41 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-03-23 14:50:43)

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Pompka i jej wspomaganie, już są Kamil dobre. Teraz musisz zrobić tak jak pisze Zorak. Wszystko sprawdź, poodpowietrzaj, bo układ na pewno miałeś zapowietrzony, wyreguluj wszystko i musi być dobrze.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

42

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Pompkę odpowietrzyłem i nadal problem pozostał. Gdy leżałem pod CIĄGNIKIEM   zauważyłem to ze łożysko oporowe się kręci z tą samą prędkością co sprzęgło . Czy to może być powodem  mojego problemu ?????

GG 16238418

43

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

A powiedz jak się zachowuje pedał sprzęgła? Jak szybko puścisz nogę to powoli wraca?? Jeśli tak to trzeba wspomaganie pompki rozebrać może jakiejś sprężyny brakuje.  Jeśli nie to obserwuj cylinderek hydrauliczny przy ramie. Jak szybko się nogę odpuści to powinien szybko powracać (w sumie reakcje powinny być identyczne jak na pedale... najlepiej to sprawdzić jak wsadzisz kogoś do kabiny i przy otwartych drzwiach będziesz obserwował jak ktoś szybko wciska i puszcza sprzęgło...

P.s. U mnie też było coś takiego że sprzęgło różnie brało (raz nisko raz wysoko). Okazało się że poduszka kabiny po stronie pompki sprzęgła była odkręcona od ramy i np na skosie w lewo sprzęgło brało inaczej niż na prostym wink Ot taka ciekawostka ...

44

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Siłownik szybko wraca  i w ogóle tu jest dobrze . Wydaje mi się ze to jest wina tych łapek które ciągle są oparte o łożysko oporowe a tak chyba nie powinno być ????

GG 16238418

45 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-03-24 01:28:07)

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

No więc wnętrzności Twojej pompki Kamil wyglądały tak:

http://img517.imageshack.us/img517/8845/kamilppkasprz2010031809.jpg

U góry są sprężynki ze wspomagania, tak jak wypadły, a na dole od lewej, talerzyk i sprężynka zaworka, talerzyk sprężyny tłoczka pompki i sama główna sprężyna tłoczka pompki. To nie miało najmniejszego prawa działać.
Nie było natomiast manszetki gumowej, tej która powinna pracować razem z talerzykiem - tym pierwszym z lewej na dole zdjęcia. Może ją pocięło na kawałki i wciągnęło przewodem dalej w kierunku wysprzęglika...?

Łapki nie powinny napierać na łożysko, tylko być blisko niego. Poczytaj wszystko o regulacji sprzęgła.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

46

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Jeśli prześledziłeś drogę sprzęgła i wszystko jest ok to tylko i wyłącznie regulacja - kilka min pod ciągnikiem i będziesz wiedział czy w tym jest problem.

gg 5118068

47

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc piszę tutaj. U mnie jest problem z wysprzęgleniem biegów. Za 2 czy 3  naciśnięciem sprzęgła sprzęgło lepiej rozłącza. Układ odpowietrzony, wysprzęglik pompka i wspomaganie pompki po wymianie wszystkich uszczelniaczy. Czym można zastąpić oryginalną pompkę sprzęgła ?

48

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Zastąpić ! po co?

49

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

sławek77 napisał/a:

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc piszę tutaj. U mnie jest problem z wysprzęgleniem biegów. Za 2 czy 3  naciśnięciem sprzęgła sprzęgło lepiej rozłącza. Układ odpowietrzony, wysprzęglik pompka i wspomaganie pompki po wymianie wszystkich uszczelniaczy. Czym można zastąpić oryginalną pompkę sprzęgła ?

Po objawach wygląda że nie odpowietrzyła ci się pompka albo coś źle złożyłeś że się zapowietrza.U mnie jak postoi ciągnik dłuższy czas to płyn mi wylatuje, wlewam do zbiorniczka wlewam porcje płynu 2-3 razy naciskam pedał sprzęgła i działa mi bez zastrzeżeni .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

50

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

może tarcza zajechana?? albo żle wyregulowane sprzęgło ?

tak było od początku czy tak się stało  samo z biegiem czasu ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

51

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Albo hamulec w skrzyni nie pracuje poprawnie.

52

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Problem jest od początku, teraz mam czas więc szukam przyczyny. Sprzęgło wyregulowane, hamulec w skrzyni sprawdzony i uszczelniony, zostaje tylko tarcz, ale jakby tarcz był zbyt mocno podjechana to by ciągnął na sprzęgle tylko jak mam włączony bieg i się zatrzymam  to nie mogę wykleszczyć biegu, a jak się uda to ciągnik lekko ruszy się do przodu lub tyłu

53

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Marek323 napisał/a:

Albo hamulec w skrzyni nie pracuje poprawnie.

Hamulec w skrzyni jest tylko po to żeby wyhamowac główny wałek aby biegi podczas redukowania nie zgrzytały a ze sprzęgłem ma tyle wspólnego że jest podłączony pod wspomaganie hydrauliczne sprzęgła nic poza tym.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

54 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2011-01-24 11:35:03)

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Nie chcę cie straszyć ale ja na twoim miejscu bym szukał drugiego sprzęgła.Według mnie to możesz mieć przegrzaną tarczę(co by było najmniejszym problemem)albo przegrzane dociski tak czy siak to poważny problem i nie wiem czy sam to naprawisz.

55

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Jestem w stanie to w jakiś sposób sprawdzić bez wyciągania sprzęgła ?

56

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

raczej nie bardzo ....  ale przaypalic docisk to nie tak łatwo  musiała by sie tarcza ślizgac albo jeździc non stop na pół sprzegła  albo na postoju trzymac sprzęgło  w podłodze ... hmm

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

57

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Poprzedni właściciel robił nim w lesie, a co on robił za sprzętem tego nikt nie wie

58

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

w lesie hmm  że tak powiem wszystko jest możliwe i  nie ma że sie nie da ...   lepiej szukaj sprzęgła .....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

59

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Piszesz że masz wyregulowane sprzęgło w 323 to znaczy że jesteś bardzo dobrym fachowcem tylko dlaczego ci ciągnie ?

60

Odp: Cieknąca Pompka Sprzęgłowa

Może właśnie dlatego że mogę mieć przegrzane sprzęgło tak jak piszę wojtas, sprawdzę jeszcze raz wszystko po raz kolejny ale wątpię że coś zdziałam, raczej będę musiał zdemontować sprzęgło sad
Czy od 303 sprzęgło pasuję do 323 ?