81

Odp: Problem w E 514

to nie brudne cepy raczej łożysko

82

Odp: Problem w E 514

Ja tam nie wiem o co kaman bo obroty ustawiam wg instrukcji i na chłopski rozum nie równo się oklejają i dlatego tak trzęsie. Tylko czemu tak się dzieje?

83

Odp: Problem w E 514

tomek1974 napisał/a:

to nie brudne cepy raczej łożysko

Łożyska na wariatorze i na wale SKF nówki. Trzeci sezon. Robił tak zawsze a cepy proste.

84

Odp: Problem w E 514

Ja też pszenżyto 800-850, a pszenica to 700-750 bo wyżej łupie, dużo połówek robi. To zależy od odmiany bo w tym roku miałem pszenicę Ostroga i Ostka Strzelecka i tą pierwszą na 700 kosiłem, drugą na 900.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

85

Odp: Problem w E 514

Przeczyszczę i dobrze 4-5ha. Strach się bać bo jak w Proso wjadę to moment się zakleją sad

86

Odp: Problem w E 514

Stachu mi się dzieje podobnie, może nie trzęsie tak mocno, ale trzęsie-po wyczyszczeniu jak ręką odjął i obroty też mam 1000-1100 może to za dużo?

87

Odp: Problem w E 514

U mnie to jest tragedia. Co jaki czas Ci się tak dzieje?

88

Odp: Problem w E 514

Ja kosze na 1050 i nic się nie dzieje. Kiedyś w 516 jak na zboże nie zdjąłem blach od kukurydzy z bębna to po 5 hektarach trzęsło jak diabli. Blachy wywaliłem, wyczyściłem wszystko i było cacy. Ale Ty raczej nie masz blach od kukurydzy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

89

Odp: Problem w E 514

Już zaczynam się powtarzać: kombajn zbożowy to nie kosiarka do zielonek.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

90

Odp: Problem w E 514

Wyważenie ktoś robił? Spróbujcie na niższych obrotach . Powiedzmy 850 czy będzie to samo ....? Mi ostatnio zaczęło 14stka trząść na boki to okazało się ze mocowanie mimosroda podsiewacza z lewej strony pękło.  Pospawalem i cisza jak makiem zasiał.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

91

Odp: Problem w E 514

Stachu napisał/a:

U mnie to jest tragedia. Co jaki czas Ci się tak dzieje?

Kiedyś wyczyściłem raz w trakcie sezonu, teraz zawsze po sezonie tylko tak jak pisze u mnie nie ma tragedii, najgorzej jest podczas przejazdów jak z gornego cepa sie odklei ten syf-kurz to wtedy trochę trzęsie. Marekpe nie kosze zielonek a ten syf to kurz.

92

Odp: Problem w E 514

A jak wysypujesz zboże to wyłączasz młócarnie ? Zanim ukosisz te 4-5 ha to młócarnia chodzi cały czas czy kilka razy ją wyłączasz ?

93

Odp: Problem w E 514

Sławku różnie. Np. jak tnę krawaty po hektarze to wyłączam na przejazdy a jak tnę większe kawałki to przy wysypywaniu wyłączam heder a młócarnia sobie pomału pyka. Marku a ten syf to kurz i resztki słomy ewentualnie plewy. Proso tnę nie w pełni dojrzałe bo gdybym czekał do pełnej dojrzałości słomy to wiechy by się osypały i tu będzie problem.

94

Odp: Problem w E 514

Na pewno biję jak wyłączysz i włączysz ponownie młócarnie, kurz zawsze będzie się osadzał na cepach i nie ma na to rady. A łożyska nie mają luzu ?

95

Odp: Problem w E 514

Sławku już pisałem wyżej.

96

Odp: Problem w E 514

Dziwna przypadłość bo wątpię aby ktoś miał czyste cepy i tam zawsze osad z kurzu będzie tylko czemu to ma taki wpływ na wibrację?

97

Odp: Problem w E 514

sławek77 napisał/a:

Na pewno biję jak wyłączysz i włączysz ponownie młócarnie, kurz zawsze będzie się osadzał na cepach i nie ma na to rady. A łożyska nie mają luzu ?

Ja też tak mam czasami jak opisuje  Sławek w 517 raz na jakiś czas jak wyłączę kombajn i włączę wszystko to przez kilka minut cały dygocze ale za chwile wszystko ustaje i normalnie młóci.

98

Odp: Problem w E 514

Stachu napisał/a:
tomek1974 napisał/a:

to nie brudne cepy raczej łożysko

Łożyska na wariatorze i na wale SKF nówki. Trzeci sezon. Robił tak zawsze a cepy proste.

jeśli nie łożyska to na pewno masz nie wyważone cepy albo ale to już rzadkość krzywy wał,przerobiłem już kilka kombajnów i żaden się nie trząsł

99

Odp: Problem w E 514

Jeżeli tak jak pisze Tomek masz prosty wał i łożyska bez luzu to pozostaje tylko wyważenie, jeżeli bęben jest dobrze wyważony to po ponownym włączeniu młócarni nawet jak lekko bije to po chwili wibracje powinny ustać

100

Odp: Problem w E 514

To co z tym fantem robić po sezonie?