Odp: kosa

Wszystkie nożyki były naklepane , nie brakowało żadnego , przyznam szczerze że byłem zdziwiony jak ją rozpakowałem i był komplet. Płaskownik po rozłożeniu nie był krzywy ładnie zachował kształt dałem za nią około 400zł jak pamiętam. Co do nożyków od bizona do listwy od forsza to nie pomogę bo nie mam porównania, a co do tych otworów w kątowniku to może poszukaj np na allegro jakiejś firmy która zajmuje się produkcją, sprzedażą kos na pewno wytworzyli by Ci listwę taką jaka by Cię interesowała.

22

Odp: kosa

W Pankowe wszystko jest, a bizon ma inne rostawy i nie dopasujesz nic, chyba, że przerobisz wszystko.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

23

Odp: kosa

Do Pańkowa nie jest daleko, byłem osobiście wink ale kurierem też drogo nie wychodzi transport. sito ostatnio nie weszło mi do samochodu i przysłali kurierem

24

Odp: kosa

Też jestem na etapie wymiany zespołu tnącego w 514.Kupiłem listwę, bagnety podwójne,dociski i kosę z nażykami  nacinanymi z góry od Rekorda.Dokupię główkę kosy od 514.Napewno trzeba odpowiednio dopasować i przewiercić nowe otwory by zamontować listwę bo kosa  w 514 zaczyna się od połówki i jest  dłuższa od bizonowskiej o 1,5 stalki.Pomiary będą jutro to się okaże co jak i gdzie.

25 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-07-13 09:49:09)

Odp: kosa

właśnie byłem u kumpla co ma bizona porównać nożyki od forsza i wszystko będzie pasować, różnica jest tylko taka że w bizonie nożyk wystaje 5mm za listwę kosy a w forszu tą rolę pełni nakładka. Rozstaw dziur i długość od dziur do czubka nożyka jest taka sama. Więc nawet kosa od forsza powinna pasować na bagnety bizona. Płaskownik kosy jest idealnie to samo

E 516 na części
Telefon 695 076 269

26 Ostatnio edytowany przez kris. 123.pl (2013-07-13 17:39:23)

Odp: kosa

ja to właśnie przerabiałem i opisywałem przed sezonem kupiłem bagnety od rekorda bez stalniczek kosę od 514 i jazda chciałem belkę ale belka jest u mnie całkiem zaspawana to belka niby to samo ale nie bo musiałem na całej długości  belki ściąć ok 0,7 cm dlatego że brakowało mi prawie o pół dziury w bagnecie próba zrobiona ok.6ha jęczmienia i dzień do nocy najważniejsze jest by kosa lekko chodziła po skręceniu jakby co mogę dać zdjęcia zresztą opisywałem to w dziale zrób to sam przeróbka kosy przez kris 123:pa:

27

Odp: kosa

Ja nie mam problemu z kosą w moim nh 1530,przekładnia szumachera do napędu kosy to świetna sprawa,pasek lekko popuszczony jak złapie kamień to kosa stanie,pięć lat mam ten kombajn i kosy jeszcze nie dotykałem,żadnej stalki jeszcze nie wymieniałem.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

28 Ostatnio edytowany przez kris. 123.pl (2013-07-13 20:07:05)

Odp: kosa

tak 5 lat a ile ha na sezon wykosi  ja ok 120 150 przerobi to średnio co 3 lata kosa wymiana żeby było dobrze nie wiem jak u was

29

Odp: kosa

robię około 70 h

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

30

Odp: kosa

Ja dzisiaj pomierzyłem i dopasowałem belkę od  Rekorda[trochę skrucić,wyciąć tu i tam i nawiercić nowe otwory] .Martwi mnie wysokość belki 70 min.[u forsza jest 40 min] może garnąć ziemię to się obetnie.Bagnety będą od Rekorda a kosa od Forsza [leży idealnie ale dociski muszą być też od Forsza i odpowiednio docięte i dopasowane.Jak będzie koniec  to napiszę jaki efekt. Dodam tylko że remont w moim przypadku spowodowany był podjechanymi  bagnetami [pojedyńcze Forsza]reszta jest OK. ale wywaliłem belkę bo cały zestaw jest mi potrzebny do stołu od rzepaku.Rozwiązanie o tyle dobre że kosy są oryginalne od Forsza nowe do zboża podjechane do rzepaku.                           Trafił mi się mały fuksik;nabyłem od gościa z półki magazynowej dwa zastawy napędu kosy[wachacz + widełki,targaniec i przegób]funkiel nowe za 150zeta-zety też całkiem nie stare.--Taki Farcik.

31

Odp: kosa

to belkę od rekorda kupiłeś nową gotową?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

32 Ostatnio edytowany przez Matey (2013-07-14 12:19:19)

Odp: kosa

My u siebie też mieliśmy kose strasznie krzywą, wyregulowaliśmy ją w taki sposób, że pod każdy bagnet podkładaliśmy podkładkę. Nie na śrubie tylko bezpośrednio przed lub za nią, dzięki czemu bagnet szedł wyżej lub niżej przez co zmniejszała się odległość między bagnetem a żyletką i kosa chodzi bardzo płynnie, przez ostatni sezon zero problemów. Jakby kogoś interesowało co i jak to zrobie fotki

33

Odp: kosa

Paweł,ja mam taką belkę(70) i faktycznie przy jęczmieniu czasami lubi chwycić piachu,ale jakoś jeszcze jej nie obciąłem .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

34

Odp: kosa

Laszek napisał/a:

to belkę od rekorda kupiłeś nową gotową?

Tak oryginalna od Rekorda-made in prywaciarz.                                                                                                                          Jeśli chodzi o garnięcie ziemi to muszę zapytać operatorów Rekorda.Jeśli są na  forum to proszę o opinię. Myślę też że szersza belka ma pewien atut, otóż stanowi pewnego rodzaju osłonę dla podłogi ale to się okaże w robocie i zależeć będzie od kąta nachylenia -mój obecnie jest na wózku.

35

Odp: kosa

Jakoś nie zauważyłem żebym garnął po ziemi nawet kosząc legę .A tak na marginesie to powiem że w rekordzie przeguby od napędu kosy siadają nader często ale od kiedy co dwa trzy lata wymieniam kosę na nową ostrą i prostą to opory przez kosę spadły i przez sezon nawet nie zaglądam do napędu .

36

Odp: kosa

w bizonie już na pewno nie powinno być problemu żeby haczyć o ziemię tym kątownikiem bo to przecież jest tam oryginalnie zrobione na wymiar a wstawiając ten kątownik do forsza to zawsze jest już to przeróbka, jest inny kształt spodu hederu i stąd ta różnica

E 516 na części
Telefon 695 076 269

37

Odp: kosa

dziś przywiozłem kątownik 60X60X8 i jutro będę wiercił otwory u sąsiada na słupówce i mam nadzieje że to wszystko wypali, jutro też powinny dojechać bagnety

E 516 na części
Telefon 695 076 269

38

Odp: kosa

To może na razie nie wierć puki nie dostaniesz bagnetów, żeby nie było jak z tym separatorem paliwa big_smile

39

Odp: kosa

W moich poczynaniach pojawiły się pewne zmiany.Otóż w wariancie listwa i bagnety od rekorda to kosa i dociski też od rekorda a główka kosy od 514.Powód jest taki że w kącikach kosa niedocina.Oprócz wymiany główki trzeba ją też przedłóżyć.Koszty rosną bo dwie kosy bizona +główki to 600 zeta dodatkowe.

40

Odp: kosa

A czemu nie docina? Przecież kształt nożyka taki sam tylko bizonowski z tyłu wystaje. Ach z tymi przeróbkami...

E 516 na części
Telefon 695 076 269