1

Temat: Przewódki

Panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś ma jakieś doświadczenia w uprawie przewódek, jakie odmiany zbóż nadają się do tej uprawy , kiedy je wysiewać bo to koniec listopada i chyba trzeba by już siać . Czekam na wasze opinie i rady w tym temacie . smile

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

2

Odp: Przewódki

Cześć pawelg ja sieję żyto przewódkowe-jare odmiany bojko jest to zwykłe żyto nie F1,więc plonuje jak normalne żyto ,tylko jest wygodne bo właśnie można go siać teraz albo wczesną wiosną.Nie potrzebuje jarowizacji. Siane tak czy siak plon jest ten sam. W moim przypadku jest wygodne bo mam program rolnośrodowiskowy i sieję poplony.

3

Odp: Przewódki

A z owsem nie masz doświadczenia ?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

4

Odp: Przewódki

Nie owsa nie siałem ,zależy mi na jarych więc sieję normalny owies.