Temat: Zgrabiarka Do Trawy

Planuję wymienić moją wiekową zgrabiarkę karuzelową typu pająk (7 kół) na coś lepszego gdyż odkąd na dobre przeszedłem na baloty okazała się zbyt lekka. Do słomy i wysuszonego siana mogłaby posłużyć ale do trawy wilgotnej (takiej jak się do balotów robi -max 2 dni).. potrzebne mi coś z wymuszonym napędem.

Na allegro są dwa rodzaje: zgrabiarko-przetrząsarki (z jedną karuzelą) np ta http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B13414 , bądź zgrabiarka taśmowa np tu   http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B28773  . Pytałem się ludzi to mają różne poglądy ale nikt z nich obu naraz nie miał by porównać.
Więc jak ktoś ma z tym doświadczenie jakieś to proszę o poradę.  Która wg was jest lepsza ?? Która trwalsza i prostsza w obsłudze??  Planuję ją do c-330 i w kwocie do 2500 zł.

2

Odp: Zgrabiarka Do Trawy

ja  grabiłem tą pasową i gwiazdową to gwiazdowa 10x lepiej pa pasówka to jest troche lepsza niż ta ze 7kołami bo taka to jeszcze u mnie stoi i wiem jakie jest to pi...ie szczegolnie jak jest nie równie pole jak chcesz kupić to bym ci polecił karuzeke ale z dwoma gwiazdami bo jedna to lipa

3 Ostatnio edytowany przez Maro (2008-01-31 18:29:48)

Odp: Zgrabiarka Do Trawy

te góra 2 dni to chyba chodzi Ci o siano-kiszonke??? ;D

a i taśmowa to raczej odpada, karuzela będzie skuteczniejsza big_smile

4 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2008-01-31 18:32:07)

Odp: Zgrabiarka Do Trawy

no ale z dwoma to są od 6-7 tyś w górę... a ja tyle nie uzbieram.. tym bardziej że jeszcze w forszaja muszę trochę włożyć.... ale myślę że jak fartuch jest dobry to i ta jedno-karuzelowa wystarczy... tym bardziej że na c-330 planuje ją brać...

Tak Maro chodziło mi o sianokiszonkę-baloty... taka to max dwa dni żeby za bardzo nie wyschła

5

Odp: Zgrabiarka Do Trawy

Zdecydowanie polecam karuzelową maszynę, mam taką samą jak ta co podałeś link do ogłoszenia, tylko moja jest firmy KUHN, super sprzęt, elegancko rozrzuci do wysuszenia i super zgarnie na rzędy do prasowania, zapinam ją do Władka T 25, też ma szer rob 2,7m

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

6

Odp: Zgrabiarka Do Trawy

ja mam pasową ale polską. Zalety: dobrze przewraca, 2w1 - przewraca i robi wałki.  Wady: mała wydajność, przy suchym sianie w czasie wiatru "przeżuca" za siebie. Jak kupowałem a było to 15 lat wstecz to na moje ha wystarczala. teraz to mam małego pająka do rozbijania i gwiazdowa do wałkowania

7

Odp: Zgrabiarka Do Trawy

jak się zachowuje karuzela (jedna karuzela 3 metry) na nierównym terenie. Dokładnie to chodzi mi o nierówności typu jakiś pagórek, jakiś dołek, niecka, nieduże koleiny po kołach, małe pozostałości po miedzy - można na tym połamać ramiona ? i czy zawieszenie typu tandem (4 koła) lepiej się sprawuje na takich nierównościach od 2 kółek ?

gg 5118068

8

Odp: Zgrabiarka Do Trawy

Tak, tandem łagodnie przejdzie przez koleinę bo najpierw jedno koło później drugie a przy zwykłej od razu zgrabiara wpada w dół. palców raczej nie da się połamać, w tym roku grabiłem w niezłych koleinach i nic, palce się wyginają ale wracają do swojej pozycji. Gdybym miał ekran to by była lepsza robota , teraz przy 1600 obr rozrzuca pokos na2 metry. Tak więc jade w jedną stronę (rzucam na niegrabione) śmigam moją szybciutką c330 na piątce 1600 obr, zgrabiarka do góry, skręt , na dół  i teraz dograbiam do wałka (odrzucam od niezgrabionego) i 1200 obr i mamy super uformowany wałek. Miałem nagrać ale mam tylko nieliczne urywki bo ręka w gipsie i był problem z prowadzeniem i trzymaniem aparatu smile Jak tylko możesz bierz, i na tandemie wink

