1

Temat: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

Przepraszam  ale w internecie nie moge znaleźc tego w oryginalnej książce też nie więc prosze was może ktoś mi pomoże  i ma właśnie takowy schemat . wiem że to forum to nie forum ursusa .
a mianowicie zdechł albo  zdycha mi  bieg 5 i 2 po zdjęciu pokrywy zauważyłem że jest za te biegi odpowiedzialna jedna zębatka  która jest zjechana tylko nieiwem jak ja wyciagnac domysliłem sie że musze odjechac od tylnego mostu ale podczas rozkrecania niewiem co moge sie spodziewac dalej dlatego takowy schemacik by sie przydał 
Z góry Dziekuje


ADMIN napisał/a:

Do tamtego działu nie pasowało więc przeniosłem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

Ja z internetu mam jakieś fotki w pdf wpakowane z instrukcji obsługi z katalogiem części. Tam jest rysunek skrzyni w częściach, nie jest to instrukcja napraw niestety. Jak chcesz to napisz to wrzucę na jakiegoś upka.

3

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

Chyba ta instrukcja jest na agrofoto

4

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

szukałem ale nie znalazłem byc może ten wątek jest zablokowany dla niezarejstrowanych  urzytkowników

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

@wojtas, to chcesz to co mam czy nie ?
tam są rysunki skrzyni w częściach, jak ją rozebrać, czy młotkiem i przecinakiem czy palnikiem to nie ma napisane.

6

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

spopkojnie palnik posiadam młotek i przecinak tez sie znajdzie  big_smile  prześlij co masz jak rozebrac to już dojde co do czego ale bardziej mnie interesuje jak sie dostac do tej nakrętki co jest na dolnym wałku w skrzyni bo niby ona może byc przyczyną zgrzytania 5 biegu

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

http://rapidshare.com/files/306566642/I … 2.rar.html

8 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2009-11-13 21:39:42)

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

Aby odkręcić nakrętki na dolnym wałku to trzeba rozjechać skrzynią od silnika i tylnego mostu i odkręcić taką przystawkę co jest w niej ślimak w komorze sprzęgłowej, odkręcić nakrętkę która tam się znajduje i od strony tylnego mostu wyciągasz cały wałek.Ale żeby to zrobić najpierw wyciągnij dwa wałki co wchodzą w sprzęgło,uważaj na igiełki bo na pewno wylecą i będziesz magnesem ich szukał.Jak tam będziesz to wymień symeringi.Dobrze już nie pamiętam ale żeby dostać się do dolnego wałka trzeba rozmontować górny.A może nie trzeba wyciągać tych wałków do sprzęgła na prawdę już tego nie pamiętam.

9

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

dzięki Dario te schemaciki dały mi jako taki obraz sytuacji  masz Plusa

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

10

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

Wysłałem Ci Na maila stronki z uryginalnego katalogu C-330.
Pozdrawiam

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

11

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

Wojtas, żeby nakręcić nakrętkę nie ma po co bebeszyć skrzyni, nawet wtedy, kiedy całkowicie z gwintu się odkręciła i ten gwint omemłała. Możesz ją nakręcić po spuszczeniu oleju i zdjęciu górnego dekla. Nakręć nakrętkę ile się da i trzy punkty spawarką o ile to tylko nakrętka a wszystkie bebechy są znośne. Chyba że jest jeszcze coś do wymiany, wtedy już nie masz wyboru - musisz skrzynię wyciągnąć. Do samej nakrętki nie ma po co. A nawet po wymianie nakrętki i wałka na nowe, powinieneś to połączenie zapunktować spawarką, w przeciwnym razie z czasem się odkręci. Obecne części to już nie to co fabryczne. Nie wiadomo kto to robi, jak i z czego. Z zasady po wymianie na nowy komplet, odkręca się nakrętka i to w krótkim czasie.

12

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

stawiam na nakrętke  poniewaz zębatka na dolnym wałku lata   (przesuwa sie okolo0,5-+/-1cm ) przez co podczas włączania 5 biegu lub 2  czasami jedzie jak powinno a czasami jak zacznie walic żezic to nie wiadomo co  tym zrobic inne biegi chodza dobrze  zębatki nie sa zjechane bo olej już spuszczałem  ale nie wiedizałem gdzie tej nakrętki wypatrywac  dlatego pytam   wracajac do zębatek zębatki  fakt po parunastu takich  zabiegach  zgrzytania nie wygladaja jak nowe ale i nie wygladaja jak bezzębne big_smile  są moim zdaniem niewiele rużniące się od innych 
wracajac do tej nieszczęsnej zebatki na dolnym wałku  czy może byc jeszcze jakis inny powód jej kolebotania sie  ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

O ile pamiętam, nakrętka jest na dolnym wałku od strony mostu. Sprawdź najpierw ją. Czy to C - 330 M ?

14

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

Tulejkę dystansową na rysunku nr. 24 masz ?

15

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

ta tulejka jest     odkręciłem pokrywe i  poszukałem tej nakrętki jest od strony sprzęgła \silnika
jest odkręcona obok niej lata równiez podkładka zabezpieczająca  niestety bede musiał sie do niej dostac   ale to dopiero we wtorek

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

16

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

W takim razie nie o tej nakrętce mówimy.

17

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

Bo są dwie a przodu i z tyłu .

18

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

Ano dwie, na obrazku widać i ta tylna raczej nic nie ma do zębatki 2-5 biegu.

19

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

Ano kto patrzy na schemat, ten widzi. Bez schematu ani rusz ! W pożarze gnie schemat skrzyni biegów i po ptokach. Wszystkie trzydziestki idą na hutę.

20

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

Niech idą na hutę, bo ani żadnych norm czystości spalin, ani komfortu pracy to nie zapewniały i nie zapewniają. 30 to czysty koszmar, stworzony przez sadystę wink