Temat: Spadek ciśnienia w silniku

oto objawy jak odpalam rano 303 cisnienie wskazuje 4.5 jak się rozgrzeje olej na obrotach silnika 1000-1200 wskazuje 4 jak obroty ustawie na 800 cisnienie leci w dół gdzies około 2 -2.5 czy to normalne czy nie .

2

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

myślę ,że w twoim przypadku nie ma nic niepokojącego

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

3

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

biorąc pod uwagę że olej olejowi nie równy to mozna powiedzieć że Twój silnik to prawie igła jezeli chodzi o ciśnienie

4

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc .Zmartwiłem sie bo to nastepny nowy nabytek z lini fortschritt .Silnik jest niby po kapitalce nowy wał ,tuleje ,tłoki gość przedstawił na to faktóry kupiłem go od gospodarza za 8.000tyś.nowe opony tylne stan naprawde bdb w porównaniu do tych co oglądałem .Sprzedał go bo zakopał sie w kredytach wzioł nowy traktor new holland ,prese, paszowóz modernizacje obory a  w dodatku tanie mleko i zboże a raty trzeba spłacić .

5

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Wymień tulejki na pompie olejowej a ciśnienie skoczy do 6.

6

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

u mnie jest taka sytuacja ze rano-o tej porze roku- muszę fest przyłożyć po obrotach aby złapał ciśnienie i przy wysokich obrotach wcale nie jest najwyższe lecz oscyluje przy minimalnym ciśnieniu właściwie to natychmiast po odpaleniu wskoczy wysoko lecz po kilku sekundach spada niepokojąco, o dziwo nie bylo tego problemu latem, to chyba kwestia tego ze teraz jest gęstszy olej. jak sie silnik rozgrzeje to ciśnienie jest ok nawet na niskich obrotach. jak mu tak nagle dam mocno po garach to drań z kolektora wydechowego rzuci olejem. mam tam wlany olej diesel truck, kiedyś ktoś wspominał o elemencie ktory chlodzi olej silnikowy który opóźnia spływ oleju ponownie do obiegu. czy ktoś może mi wyjaśnić jak pozbyć się problemu? zimą wstawię urządzenie do podgrzewania silnikowego oleju albo wody to będzie gwarantowało łagodny rozruch tego diabła.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

7

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Fenol ile litrów oleju masz w silniku?

8 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2009-11-29 10:30:03)

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Fenol jedynym sensownym sposobem na pozbycie się tego problemu jest wyjęcie sit z wymiennika ciepła. Po spuszczeniu oleju odkręcasz miskę olejową i podnosisz taką metalową osłonę. Będzie tam wymiennik składający się ze skręconych kanałów olejowych w który są wsadzone takie sita z blachy, które raczej nie służą do filtrowania (ja swoje wyjmowałem i prawie nie miały osadu-możliwe że to ze względu na duży przepływ olej w tym miejscu omywa kanały) a do lepszego odprowadzenia ciepła (mają blaszki które kierują olej raz w lewo raz w prawo wewnątrz kanału).

Ja po zalaniu oleju Lotos20W50 na początku wogóle mi pompa nie chciała zassać. Po konsultacji z PiotremK zwiększyłem ilość oleju z 19 do 23 litrów i zaczęła pompa pobierać ale ciśnienie falowało. Dopiero jak wybebeszyłem te blachy problem znikł i teraz mam z tym spokój. Żadnych niepokojących objawów nie zauważyłem (te sita mam schowane w razie problemów założenie ich ze spuszczaniem oleju i wykręcaniem miski to góra 2-3h )

9

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Witam panowie.
Mam taki problem. Jak odpalę ciągnik na zimnym oleju to ciśnienie oleju wchodzi mi na 400 na wolnych obrotach, na wysokich 500 i ładnie stoi. Jak się olej rozgrzeje to na wolnych obrotach jest szaleństwo, skacze od 250 do 550. Na wysokich też skacze ale malutko 500-550. Tak ma być czy coś jest nie tak? Zabrałem się za oranie do siewu, a tu takie niespodzianki. Czy to normalne?

10

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Może ciągnie gdzieś powietrze musisz sprawdzić cały obieg oleju ale na początek dolej oleju żeby było ponad 20L .

11

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

u mnie tak samo było to okazało się że to zegar szwankuje tanie są od kamaza i pasują bez problemu ale lepszej jakości są od zetora choć cena też spora

12

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Tomku, oleju dolałem na dzień dobry, teraz szukam dalej.
Scoda, mówisz że to wina zegara? To czemu na zimnym oleju jest ok, a na rozgrzanym nie?

13

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Tomku a może zadzwoń do PiotraK będzie szybciej i łatwiej może on Ci podpowie co sprwdzić tel jest w dziale serwis .

14

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

A to ciśnienie skacze Ci tylko podczas pracy czy również na postoju? Na początek może dobrze sprawdź zawór w filtrze - sprężyna, kulka, koszyk, gniazdo kulki i jeszcze dobrze obejrzyj wkład filtra oleju i jego tulejkę. Takie skoki są najczęściej spowodowane usterkami tych elementów. Przy okazji sprawdź też dobrze wirówkę.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

15

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

a wracając do tego co wcześniej pisałem to bezwzględnie decyduje olej,  wlejesz lipny będzie niskie ciśnienie lej dobry olej będzie dobrze smile taka mądrość ludowa big_smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

16

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Piotrze, tak samo jest na postoju jak i podczas pracy. Ale posłucham twojej rady i obejrzę filtr, jeszcze nigdy tego nie robiłem, mam nadzieję że niczego nie sknocę.

17

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

tomekzalek ja opisałem że u mnie tak było w kombajnie w środku żniw rok temu też myślałem że to inna przyczyna ale na szczęście to tylko zegar u ciebie morze być coś innego

18

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Dziś rozmawiałem z mechanikiem i mówił że to może być ta sprężynka, albo zegar coś szwankuje, albo co gorsza mógł obrócić panewkę na wale. Mam nadzieję że to jedno z pierwszych dwóch. Jutro się okaże.

19

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

ja mam identyczne objawy jak mam mało oleju ( tu kapnie tam wydmucha)
Tomek dolałeś oleju  tzn ile go masz?
Ja mam tak 1- 1,5 cm nad max i wtedy jest spokój
Jak silnik nie wydaje ci żadnych dziwnych odgłosów  to ja stawiam na olej lub jego poziom

20

Odp: Spadek ciśnienia w silniku

Nie wiem czemu ale u mnie wlewam 15L i nic złego sie nie dzieje ale w innych silnikach musi być 23L .