21

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Krzysiu, oleju mam grubo ponad stan, gdyż moje ukształtowanie terenu zmusza mnie do tego. Więc tak, oglądałem dziś ten zawór z kulką i sprężynką co jest pod filtrem i zauważyłem rysy na tej kulce, może to jest to? Mało tego, po złożeniu i odpaleniu silnika te ciśnienie było dziwne, jakby ta kulka się przekręcała i w zależności jak się ułoży takie jest ciśnienie. Wymienię ją na nową tylko nie wiem jaki jest jej rozmiar. M am kulkę o rozmiarze 23mm, będzie dobra?

22

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

z tego co kojarzę lepiej kupić oryginalna kulkę ta od łożyska będzie za twarda i wyklepie gniazdo w którym pracuje, a wymian jego to wyższa szkoła jazdy ( proste jak drut ale wymaga wprawy) Wiec poszukaj oryginału może u PiotraK

23 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-09-16 22:52:32)

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Zaraz przypomniało mi się Krzysiek, Twoje gniazdo wink
Tak jak mówi Krzysiek, kulka musi być odpowiednia. Było to już tu przerabiane - http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 373#p19373 .

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

24

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

To co mi radzisz Piotrze, założyć gumową kulkę czy wymienić całość: koszyk, sprężynkę i kulkę, oczywiście na oryginał?

25

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

A obejrzałeś już wszystko dokładnie? Koszyk, sprężynę, gniazdo kulki, wirówkę? O panewki raczej bądź spokojny. Jakby Ci one się przekręciły, to korby już by dawno tego nie wytrzymały. Jak kulka była mocno wybita, to może wystarczy wymiana tylko jej? Równie dobrze mogło Ci się coś stać z ssakiem oleju lub z kolektorem olejowym łączącym pompę z blokiem. Jak ssak oleju jest źle założony, to lubi on się przetrzeć o osłonę chłodnicy oleju i wtedy łapie lewe powietrze, a kolektor ciśnieniowy też czasem pęka. Najlepiej jakbyś może od kogoś pożyczył dobry cały filtr oleju i podmienił go u siebie - wtedy się przekonamy czy winny temu jest filtr.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

26

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

I stało się zbyt coś w tym stylu. Ciśnienie oleju wahała. Wirówki było OK, filtr był OK. Więc wylał 20 litrów oleju silnikowego i wszystko było OK.

27

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

tomek1974 napisał/a:

Nie wiem czemu ale u mnie wlewam 15L i nic złego sie nie dzieje ale w innych silnikach musi być 23L .

A bo to zależy od tego jaką miskę olejową i jak równe pola się ma....

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

28

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Mam problem z moim fortschritt 323a wymieniłem wał , po wymianie nie mam ciśnienia na postoju nawet jesli dodam gazu wzrośnie odpowiednio ale na wysokich obrotach natomiast wczasie jazdy jest odpowiednie wymienilem pompe olejową dalej jest to samo , w zaworze patrzyłem kuleczkę sprężynke niby ok .

29

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Jak to wymieniłem pompę, przecież pompa jest na stopie głównej wału i to się regeneruje a nie wymienia.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

30

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Po prostu kupiłem bezpośrednio u producenta nówkę i wymieniłem natomias jeśli chodzi o regeneracje to w okolicy bardzo to niemam gdzie to zrobić

31 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-09-20 18:16:18)

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Nie da się kupić pompy oleju do tego silnika, chyba że z całym karterem.
Nie wspominając że producent jest R.I.P od wielu lat wink

32

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Jak to wymieniłem wał ,na nowy czy używany a panewki jakie a tą pompę przełóż z powrotem co najwyżej wymień bebechy, tam są najważniejsze tulejki.

33

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

no to masz taki sam problem jak ja. puszczałem sprzedło ciagnik ruszał i cisnienie rosło....
dolej oleju.....
sprawdź smok i przewód olejowy do pompy nic więcej
Ja dolałem oleju i pomykam ( 23 litry)
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=864&p=2

34 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-09-21 01:30:21)

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Zenek313, jeżeli zrobiłeś w silniku tylko to co napisałeś, to to że ten silnik Ci jeszcze chodzi to możesz zawdzięczać chyba tylko Pajeowi, bo on obiecał modlić się za użytkowników tego forum ;-)
Ale teraz poważnie, trochę mało Zenku napisałeś o tym co zrobiłeś z silnikiem. Zakładam oczywiście, że panewki również wymieniłeś, ale co poza tym? Pompy olejowe oczywiście, że można dostać na rynku, ale pompa taka nigdy nie może zostać założona ot tak sobie do silnika, bo będzie ona zawsze tylko półfabrykatem. Najbardziej ciekawi mnie jednak ten producent, u którego bezpośrednio kupiłeś tą pompę.... Ciekawe... Może uchylisz rąbka tajemnicy i podasz jego namiary? Nie napisałeś również jak ją założyłeś i czy odpowiednio dopasowałeś ją do silnika. Jeżeli nie, to między innymi tam właśnie zgubiłeś ciśnienie i już go nie znajdziesz. Równie dobrze mogłeś całkowicie tym zablokować silnik, ale stało się inaczej. Nic również Ci tu nie pomoże dolanie oleju do silnika, tak jak pisze Krzysiek. Jeżeli robiłeś tylko to co napisałeś, to popełniłeś największe i najgorsze błędy jakie popełniają ludzie przy remontach tych silników - pisałem o tym tu już kilka razy. Jeśli będziesz dalej używał tego silnika, to przygotuj się także na zatarcie wału na korbowodach i może nawet wystawienie kopyta. Jeżeli mam Ci coś doradzić, to nie uruchamiaj go już ani razu do czasu aż nie zrobisz mu porządnej naprawy, bo tylko w ten sposób możesz go jeszcze uratować.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

35

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

no to silnik na przyczepkę i na Kalinkową....

36 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-09-23 10:51:02)

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Eee tam, nie zaraz cały silnik... wink W tym przypadku wystarczy tylko kilka elementów oraz stara i nowa pompa olejowa. Zmieści się to wszystko w porządnej reklamówce wink

Napisz zenek313 co się dalej dzieje z tym silnikiem? To jest dość ciekawe...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

37

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Dzisiaj pojawił sie u mnie kolejny problem. Odpaliłem ciągnik i chciałem jechać orać patrzę na zegar a tam zero ciśnienia , przegazowałem i nic zgasiłem sprawdzam olej jest , zapalam zero ciśnienia pomyślałem może gęsty i nie chce zaciągnąć wrzuciłem bieg i ruszyłem delikatnie drgnęło , pojechalem na pole zaczął skakać na dziurach i o dziwo ciśnienie poszlo do góry , wróciłem do domu po pług , zaczepiłem pług poszedłem napić się kawki wracam , zapalam a tu to samo zero ciśnienia więc nauczony doświadczeniem przejechałem się po dziurach poszło do góry. Zrzuciłem miskę zacząłem oglądać ale nic nie widzę na co zwrócić uwagę bo objawy są podejrzane?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

38

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

spróbuj zamienić zegary,załóż inny

39

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Czasami też wężyk ciśnieniowy od filtra do zegara gdzieś się przygina i takie są objawy. Jak on i zegar będą O.K. to z zewnątrz zostaje cały filtr oleju - wkład, tulejka wkładu, kulka, sprężyna i jej koszyk. W razie czego, masz skąd brać wink

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

40

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

w instrukcji przeczytałem że przy każdej zmianie oleju powinno sie czyścić ten wymiennik ciepła może on jest zapchany?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty