21

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

I jak Zorak, poradziłeś sobie z tą pompą? Mam już przygotowane dla Ciebie schematy i jak tylko położę spać mojego bąbla to się tym zajmę. Daj mi czas do pierwszej rano wink

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

22 Ostatnio edytowany przez zorak (2010-02-11 22:43:33)

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Będę wdzięczny za schemaciki smile swoją rozebrałem i w sobotę jadę do sklepu po jakiś komplet naprawczy - sugerować się czymś przy wyborze czy brać co dają ?? wybieram się do Pantery.
ps. mój bąbel dopiero zasnął

gg 5118068

23

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Ja bym na twoim miejscu zamówił od Piotra wysyłkowo. Ma oryginalne niemieckie. Te od pantery są twarde (zwykłe polskie uszczelniacze) i szybko zaczynają puszczać a roboty kupa. U Piotra są droższe ale za to z miękkiego materiału. Raz założone długo posłużą a dobieranie się do pompki to trochę roboty i nie warto tego robić co 2 miesiące....

24

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

oby Piotr miał bo mi jest potrzebny kaplecik do pompy hamulcowej
Włożyłem to co było w sklepie i nie mam hamulców tylko spowalniacze....

25 Ostatnio edytowany przez zorak (2010-02-12 08:58:54)

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Od Piotra czyli naszego adminka ??
oj nie, przeleciałem troszkę po stronkach i odnośnik do Piotra jest w zakładce "Serwis" ?? jeśli tak to zaraz dzwonię - niech mnie ktoś tylko upewni.

gg 5118068

26

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Tak chodzi mu o PiotraK z serwisu on posiada jedynie oryginalne części.

27

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

i filtry, mozna nimi w palanta grac, filtron czy sedziszow sie chowa

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

28

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Cześć Chłopcy możecie mi poradzić/pomóc w sprawie demontażu pompki sprzęgłowej . Jak się zabrać do jej odkręcenia nie wiem co mam odkręcić a czego nie ruszać nie chce jej jeszcze gorzej popsuć .... Mile widziany zrzut skanu z katalogu Fortschritt ZT 323

GG 16238418

29

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

żaden problem pompka jest przykręcona na 3 śrubki  fi 8  do takiego ustrojstwa zwanego  wyspzęglikiem albo wspomaganiem sprzęgła  tam nic ci nie wypadnie przynajmniej nie powinno  z tyłu pompki masz czujnik i przewód olejowy prowadzący do siłownika sprzęgła to wszystko odkręcasz i pompkę wyciągasz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

30

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Hola Hola! W jednym z króćców na górze jest kulka, wyciągnij ją bo inaczej porysujesz pompkę w środku- zepsujesz i po pompce będzie.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

31

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

no tak ale nie było nic mowy o rozbieraniu jej na części wtórne  tylko o jej wyciągnięciu smile a o tej kulce co mówisz to znajduje się pod króćcem co jest dopływ płynu ze zbiorniczka   zresztą PiotrK gdzieś do dobrze opisał i nawet schematy tej pompki były na forum

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

32

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Mi chodziło tylko o to zeby dowiedzieć się jak ją odkręcić  ja nie bede jej naprawiał  wyśle ją do PiotraK żeby oną ją naładował smile

GG 16238418

33

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Dzięki za zaufanie wink
Jak będziesz Kamil wysyłał tą pompkę, to nie zapomnij na paczce zaznaczyć odpowiedniej wartości. Będzie to parę zł więcej kosztowało ale masz pewność, że lepiej będzie traktowana po drodze i w razie zagubienia, co przecież może się zdarzyć, zawsze otrzymasz odszkodowanie. Starczy wtedy na nowa pompkę i może coś jeszcze wink

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

34

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Proponuję wykręcić pompkę razem ze wspomaganiem. Co prawda trzeba odkręcić kilka przewodów więcej ale wygodniej będzie odkręcić i skręcić pompkę z uwagi na znajdującą się w środku dość mocną sprężynę. Po prostu na stole można przytrzymać i dokładnie poskręcać.

gg 5118068

35

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Właśnie, najlepiej przy okazji sprawdzić i ewentualnie zrobić wszystko za jednym razem. Pewniej będzie Ci się jeździło.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

36

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Kamil2610 napisał/a:

Witam Chłopcy mam problem z pompką sprzęgłową sad mianowicie zaczął wyciekać z niej płyn i na dodatek coś porobiło mi się ze sprzęgłem a dokładniej po puszczeni pedała sprzęgła ciągnik nie jedzie dopiero po upływie 5 sekund czasami dłużej ciągnik rusza . Nie wiem co mam z tym zrobić ???

No i już wszystko się wyjaśniło. Jak Kamil pozwolisz, to wrzucę fotki tego co wypadło z Twojej pompki sprzęgłowej. Szczerze powiedziawszy dawno nie widziałem takiej demolki w pompce...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

37 Ostatnio edytowany przez Kamil2610 (2010-03-19 20:12:40)

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Cześć Piotrze Pompka już zamontowana  smile Lecz pojawił się mały problem z odpaleniem ciągnika czy to może być spowodowane złym podłączeniem  tego czujnika który znajduje się na końce pompki ?????

GG 16238418

38

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Kilka dni byłem "offline", ale fotkę mam i wieczorem ją wstawię. Ten czujnik sygnalizuje tylko wciśnięcie sprzęgła i nie ma nic wspólnego z włączaniem silnika. Opisz to w dziale silnikowym, to może coś poradzimy...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

39

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Już go odpaliłem to była wina spalonego bezpiecznika . smile Lecz po naprawie pompki i wspomagania   problem z pompką lub sprzęgłem pozostał .

Objawy tego są takie ze puszczam pedał sprzęgła a sprzęgło łapie z opuźnieniem i przez co ciągnik rusza po dłuższej chwili po puszczeniu pedału sprzęgła a tak chyba nie powinno być ???? Co o tym myślicie ????

GG 16238418

40

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Pierwsze co mi się nasuwa na myśl to optyczne prześledzenie całej drogi sprzęgła (pod warunkiem że wszystko ładnie odpowietrzone). posadź kogoś niech wciska sprzęgło a Ty sprawdzaj czy poszczególne elementy działają prawidłowo czy z opóźnieniem. Mam na myśli głównie wysprzęglik i łożysko dociskowe. A jak ruszysz to sprzęgło się ślizga czy jest ok ??

gg 5118068