121

Odp: Pompa

No fajnie smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

122

Odp: Pompa

Tylko nie ten wątek i tu prośba do moderatorów o przeniesienie tam gdzie trzeba

Rolnik z powołania:-)

123

Odp: Pompa

Odpowiedź na pytanie Tomka 1974
1) Szerokość tulei z frezem-35,5 mm to szerokość kołnierzyka na końcu tulei ,dalej tuleja jest węższa, ale o ile to nie wiem
2) Długość wałka - 89,2mm
3) Fi zewnętrzne płyty nie jestem w stanie idealnie podać, ale jak przygotujesz fi 185mm to na pewno się zmieścisz (z naddatkiem 5-7mm).
4)Grubość płyty przed obróbką wynosiła 13 mm, to powiedzmy ,że tokarz zdjął 1mm z dwóch stron.

                                                        Pozdrawiam.

124

Odp: Pompa

Zenek6161 Dzięki nie długo będę tak samo przerabiał tylko szkoda że nie sobie(czekam kiedy padnie a ona chodzi i chodzi)

125

Odp: Pompa

zenek a mógłbyś opisać całą przeróbkę krok po kroku w :zrób to sam"

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

126

Odp: Pompa

Ale chodzi o pompę, czy siłowniki? Najistotniejszą rzeczą w pompie jest wykonanie połączenia wałka pompy z tuleją z frezami. Mogę zmierzyć jak głęboko jest wpuszczona ta tuleja. Mogę zrobić jej szkic- jak wyglądała kupiona w sklepie. Wykonanie płyty jest stosunkowo proste i to powinien zrobić każdy tokarz mając w ręku przystawkę i pompę.Chętnie pomogę, ponieważ sam dużo skorzystałem z opisów na Forum. Właściwie siłowniki wspomagające to udoskonalenie i dopracowanie autorskie pomysłów, które wcześniej znalazły się na Forum.
Obecnie myślę o zastąpieniu serwomechanizmu na siłownik dwustronnego działania , tak po wiosennych siewach. Tylko pytanie do Was- czy taki siłownik daje lepszy efekt wspomagania?, Czy lżej kręcić kierownicą? Tak wiem jest taki wątek, ale na te pytania nie znalazłem odpowiedzi.

Mam coś jeszcze. Mogę opisać mój pomysł z tłumikiem.Naprawdę zdaje egzamin i nieźle wygląda +prostota pomysłu i wykonania.
       
Pozdrawiam.

127 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-03-02 13:30:25)

Odp: Pompa

Adminowi chodziło o  siłowniki ale  zauważyłem że nie masz  dolnego zaczepu a to trochę sprawę ułatwia  smile Tłumik też możesz opisać  ale wiadomo w odpowiednim dziale wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

128

Odp: Pompa

Poczekam i upewnię się.

129

Odp: Pompa

chodzi mi o jedno i drugie konkretnie wyjasnienie krok po kroku jak krowie na rowie Np. kupujemy pompę (foto) potem .........
Tak żeby ktoś usiadł z kompem w garażu i po kolei robił. Do tej pory to jest trochę haotycznie i strasznie długo.
Do niczego nie zmuszam ot po prostu fajnie by było

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

130

Odp: Pompa

A to przed Zenkiem  kupa roboty jak tak wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

131

Odp: Pompa

No dobrze, ale od czego zacząć? Jak to przesyłać?  Post, link ze zdjęciem i tak na zmianę, czy jokoś inaczej? Dalej podtrzymuję, że zrobienie siłowników było bardziej kłopotliwe. Niektóre elementy mijają się dosłownie na kilka milimetrów.

132

Odp: Pompa

Opisz po kolei co zrobiłeś podeprzyj się zdjęciami  będzie  dobrze  smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

133

Odp: Pompa

No dobrze, ale od czego zacząć? Jak to przesyłać?  Post, link ze zdjęciem i tak na zmianę, czy jokoś inaczej?

Po pierwsze nie miałeś dostępu do "zrób to sam" a po drugie tak jak piszesz.

Przeróbka pompy
Kupujemy pompę (nazwa)
pod spodem nie link tylko fota
następnie musimy ....... i fota (nie link)

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

134

Odp: Pompa

Obiecuję, że coś takiego zrobię, ale muszę się zebrać.
Szkoda, że zima się kończy-byłoby więcej czasu, ale tak w którąś niedzielę.

Prośba do Admina.
Nie wiem jak wstawić pojedynczą fotkę.Czy mógłbyś mnie z grubsza rzecz biorąc poinstruować? Jestem dość pojętnym uczniem.

135 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-03-03 21:18:35)

Odp: Pompa

To jest na  forum opisane . No ale robimy tak : jak piszemy nowego posta pod  przyciskiem potwierdź jest
napisane Darmowy Hosting zdjęć . Klikamy  potem przeglądaj , wyślij , wklejamy  jeden z linków  do posta oczywiście  ma być odpowiedni link , zatwierdź  i  finito  wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

136

Odp: Pompa

Zenek, co to za siłowniki ?

137 Ostatnio edytowany przez Zenek6161 (2012-03-04 21:39:54)

Odp: Pompa

Siłowniki jednostronnego działania i przewody robione były pod wymiar w firmie Pana Lenkiewicza z Sokółki i przesyłane kurierem. Skok 270mm mierzone od środka oczka.Najlepsza byłaby długość w stanie złożonym 400mm, ale okazało się to niemożliwe ze względów technicznych jego  wykonania .Dlatego musiałem robić to obejście ze sworzniem tuż nad ramieniem wieszaka. Siłownik wyszedł o 20mm dłuższy w stanie złożonym  niż chciałem. Skok jest taki jak chciałem.

Chciałem wstawić fotkę, ale zajmuje zbyt dużo miejsca, a ja nie wiem jak ją odchudzić.
Ten post piszę już chyba 5 ty raz,bo za każdym razem wyrzucany zostałem ze strony podczas wklejania foty.
Proszę o pomoc w tej sprawie.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

138

Odp: Pompa

zarzyj do FAQ zrobiłem fotorelację jak wstawić fotkę a zmniejszamy ją jakimś darmowym programikiem np irfanview lub acdsee

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

139

Odp: Pompa

Bardzo fajnym programikiem do seryjnej obróbki zdjęć jest całkowicie darmowy FastStone Image Viewer.

140

Odp: Pompa

To jest na  forum opisane . No ale robimy tak : jak piszemy nowego posta pod  przyciskiem potwierdź jest
napisane Darmowy Hosting zdjęć

Tej strony do hostingu bym nie polecał szybko znikają zdjęcia po roku już nie ma śladu większe zaufanie mam do imageshack

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty