1 Ostatnio edytowany przez Kamil2610 (2009-11-23 20:26:57)

Temat: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Witam Chłopcy mam problem z pompką sprzęgłową sad mianowicie zaczął wyciekać z niej płyn i na dodatek coś porobiło mi się ze sprzęgłem a dokładniej po puszczeni pedała sprzęgła ciągnik nie jedzie dopiero po upływie 5 sekund czasami dłużej ciągnik rusza . Nie wiem co mam z tym zrobić ???


Dorzucam zdjęcie


http://img517.imageshack.us/img517/8840/23112009287.th.jpg

GG 16238418

2

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

to że cieknie to uszczelniacze do wymiany  najlepiej zrób to odrazu bo jak puszczą na drodze to lipa    a z tym wysprzęglikiem to mogła ci sprężyna pęknac tak jak mi

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

I dużo zajęło ci czasu żeby wymienić tą sprężynę . Bo dla mnie ciągnik w obecnej chwili jest bezcenny . Zastanawiam się w ogóle  nad wymianą pompki na nową ????

GG 16238418

4

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Nie warto wymieniać całej naprawa będzie kosztowała ze 40 zł.

5

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

spręzyna psuje ze sprzęgła  od C385  odpowiedznia długośc i grubośc   wymiana sprżeyny wraz z odkręcaniem jakieś 30 minut

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

A jakie uszczelniacze muszę kupić chodzi mi o rozmiar ????

GG 16238418

7

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

zadzwoń do pantery albo wiesia z postolic    dokładnie rozxmiarów to ja ci nie podam bo nie mierzyłem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

A mi się wydaje że są różne rozmiary, jak ja wymieniałem uszczelniacze to PiotrK kazał mi sprawdzić rozmiar i dopiero przysłał mi komplet uszczelniaczy i sprężynek .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

9

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

witamod niedwna jestem uzytkownikiem zt323 ciągnik spodobał mi sie od samego początku duży ciężki 100 koni i przedni naped którego bardzo potrzebowałem ciągnik był w obskórnym stanie wymkalowałem go odpicowałem i wszystko miało być wporządku az do ostaniego piątku kiedy zaczęły sie problemy ze sprzęgłem gdy pracowałem z pługiem po paru godzinach gdy ciągnik był dobrze rozgrzany nie chciał jechać na początku 4 póżniej 3 po 3 dwójka aż zeszło do 1 na biegach terenowych i zakres az w koncu gdy zjeżdzałem do domu nie mogłem przekroczyć progu 2 km/h po byłem zdenerwowany i wyklinałem ciągnik jak najgorszego wroga na drugi dzien zauważyłem wyciek z pomki sprzęgłowej w ten sam sposób jak wyżęj miał Kamil2610 co z myślą ze tego otworu ma nie być wiec załatałem ją wycieku nie ma ciągnik rusza w pole zaczynam prace i dalej to samo 4,3,2,1 i dalej powolutku do domu wrzucam bieg puszczam sprzegło a on nie jedzie i dalej wiązanka bo załapuje dopiero po chwili i to nie do końca bo ledwo co jedzie mysle sobie ze silnik ale to nie możliwe bo po przestawieniu zapłonu nie puszcza smurzki dymu podczas obciązenia a na domiar złego zblokował mi sie reduktor brak wstecznego anie 1 i 3 zakresu. Prosze o pomoc bo już mi słów brakuje do tego wszystkiego kompletna załamka;(

10

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Po twoim opisie stawiam że ślizga ci się sprzęgło,sprawdź czy czasem łapki nie dotykają łożyska oporowego.A tak ogólnie witam nowego użytkownika fortschritta, trochę cierpliwość a dojdziesz ładu.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

11

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

powiem ze moja cierpliwość sie kończy dzisiaj odblokowalismy zakresu już chodzą i pompka do regeneracji

12

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Oddychaj głęboko Michale, bo oddychanie jest najważniejsze ! Reszta to drobiazgi. Ślizga się sprzęgło i z tego powodu zblokowałeś skrzynię. Znajdź przyczynę niedomagania sprzęgła.

13

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

czy pęknieta spreżynka w drugiej części pomki sprzęgłowej moze być przyczyną ślizgania sie sprzegła bo gdy rozebrałem całą cześć ta która ja na zdjeciu od kamil2610 to dwie sprężynki sie rozleciały po całym garażu;) hehe i podejzewam ze to jest tego wina ale nie mam jak sprawdzić bo części jeszcze nie przyszły;(

14

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Przyczyną wadliwej pompy sprzęgłowej jest raczej słabe wysprzęglanie. Jeśli się ślizga, nie jest powodem pompa (chyba, że jakimś cudownym przypadkiem tłoczek nie wraca w swoje wyjściowe położenie - ja w cuda nie wierzę). Zregeneruj pompę sprzęgła i szukaj dalej.

15 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-12-04 11:46:21)

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Jak zabierzesz się za tą pompkę, to dobrze by było, abyś wymienił wszystkie 4 manszetki (dwie w pompce i dwie we wspomaganiu - tu unikaj dostępnych u nas niebieskich twardych manszetek), sprawdź dokładnie wszystkie sprężyny (razem jest ich 5) oraz pozostałe elementy, zwłaszcza dławiki. Najważniejsza sprawa to kulka pod górnym króćcem - tym od zbirniczka. Zanim wyciągniesz tłoczek z pompki odkręć króciec i wyjmij kulkę, w przeciwnym razie kulka wpadnie Ci do środka pompki i pompka będzie do wymiany. To samo dotyczy pompek hamulcowych.
Wieczorem, jak zdążę wstawię zdjęcie pompki i opiszę po kolei co i jak.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

16 Ostatnio edytowany przez Kamil2610 (2009-12-05 13:16:17)

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Piotrze a ile kosztował by naprawa owej pompki sprzęgłowej ?

GG 16238418

17

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

A tego Kamil, to Ci nikt nie powie. Wszystko zależy w jakim stanie jest Twoja pompka. Powiedzmy, że takie naprawy kształtują się od 25 zł do...? Tam jest sporo elementów, które same nigdy by się nie popsuły, niszczą je ludzie na nich eksperymentujący.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

18 Ostatnio edytowany przez zorak (2010-02-05 08:47:48)

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

przyszedł czas na regenerację i liczę na pomoc. Może zrobimy opis po kolei co i jak - przyda się zarówno mi jak i na przyszłość. Zrobiłem fotkę i troszkę ja ponumerowałem aby można było się łatwo odnosić do poszczególnych części. Jeśli ktoś coś wie to piszmy aby podczas rozbierania nie zaskoczyła mnie/nas jakaś sprężyna wyskakująca jak z procy czy inne części które później będę szukał po warsztacie. Tak więc po kolei od czego się zabrać i w którą stronę podążać:

http://yfrog.com/2qpompsprz323j

a i jeszcze opiszmy poszczególne przewody:
1 - czujnik ale do czego ma być podłączony ?? u mnie do niczego sad
2 - przewód do wysprzęglika ??
3 - odpowietrznik
4 - zasilanie płynu ze zbiorniczka
5,6,7,8 - gdzie to prowadzi nie dopatrzyłem

ps: a jak już będzie pełna dokumentacja to może przeniesiemy do "zrób to sam"

gg 5118068

19

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Na dobry początek proponuje zmówić paciorek. Nie zaszkodzi a i pomóc może.

20

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

sad oj chyba nikt nie napisze czego mogę się spodziewać po rozebraniu , na co zwrócić uwagę. Ponoć najlepsza metoda to metoda prób i błędów - jutro się przekonam jak ją rozbiorę.

gg 5118068