101

Odp: Filtry

filtr oleju silnikowego  znajduje się po stronie rozrusznika taki  dość gruby słupek   skręcony na 4 śruby fi8   jest tam filtr oleju  a z boku takie coś to tzw. bąk  inaczej filtr odśrodkowy  tez się go czyści

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

102

Odp: Filtry

Dziękuję szanownym kolegom za informację. Moje podejrzenia co do tych dwóch puszek okazały się słuszne. A czy oprócz tych dwóch filtrów są jeszcze inne w F 303 D, które trzeba wymienić lub oczyścić? Czy w przypadku instalacji hydraulicznej zalecanie Panowie jakiś olej i czy należy wymienić ten który jest (prawdopodobnie ma 2 lub 3 laty od poprzednika dowiedziałem się, że jest to "olej hydrauliczny", cokolwiek to znaczy)czy ewentualnie uzupełnić? Pod warunkiem, że pod nazwą "olej hydrauliczny " kryje się nazwa własna jakiegoś oleju i że można go dostać na rynku. Mam jeszcze prośbę dotyczącą opisu hebli znajdujących się pod tablicą zegarową no i tego całego zespołu na prawo od fotela gdzie sterowana jest hydraulika. Jeżeli macie Panowie zdjęcia z opisem to bardzo proszę o zamieszczenie. Możecie przesłać dla mnie każdą ilość opisanych fotek, bo to dla mnie cenna informacja. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i czekam na kolejną dawkę wiedzy.

103

Odp: Filtry

Wszystko jest opisane na forum opcja :szukaj!: i trochę chęci

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

104

Odp: Filtry

Dzięki. Poszukałem i trochę znalazłem. Nowy jestem to się trochę gubię na forum, stąd moje pytania o rzeczy, które już mogły na nim być. W końcu to moje pierwsze na jakie wchodzę. he,he smile

105

Odp: Filtry

Oj, to kilka nocek masz z głowy... smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

106

Odp: Filtry

o do filtrów może kup sobie jakiegoś filtrona i kup oryginał popatrz na nie i już będziesz wszystko wiedział smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

107

Odp: Filtry

czy przy odwrotnym podłoczeniu zasania filtra powietrza pogorszą się parametry  oczyszczania i przepustowości powietrza ???

108 Ostatnio edytowany przez Bombay (2010-03-21 17:03:11)

Odp: Filtry

Jak jest w waszych traktorach ile ten bąk sie jeszcze kręci? czy słychac go ? czy jak go dość wyraźnie slychac to znak ze trzeba go wymyc?

109

Odp: Filtry

Jak wyjdę z ciągnika i przejdę na drugą stronę to jeszcze wyraźnie słychać że się kręć ,czyszczę go przy każdej wymianie oleju.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

110

Odp: Filtry

Po zgaszeniu silnika jeszcze jakieś 20-30 sekund  słyszę jak się kręci

111

Odp: Filtry

Bombay napisał/a:

Jak jest w waszych traktorach ile ten bąk sie jeszcze kręci? czy słychac go ? czy jak go dość wyraźnie slychac to znak ze trzeba go wymyc?

To, że słychać jeszcze jego pracę po wyłączeniu silnika, to bardzo dobrze. Oznacza to, że wirówka jest sprawna, nie zapchania i raczej nie trzeba jej czyścić. Inna sprawa, jak dochodzą z niego jakieś inne, dziwne i niezidentyfikowane odgłosy - wtedy lepiej tam zajrzeć.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

112

Odp: Filtry

PiotrK napisał/a:
Bombay napisał/a:

Jak jest w waszych traktorach ile ten bąk sie jeszcze kręci? czy słychac go ? czy jak go dość wyraźnie slychac to znak ze trzeba go wymyc?

To, że słychać jeszcze jego pracę po wyłączeniu silnika, to bardzo dobrze. Oznacza to, że wirówka jest sprawna, nie zapchania i raczej nie trzeba jej czyścić. Inna sprawa, jak dochodzą z niego jakieś inne, dziwne i niezidentyfikowane odgłosy - wtedy lepiej tam zajrzeć.

...albo jak w ogóle nie dochodzą wink

113

Odp: Filtry

No właśnie wink

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

114

Odp: Filtry

Witam Panowie , w bąku od góry jest  taka tulejka prawda ? Ta tulejka obróciła  się w obudowie i zacisnęła na ośce bąka ? (Piotr K  pisał  że to powinno  odwrotnie być). Czy taką tulejkę  dostanę nową jak w razie próby zdejmowania coś się z nią złego stanie :satan: ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

115

Odp: Filtry

Zadzwoń do Piotra, 29 groszy to nie majątek, a wiedza bezcenna.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

116

Odp: Filtry

tulejka ma być na ośce a pracować w obudowie

117

Odp: Filtry

No mi się wydaje że ma być jak mówi Czesio.

118 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-07-14 10:29:55)

Odp: Filtry

Dzwoniłem i już wiem  dokładnie . Jedna stalowa jest wciśnięta w obudowę  czego  za bardzo nie zauważyłem chyba czas na okulary smile a mosiężna powinna zostać na  ośce bąka . Bez tego  forum jak bez ręki wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

119

Odp: Filtry

Tak wygląda filtr wiadomej firmy po 10 godzinach orki i 12 transportu, olej był zalany Turdus.
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b53a9ab52031.jpg
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a7c6318856d7.jpg
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/4136b82f3e21.jpg

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

120

Odp: Filtry

Ciekawe czego wciąga. U ojca w 512 zawsze filtrony zakładał i nic się nie działo. Ja znowu ak przyszedł ciągnik z niemiec to też filtr wyjąłem zmięty. A jakie masz ciśnienie na silniku?