9

Odp: Zgrabiarka Do Trawy

na razie się rozglądam - dlatego chcę jechać na opolagrę (zgrabiarka i przewracarka). Teraz robię wałek 7 gwiazdową ale dużo łąk mam na górach i ciężko się tym robi - ojcu nie przeszkadzało, a mnie krew zalewa i jak zostaje klin to trzeba się nakręcić.
Może na początek coś używanego za małe pieniądze aby sprawdzić jak się będzie sprawowało na moich polach ?

gg 5118068

10

Odp: Zgrabiarka Do Trawy

"pająk" zwija w sznurek, mało zabiera, niedokładnie grabi dlatego przesiadając sie na moją karuzelową czułem się wniebowzięty.  Mam Claasa wsds 310

11

Odp: Zgrabiarka Do Trawy

Jeny a jak taki sznurek łyka sieczkarnia to dopiero krew zalewa....

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

12

Odp: Zgrabiarka Do Trawy

Tak a siano po małej kostce... Można podawać po 3 snopki na raz

13

Odp: Zgrabiarka Do Trawy

Panowie podepnę się pod temat smile
Mam pytanie, na co zwrócić uwagę przy kupnie przetrząsarki karuzelowej? Interesuje mnie zawieszana, ok 5m, na szerokich kołach, składana ręcznie do tyłu(dużo tańsze niż hydro). Wiadomo, że raczej nie powinna być spawana, chodzi ni dokładniej o luzy na trybach-wiadomo że w takich przekładniach to są dość duże,ale jakie powinny być luzy, aby nie były za duże?

14 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-03-03 17:46:17)

Odp: Zgrabiarka Do Trawy

Luz tak  do 30 cm  chyba :hmmm: Musiał bym  u sasiada zobaczyć  bo nówkę  kupił  to by było do porównania smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

15

Odp: Zgrabiarka Do Trawy

Gdzie tam 30 cm ? w żadnym wypadku jeśli ramiona z sąsiadujących gwiazd mają luz wobec siebie 5-10 cm to jeszcze ujdzie ,jednak nie pchał bym się w składane do tyłu gdyż bardziej bujają ciągnikiem podczas transportu .Ja ma claasa na sześc gwiazd zewnętrzne są  składane są do góry a potem razem z środkowymi odchylane do tyłu i takiego zestawu nie ma szansy podnieść C360 a i ursusem 912 po podniesieniu rządzi na drodze .

16

Odp: Zgrabiarka Do Trawy

Koseś mam na oku claasa chyba was 540 czy jakoś tak, chyba taki jak ten http://allegro.pl/przetrzasacz-do-siana … 58411.html tylko 5,4m i cena 2000plnów mniej, tu napęd krańcowych wirników nie rozłącza się po złożeniu tylko jest cały czas zazębione-dobrze mówię? Jest to dobre rozwiązanie czy się coś w nich pier...?

17

Odp: Zgrabiarka Do Trawy

Nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale claas dość szybko od niego odszedł i wydaje mi się że na sprzęgłu kłowym będzie mniej awaryjne .

18

Odp: Zgrabiarka Do Trawy

przemo ja mam classa was 540 tylko ciąganego i jest to dobra maszyny. U mnie ciągana się super sprawdza na nierównych łąkach - gorzej w transporcie polnymi drogami bo wyginają się pazury na koleinach.

gg 5118068

19

Odp: Zgrabiarka Do Trawy

Zorak, ciągany odpada. Dzięki cenne info smile

20

Odp: Zgrabiarka Do Trawy

Tylko nie kupuj Numajera czy jakoś tak  składanego  do tyłu sąsiad ma z nią problem  , ośki od kółek podporowych nie wytrzymują a łąki ma dosyć równe .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "