238418

83

Odp: Pompa

Jak kupię tokarkę(już nie długo bo tokarze bardzo ale bardzo mnie wkurzają) to będę robił takie przeróby i zaraz powiem ile to będzie kosztować jak dacie starą to 200zł pompa i stówka dla mnie.Mam nadzieje że nie za drogo?

84

Odp: Pompa

tomek  kupuj na pewno będziesz miał robotę.

85

Odp: Pompa

No ciekawa propozycja smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

86

Odp: Pompa

tomek1974 napisał/a:

zaraz powiem ile to będzie kosztować jak dacie starą to 200zł pompa i stówka dla mnie.

Trzymam za słowo big_smile Bez ironii powiem jeszcze, że często wartość pracy docenia się dopiero po jej wykonaniu. Trzeba było zrobić mała gwiazdkę, że koszty mogą ulec zmianie lol
POZDRAWIAM

87

Odp: Pompa

Helmut nic nie musisz dorabiać wszystkie części są dostępne tylko trzeba jedno spasować do drugiego i ja ciebie też trzymam za słowo jak kupię tokarkę to jesteś pierwszym klientem.

88

Odp: Pompa

A co z drugim obiegiem przy zastosowaniu ruskiej pompy?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

89

Odp: Pompa

Nic Szeryfie umiera !!!!!!!!!!!!

90

Odp: Pompa

Ja u siebie od samego początku mam ruską pompę i działa bez zarzutu

91

Odp: Pompa

a jak ci to zdziała bez drugiego obiegu?

92 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2012-02-06 12:33:49)

Odp: Pompa

Dobre pytanie smile nie zagłębiałem się jak to jest podłączone, na pewno nie wszystko działa ale dopóki działa podnośnik i wywrot to nie ruszam

93

Odp: Pompa

oto cytat daria z jednego z postów dotyczących przerobienia ruskiej pompy

Jak komuś zachce się ruską pompę założyć to musi sobie dwie założyć, bo jak wyżej ktoś, nawet sam Admin napisał img/smilies/smile w oryginalnej są dwa wyjścia bo są to dwie pompy w jednej obudowie. Ten drugi obieg 10 l/min służy do regulacji rozdzielacza i przez to, że może działać non-stop pod obciążeniem jest też używany do napędu hydromotorów, wtedy na błotniku jest dodatkowy patent do regulacji przepływu oleju. Gdy będzie założona jedna pompa nie będzie działać regulacja wysokości podnośnika, regulacja siłowa, przeciwpoślizgowa i chyba nie ma więcej. Jak podnośnik ma działać byle jak to byle jaka czyli ruska pompa będzie w sam raz.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

94 Ostatnio edytowany przez Kamil2610 (2012-02-06 13:28:01)

Odp: Pompa

moim zdaniem trzeba by było wstawić trójnik i dławik od głównego obiegu żeby zasilic mały obieg

GG 16238418

95

Odp: Pompa

Moim zdaniem drugi obieg jest zbyteczny ,kiedyś zachciało mi się orać na dociążaniu to pękła rurka i olej został na polu(ale to równie dobrze mogła pęknąć rurka od pierwszego obiegu)Więc tak drugi obieg jest tylko i wyłącznie od podrywu i dociążania(może jak komuś działa kopiowanie terenu).Kiedyś podłączyłem go do orbitrola i nie dawał rady(bardzo nie dawał rady) to wychodzi że ciśnienie i obieg mizerny.

96

Odp: Pompa

tomek1974 napisał/a:

Helmut nic nie musisz dorabiać wszystkie części są dostępne tylko trzeba jedno spasować do drugiego i ja ciebie też trzymam za słowo jak kupię tokarkę to jesteś pierwszym klientem.

Jeśli zaszła by taka potrzeba, to pewnie i tak sam wystrugałbym to na swojej tokarynce;) Ale puki co raczej wymiany nie planuję, jak ten niedobry poczekam i popatrzę z boku jak Wam się to sprawuje. A puki co to swe myśli przerzucam raczej na chęć regeneracji pompy tłoczkowej (konkretnie układu tłoczki-cylinderki)
Pozdrawiam

97 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-02-06 20:13:11)

Odp: Pompa

Prawdopodobnie i  bez  tokarki  by się dało ale  to droga przez mękę . A pompa zębata jest lepsza bo mniej skomplikowania i gorszy  olej  przełknie .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

98

Odp: Pompa

Sebastian napisał/a:

(...) A pompa zębata jest lepsza bo mniej skomplikowania i gorszy  olej  przełknie .

Kwestia gustu, raczej pewności co do wyższości jednej nad drugą nie ma, choćby biorąc pod uwagę spadek wartości generowanego ciśnienia na przełomie czasu. No i łożyskowanie a także uszczelnienie osi napędowej.

99

Odp: Pompa

Jeden koniec wałka należy podeprzeć łożyskiem umieszczonym w gnieździe wytoczonym w tej płycie grubej. W środku łożyska należy umieścić frez damski współpracujący z  pompą, który spełniałby rolę zabieraka, a w środku tego freza (sprzęgiełka) koniec wałka od strony ruskiej pompy. Pierwszy koniec łożyskowany byłby na łożysku wychodzącym ze skrzyni biegów, tak samo jak wychodzący wałek oryginalnej pompy.Uszczelnienie oleju od strony skrzyni  zostałoby takie jak było oryginalnie w pompie Orsty. Pompa ruska ma swoje fabryczne uszczelnienia.
Zgadzam się z Sebastianem, że wykonanie takiego połączenia możliwe byłoby bez tokarza.Jednak przy połączeniu kołnierzy dobrze byłoby wykonać gniazda pod podkładki mosiężne.

100 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-02-07 20:51:52)

Odp: Pompa

Zenek po co   podkładki  mosiężne ? Ja uważam że   raczej nie brak dodatkowego łożyska podporowego w płycie  .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "