161

Odp: Pompa

Nie mam pojęcia, o tym rozdzielaczu wiem tylko to co jest napisane na aukcji.
A jeżeli nie ma takiej opcji to odpada?? jeżeli tak to dlaczego?
Chcę wymienić ten mój bo regeneracja mojego jest raczej nie opłacalna, bo po pierwsze po włączeniu pompy hydraulicznej podnośnik sam zaczyna mi podnosic i podnosi cały czas do puki nie wyłącze pompy.
A po drugie z drugiej sekcji jak wywracam przyczepę to z rozdzielacza mi leci starsznie olej, tak ok pół litra na jeden wywrot a to jest strasznie duzo.

162

Odp: Pompa

Wielkie dzięki Sebastian. Myślę , że nie powinno być problemu z pospawaniem części nr.10.

163 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-04-01 17:54:41)

Odp: Pompa

marekqaz napisał/a:

Nie mam pojęcia, o tym rozdzielaczu wiem tylko to co jest napisane na aukcji.
A jeżeli nie ma takiej opcji to odpada?? jeżeli tak to dlaczego?
Chcę wymienić ten mój bo regeneracja mojego jest raczej nie opłacalna, bo po pierwsze po włączeniu pompy hydraulicznej podnośnik sam zaczyna mi podnosic i podnosi cały czas do puki nie wyłącze pompy.
A po drugie z drugiej sekcji jak wywracam przyczepę to z rozdzielacza mi leci starsznie olej, tak ok pół litra na jeden wywrot a to jest strasznie duzo.

Jeśli nie ma to odpada bo podnośnik nie będzie kopiował terenu czyli urządzenie będzie na sztywno zawieszone a korekty będziesz
musiał wajchą podnośnika robić :nooo:
A próbowałeś przestawiać ustawienia podnośnika ? Ja  też tak miałem ale  jakoś wajchę przestawiłem i się uspokoił .
A z tej sekcji to gdzie  Ci leci ? Masz na niej dodatkowa dźwignię ? Może  z niej leci ?

Jak coś to niech mnie ktoś poprawi . Niech się  spece odezwą co na tym zęby zjedli  Bo ja tu mało z tym doczynienia  miałem big_smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

164

Odp: Pompa

Każdy rozdzielacz da się uszczelnić ,a to że sam podnosi to tylko kwestia regulacji na cięgłach ,jednak jeśli zastosujesz ten z aukcji to nie wróżę mu długiej i owocnej pracy gdyż mam dwa takie w ładowarce i po paru latach tracą szczelność .

165

Odp: Pompa

Próbowałem tylko u mnie mało co idzie zrobić....
Do końca sezonu było wszystko ok, ani olej mi nie sikał ani podnośnik nie wariował...
Wszystkie dolegliwości nastały z przebudzeniem wiosennym ;/
U mnie nie idzie wogóle okręcic pokrętła od wydajności hydrauliki.
Olej mi leci u góry wajchą od regulacji. Podejrzewam wyrobiony tłoczek...
Jedną sekcje mam z tą wajchą dodatkową z boku a jedną mam bez, tylko teraz nie wiem którą sekcją leci bo nie pamiętam... Ale na pewno ta dźwigienka jest sucha tylko wyciek jest u góry

166

Odp: Pompa

Bo to pokrętło jest blokowane kontrą od spodu. Pokrętło od pozyji pływającej i tej całej reszty tu raczej jest problem bo miałem to samo jak urwał mi się trzonek który blokuje ten grzybek na pokrętle, właśnie tym od tej regulacji. Co do wyciekow to tam zwykłe oringi są. No to teraz zamąciłem wink Jakby co pytaj dalej zawsze ktoś pomoże. Ja przy pomocy kolegów z forum zrobiłem remont silnika to i ty dasz radę! wink

167

Odp: Pompa

Lepiej napraw stary jak leci to wymień oringi lub maczety na małych dzwigienkach.Jak ci podnosi sam to na początek sprawdź na jakim poziomie jest grzybek musi być na środku jeśli to nie pomoże to go rozkręć i szukaj zabrudzonego zaworu.

168

Odp: Pompa

Może kup od Mtz-ta cena przystępna i pozycja pływająca jest.

169

Odp: Pompa

http://allegro.pl/show_item.php?item=2209268861

Ten rozdzielacz ma przepływ 80 litrów na minutę i
posiada on w każdej sekcji pozycję pływającą.

Przepustowość 80 l/min. Zawór przepustowy ustawiony na 10,78-12,25 MPa i zabezpieczający na 12,74-13,72 MPa.

NO I WŁAŚNIE TUTAJ MOJE PYTANIE czy nie ma on za małego ciśnienia?
Myślę że powinno być 18Mpa  czyli 180bar

170 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-04-02 19:21:22)

Odp: Pompa

Marekqaz muszę Cię trochę sprostować . Tylko jedna sekcja  ma  położenie pływające . No i po jakimmś czasie  będzie podnośnik puszczał i sekcje dodatkowe też hmm
Skoro ma taką przepustowość powinien sobie poradzić :hmmm: 
Jak by jeszcze założył pompę ruską  to by na  bank  wytrzymał big_smile
Ja jestem raczej za  oryginalnym rozdzielaczem jest  zaje...y , nawet myślałem  nad zastosowaniem w emtezecie od  forszaja .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

171 Ostatnio edytowany przez grześ67 (2012-04-02 19:46:24)

Odp: Pompa

Marku te rozdzielacze są w różnych ruskich maszynach i mają różnie ustawione ciśnienia, zamów sobie w firmie Grant z czarnej białostockiej (jak kupowałem dla siebie to mieli najtaniej) rozdzielacz od mtz-ta będzie miał ciśnienie ustawione na 160 bar ale bardzo łatwo je zwiększyć jest śruba do regulacji. Sebastian nie masz racji  wszystkie sekcje mają pozycję pływjącą, w mtz-cie jest to pozycja najbliżęj szyby, teraz widziałem że Hydrosiła produkuje rozdzielacze z zaworkami kulowymi na wejściach które jeszcze  poprawiają prace tych rozdzielaczy. W razie problemów z połączeniem służe pomocą.

172

Odp: Pompa

Ja w mtz mam na każdej sekcji pozycję pływającą, a w jumzie na żadnej. Także zależy z wierzchu to każdy jest taki sam, ale różnią się jednak.

173

Odp: Pompa

Ja napisałem to tego gościa z linku jaki jest to rozdzielacz i on odpisał mi ze kazda sekcja jest pływająca.

Sebastian a Ty twierdzisz ze ten rozdzielacz będzie się szybko moczył i przepuszaczał ciśnienie?
Takie są one słabe?

174 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-04-03 13:25:33)

Odp: Pompa

Ja nie  miałem okazji za bardzo tego sprawdzić czy  jest  pływająca reszta sekcji bo  mało rzeczy podpinam pod hydraulikę zewnętrzną  a w  agregacie   raczej  nie zauważyłem żeby siłownik poruszał  się swobodnie  :nie_wiem:
Kumpel  miał mtiego z 94  tylko że  krajowego  to  hydraulika puszczała i  ciekła . Ja na temat swojego nie będę się   wypowiadał bo jest stary i  styrany  wink
A jeszcze pytanko dla czego emtim jak kipruję  to podnośnik podnosi  to jest  wnerwiające . Współpraca z chwytakiem  do bel  na podnośnik  to  mordęga  za nim  złapie dobrze  belę  zaczyna  podnosić  :crez:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

175

Odp: Pompa

Sebastian dzieje się tak gdyż traci szczelność między sekcyjną bo miałem tak w białoruśce

176 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2012-04-03 08:49:13)

Odp: Pompa

Marekqaz, skoro chcesz wymienić rozdzielacz, to co Ci szkodzi rozebrać swój stary i zobaczyć co w nim jest nie tak? Może akurat uda Ci się go naprawić (z reguły wymiana wszystkich uszczelnień wystarcza) i będzie O.K., a jak nie, to i tak niewiele tracisz, bo go wymienisz. W razie czego, to mogę przygarnąć Twój stary rozdzielacz.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

177

Odp: Pompa

koseś napisał/a:

Sebastian dzieje się tak gdyż traci szczelność między sekcyjną bo miałem tak w białoruśce

Ale co się dzieje ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

178

Odp: Pompa

Sebastian po prostu cisnienie z tej sekcji którą pracujesz nieszczelnościami w rozdzielaczu ucieka na inną sekcje i np podnosi Ci podnośnikiem podczas wywracania przyczepy.

179

Odp: Pompa

Kolego Zenek6161 o ile masz czas, chęci i ochotę to udostępniłbyś jakieś nawet bardzo uproszczone rysunki techniczne twojej przeróbki z pompą?

180

Odp: Pompa

przecież są

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty